Материалдар / Уақыт уақытын өлшем бірліктері 3 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Уақыт уақытын өлшем бірліктері 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Уақыт уақытын өлшем бірліктері 3 сынып уақыттын өлшем бірліктерімен қалай өлшенетені жайлы жазылады. Уақыттын бірліктері жайлы айтылады. Уақыттын түрлері, қаншаға бөлінеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Сәуір 2022
493
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


ээ Қазақстан Республикасының Білім және ғылымминистрлігі

«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК

«Бекітемін»___________

Колледж әдіскері: Искакова К.А

«Келісемін» ___________




Сабақ жоспары










Тақырыбы: Уақыт уақытын өлшем бірлігі

Өтетін орыны: “№4 ЖОББМ” КММ

Сынып: «ә»

Мерзімі: 07.12.21ж

Тобы: 401

Машықкер: Есімжанова Гүлнұр

Баға: «___» __________________









2021-жылы


Қысқа мерзімді жоспар




Бөлім:

2-бөлім:

Машықкердің аты-жөні:

Қарифолла Аңсар

Күні:

09.11.21.

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

5.1.2.24 Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Сен санның бөлігін табуды және бөлігі бойынша санды табуды үйенетін боласың.

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділігі: санның бөлігін табу ережесін түсіндіру және оны есеп шығаруда дұрыс қолдануға дағдыландыру;

  2. Тәрбиелігі: сабақ барысында қатарлар жарысын, математикалық ойындар ұйымдастыру арқылы оқушылардың белсенділігін, ынтасы мен жауапкершілігін арттыру және зейінді болуға тәрбиелеу;

  3. Дамытушылығы: оқушылардың тез ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген танымдық қызығушылығын арттыру.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

10минут


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу.

2. Көңіл-күйін сұрау

3. үй тапсырмасын тексеру


Оқулық,

Сабақтың ортасы

25минут














































































































































































Сабақтың

соңы

10минут


1-тапсырма:

Ө.) жолақ қағаздармен тәжірибелік жұмыс жүргізіледі. Жолақтың ұзындығы бір жыл ішіндегі айдың санына сәйкес –12 см.


Оқушылар кесіндінің бір үлесінің ұзындығын білу үшін, кесіндінің ұзындығын үлестің санына бөлу керек.

12cm:2=6cm

12cm:3=4cm

Осыдан шыққан бір бөліктің атауын нақтылау . Және әр бөліктің ұзындығын қалай табуға болады? Бір бөліктің (үлестің) ұзындығын білсең, бүтіннің ұзындығын қалай табатынымызды білесің.(Ережемен таныстыру)



– Жолақты 2 бөлікке бөлеміз. Оның ұзындығын қалай білуге болады? Мына бөлік қалай аталады?



– Жолақты 4 бөлікке бөлеміз. Оның ұзындығын қалай білуге болады? Мына бөлік қалай аталады?


– Ал енді кері амал орындаймыз. Жолақтың бір ширегінің ұзындығы 3 см. Жалпы жолақтың ұзындығы қандай?

"бағалау критері" арқылы бағалау

10 балл


2-тапсырма

Кесінді тең бөліктерге бөлінген. Кесіндінің бір бөлігінің ұзындығын өлше. Бір бөлігін білу арқылы барлық кесіндінің ұзындығын қалай табуға болады?

Барлық кесіндінің ұзындығын білу үшін, бір үлестің үзындығын бірдей үлестердің санына көбейту керек.

"бағалау критері" арқылы бағалау

"бағалау критері" арқылы бағалау



3-тапсырма

Қараөрік ағашынан 20kgжеміс жинап алынды. Ыдысқа жемістің жартысын, бестен бірін, төрттен бірін салғанда, әр ыдыста қанша килограм қарөрік болды?

"бағалау критері" арқылы бағалау

5балл








4-тапсырма






a)бір қарбыздың массасы 8kg. жарты қарбыздың массасы қаншаға тең?






b)жарты қарбыздың массасы 4kg. қарбыздың барлық массасы қаншаға тең?

"бағалау критері" арқылы бағалау

10балл






5-тапсырма

a)бір жәшік алманың төрттен бірі 4kg тартады. Жеміс толы жәшікте неше килограм алма бар?









b)бір жәшікте 16kg алма бар. Оның төрттен бір бөлігінен бәліш пісірді. Бәліш пісіру үшін неше килограм алма пайдаланды?

"бағалау критері" арқылы бағалау

10балл







6-тапсырма

Есептерді шығар.кері есептер құрастырып, оларды шығар.








a)ұзындығы 15cm қияр 5бөлікке бөлінді. Бір бөлігінің ұзындығы нешеге тең?






b)бақшадан жинаған қызанақтың үштен бір бөлігі 9kg. Бақшадан барлығы қанша килограм қызанақ жиналды?

"бағалау критері" арқылы бағалау

10балл






7-тапсырма

Оқушылар өрнектің мәнін амалдар бойынша есептеді. Оның қандай өрнектің мәнін тапқанын анықта.




a)

1)16+12=28

2)28:7=4






b)

1)9.6=54

2)5.6=30

3)54-30=24






c)

1)65+9=74

2)49:7=7

3)74+7=81


10балл



578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!