|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сағынтай Д.Н |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.03.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым Зерттеу сұрағы: Білім мен ғылым саласының қандай жетістіктері мен кемшіліктері болды? |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.3 XX ғасырдың бірінші жартысындағы білім мен ғылым саласындағы өзгерістерді талдау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
XX ғасырдың бірінші жартысындағы білім мен ғылым саласындағы өзгерістерді талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі. Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Өткен білімді Quizlet платформасы арқылы еске түсіреді.. https://randomus.ru/қосымшасы арқылы 3 топқа бөлу |
Дескриптор: -ХХ ғасырдың 30 жылдардағы білім беру саласындағы өзгерістерді біледі; [1 балл] |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Quizlet.com |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Тақырыпты түсіндіру.
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 1- топ. Оқушыларды жұптастырып, өздерінің білімдері негізінде кеңестік білім мен ғылымның ХХ ғасырдың бірінші жартысындағы жетістіктері мен кемшіліктері SWOT талдауы жасалады.
2-топ. Топ ПТМС Формуласы бойынша тапсырма орындау
Халықа білім беру....
3-топ. «Ересек халықтың сауатсыздығын жою» «Төрт сөйлем әдісі арқылы» талдау 1. Өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз 2.Дәлелде Сөйлеміңе дәлел келтіру 3.Мысал Өмірмен байланыстыр 4.Қорытынды
2-тапсырма. 1-топ. Хронологиялық кестеге оқиғаларды орналастырады:
2-топ. Сұрақтарға жауап береді. 1. В.И. Ленин қабылдаған «РКФСР халқы арасында сауатсыздықты жою туралы» жарғы қашан қабылданды? 1919ж.26 желтоқсан. 2. 20-жылдары Қазақстанның бастауыш және орта мектептеріне арналған оқулықтардың авторлары кімдер? Ә.Бөкейхан, Қ.Сәтпаев, Ж.Аймауытов, М.Дулатов, М.Жұмабаев. 3. Ахмет Байтұрсынұлы жасаған әліппе қалай аталады? «Төте жазу» 3-топ. Берілген ақпараттың ақиқат немесе жалғандығын анықтайды:
|
Дескриптор: Оқушылар білім мен ғылым тақырыбының төңірегінде сыныптық талқылау жүргізеді [4 балл]
Дескриптор: 20-30 жж білім берудегі басты міндетті анықтайды; Халық арасындағы сауатсыздықты жою туралы айтады; [4 балл]
Дескриптор: «Ересек халықтың сауатсыздығын жою» жолдарын айтады;
Декскриптор: -1930 жыл 25-шілдедегі оқиғаны анықтайды; -1930 жыл 27 тамыздағы оқиғаны анықтайды; -1934 жыл 15 маусымдағы оқиғаны анықтайды. [3 балл]
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. [3 балл]
Дескриптор: -Ақпаттың ақиқат немесе жалғандығын анықтайды. [3 балл]
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Оқулық «Қазақстан тарихы 8(9) 1-ші бөлім»
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Tarsiamaker әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -сұрақтарға жауап беру арқылы қағаз қиындыларын үшбұрыш пішінді құрастырады. [2 балл]
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
А-4 Қағаз қиындылары. |
||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
БББ Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А-4 Қағаз қиындылары. |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым
XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сағынтай Д.Н |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.03.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым Зерттеу сұрағы: Білім мен ғылым саласының қандай жетістіктері мен кемшіліктері болды? |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.3 XX ғасырдың бірінші жартысындағы білім мен ғылым саласындағы өзгерістерді талдау. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
XX ғасырдың бірінші жартысындағы білім мен ғылым саласындағы өзгерістерді талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі. Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Өткен білімді Quizlet платформасы арқылы еске түсіреді.. https://randomus.ru/қосымшасы арқылы 3 топқа бөлу |
Дескриптор: -ХХ ғасырдың 30 жылдардағы білім беру саласындағы өзгерістерді біледі; [1 балл] |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Quizlet.com |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Тақырыпты түсіндіру.
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 1- топ. Оқушыларды жұптастырып, өздерінің білімдері негізінде кеңестік білім мен ғылымның ХХ ғасырдың бірінші жартысындағы жетістіктері мен кемшіліктері SWOT талдауы жасалады.
2-топ. Топ ПТМС Формуласы бойынша тапсырма орындау
Халықа білім беру....
3-топ. «Ересек халықтың сауатсыздығын жою» «Төрт сөйлем әдісі арқылы» талдау 1. Өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз 2.Дәлелде Сөйлеміңе дәлел келтіру 3.Мысал Өмірмен байланыстыр 4.Қорытынды
2-тапсырма. 1-топ. Хронологиялық кестеге оқиғаларды орналастырады:
2-топ. Сұрақтарға жауап береді. 1. В.И. Ленин қабылдаған «РКФСР халқы арасында сауатсыздықты жою туралы» жарғы қашан қабылданды? 1919ж.26 желтоқсан. 2. 20-жылдары Қазақстанның бастауыш және орта мектептеріне арналған оқулықтардың авторлары кімдер? Ә.Бөкейхан, Қ.Сәтпаев, Ж.Аймауытов, М.Дулатов, М.Жұмабаев. 3. Ахмет Байтұрсынұлы жасаған әліппе қалай аталады? «Төте жазу» 3-топ. Берілген ақпараттың ақиқат немесе жалғандығын анықтайды:
|
Дескриптор: Оқушылар білім мен ғылым тақырыбының төңірегінде сыныптық талқылау жүргізеді [4 балл]
Дескриптор: 20-30 жж білім берудегі басты міндетті анықтайды; Халық арасындағы сауатсыздықты жою туралы айтады; [4 балл]
Дескриптор: «Ересек халықтың сауатсыздығын жою» жолдарын айтады;
Декскриптор: -1930 жыл 25-шілдедегі оқиғаны анықтайды; -1930 жыл 27 тамыздағы оқиғаны анықтайды; -1934 жыл 15 маусымдағы оқиғаны анықтайды. [3 балл]
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді. [3 балл]
Дескриптор: -Ақпаттың ақиқат немесе жалғандығын анықтайды. [3 балл]
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Оқулық «Қазақстан тарихы 8(9) 1-ші бөлім»
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Tarsiamaker әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -сұрақтарға жауап беру арқылы қағаз қиындыларын үшбұрыш пішінді құрастырады. [2 балл]
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
А-4 Қағаз қиындылары. |
||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
БББ Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А-4 Қағаз қиындылары. |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















