Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ыбрай Алтынсарин 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: «Қасиетті Сергеий Радонежский құрметіндегі орта мектебі» ЖММ Мұғалімнің аты-жөні : Ракишева Рымбала Аскаровна Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
Күні: 17.02.2021 |
|||||||||||||
Сынып: 5 Сабақ 125-126 |
|||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
«Өнер- білім бар жұрттар»арқылы. |
||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
5.3.6.1 мұғалімнің көмегімен сұраулы сөйлем сөздерді, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру |
||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||
Жетістік критерилері |
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): қазақша Ы. Алтынсарин жайлы ақпарат береді, шығармаларын атайды. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): қазақ тілінде Ы. Алтынсариннің қазақ біліміне қосқан үлесін айтады, өлеңдерін жаттайды. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды. |
||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
көптік жалғауларды дұрыс қолдану |
||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік |
||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет пәнімен байланыс |
||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Берілген тақырып аясында постерлер құрастыру. |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
Сабақ басы
2 минут 3 минут |
(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру. «Ертеңгілік шеңбер» Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар
ма? (қабақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (құлақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (қолдарымен
шапалақтайды).
Ояндыңдар
ма? (аяқпен жерді
тебу). Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)
/оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/ Өткенді пысықтау. /сұрақ - жауап/ (МК;Ж) Сабақтың тақырыбын ашу Оқушыларға сөзжұмбақ жасырылады. Жауаптарын оң жақ бұрышынан төмен қарай диаганаль бойынша оқыса бір сөз шығады. |
Слайд Слайд |
|||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан Ы. Алтынсаринге қатысты дайындаған слайдтарды көрсетеді, ақынның «Кел, балалар, оқылық!» өлеңін мәнерлеп оқиды. 1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақы- рыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. 2. Мәтіналды жұмыс. А) Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 1-тапсырманы орындатады Ә) Жазылым. Айтылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орында- тады. Ы. Алтынсарин өлеңін мәнерлеп оқиды. 3. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 4-тапсырманы орындатады. Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 5, 9-тапсырманы орындатады. Б) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға ма- шықтандыру үшін 6, 8,10-тапсырманы орындатады 5. Мәтінсоңы жұмыс. А) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 11-тапсырманы орындатады. «Бинго» ойынын ұйымдастырады. Оқулықпен жұмыс
Өнер-білім бар жұрттар Жазылым. Айтылым. Ақын өлеңінің мазмұнын мұғалімнің көмегімен түсінеді, жаттайды. Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді тыңдайды, өлеңді мәнерлеп оқиды. Жазылым. Сөздердің аудармасын дәптеріне жазады, өз ойын таратып жазады. Айтылым. Мұғалімнің көмегімен өлеңнің әр шумағындағы ойды түсіндіреді, өлең мазмұнын өз сөзімен айтады, мәтіннен артық мәліметтер мен жалған ақпарат- тарды алып тастайды, себебін айтады. Постер жасайды. Жазылым. Ойын |
Қима қағаздар. |
|||||||||||
Сабақтың соңы 6 мин |
Оқулықтағы 12-тапсырманы орындатады. Тапсырманың шартын орындайды. Жұптық жұмыс. Оқулықтағы 13-тапсырманы орындатады. Әлемге танымал, нанотехнология саласында жетістікке жеткен жас отандастарымыз туралы ақпарат табады, ақпаратты сынып алдында айтады (МК) + Мен ................ үйрендім. -Маған .............. қиын. |
|
|||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше құрастыра алады. |
|
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||
|
|||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|