Күні:14.11.2018
Сынып:
1«Б»
сынып
|
Мектеп
:
Қатысқандар саны:
18
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің
достарым.
Ыы дыбысы мен
әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.3.5.1.таырыпқа байланысты
керекті сөздер, сызбалар, суреттер,белггілерін қлдана отырып, жай
сөйлемдер /мәтін құрастыру және жазу
1.2.9.1.әріпті тану, ажырату
және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.1.8.1.берілген сюжетті сурет
бойынша шағын әңгіме құрап айту
1.3.11.1. сөйлемді бас әріппен
бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін
қою.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:Әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай жазады.Иллюстрация бойынша
болжайды
Көпшілігі:Мәтін мазмұнын
иллюстрациябойынша
болжай
отырып сөйлем
құрайды
Кейбірі.Тақырыпты болжай отырып
өмірден мысалдар
келтіреді
|
Жетістік
критерийлері
|
-Бейнежазбадан Ы ы әрпіне
қатысты сөздерді табады, тапқан сөздерді буынға бөледі, сөйлем
құрастырады;
-“Ы» дыбысы мен әрпін ажырата
алады, әріпті дыбыспен сәйкестендіре
алады;
-Сөздегі дыбыс түрлерін
(дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және
дұрыс дыбыстайды
-Ой ұшқырлығын, иллюстрация
бойынша болжай алады.
-Әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай жазады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Туған жерге деген
сүйіспеншілік,ұлттық дәстүрлерімізді бойына
сіңіру
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер,
математика
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
https://www.youtube.com/watch?v=97pJRMJi7GE
“ Әліппені
үйренеміз”
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Пәндік: Ы дыбысының дауыссыз,ұяң,
жазба баспа түрлері
Терминологиялық:Дауыссыз дыбыс, сөз басында,
сөз соңында, сөз ортасында
Диалогтық: Ы дыбысы қайсы дыбысқа ұқсас
келуі мүмкін деп ойлайсың?
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Ширату
5
минут
|
«Өзіңізді тексеріңіз»
әдісі Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН
ба? Өтілген мәтін бойынша мысалдар келтіріле
отырып,болжаумен жауап береді. Мысалдарды оқу
кезінде оқушылар ол келтірілген мысалдың жалған,
шындық екендігін аңғарады
“Дос болайық
бәріміз» Бұл әдістің тиімділігі сыныптағы елеусіз
оқушыны сабаққа
тартуда. • көршілеріңіз естімейтіндей етіп, көршіңізге
сыбырлаңыз
/Сыбырлағанда досы туралы, көршісі туралы
жылы лебіз айтылады/
•
мұғалім 1 – 4 дейін санды
таңдайды; • осы санға сәйкес келетін оқушы көршісінің
өзі туралы не айтқанын жария
етеді; • оқушының бәрі қатысуға мүмкіндік
болады.
|
Дөңгелене тұрып өтілген
дыбыстарды қайталайды. Мысалы А
дыбысыдауысты-бұлшындық
Т-дыбысыдадауыстыБұл-жалған
|
Сабақтың
ортасы
20
минут
|
«Қара жәшік»
ойыны. Оқушылар екі топқа бөлінеді.
Стол үстіне екі жәшік қойып, ішіне көзілдірік, түйме, гүл, желпуіш,
айна т.б. заттарды салады. Ойыншының міндеті жәшік ішіндегі затты
өмірде қай кезде, қалай қолданатынын сипаттап айтуы керек. Қарсы
топ оларды жасырып отырған затын айтқан сөздеріне қарап табуы
керек.
Айтылым
Оқулықпен жұмыс
: “Сен-маған,мен –саған”
әдісі суретті пайдалана отырып сұрақ
қою
Мақсаты /МК/ Оқулықтағы
иллюстрациялы суретті пайдалана отырып болжаммен бір-біріне сұрақ
қояды
Мысалы:
-
“Достық”
дегендененітүсінесің??
-
Нағыздосқандайболады?
-
Суреттеқандайкуаныштсәттерді,
достықтыкөріптұрсың?
Дескриптор
Сұраққояды
Сөйлемқұрайды
Өзпікірінтолықжеткереді
Жазылым
Каллиграфиялықнормалардысақтау
Жұмыс дәптермен
жұмыс:“ Әдемі етіп
жазамыз”
Дескриптор
Жол кеңістігіне қарап жазады,
бас әріп жай әріп мазмұнын түсінеді
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
Сергіту
сәті
минут
|
“Қара
жорға”
|
https://www.youtube.com/watch?v=RTmGRPVXr9Y
|
Қызықты
тапсырма
Сабақсоңы
10мин
|
Әріптерден сөз
құрау
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
1.Эмоцианалды кері байланыс
“Жетістіктер ағашы”
|
Жетістіктерағашымакеті
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы “Сергіту
сәті”
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтары
туралыненібілдім, келесісабақтарда неге
көңілбөлуқажет?
|
|