Материалдар / ықшам сабақ "Қолайсыз атмосфералық құбылыстар" 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ықшам сабақ "Қолайсыз атмосфералық құбылыстар" 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қолайсыз атмосфералық құбылыстардың түрлерін ажыратады, осы тақырыпқа байланысты жұптық, жекелей тапсырмалар бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қаңтар 2018
2805
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Қысқа мерзімді жоспар

Тарау тақырыбы: 3.2 Атмосфера

Мектеп: «Сарқан аудандық білім бөлімінің Қарауылтөбе орта мектебі МДШО» КММ

Сыныбы:7

Күні: 21.11.17

Мұғалімнің аты-жөні: Турсинканов Б.Ш.

Сабақ тақырыбы:

7.3.2.7 – Қолайсыз атмосфералық құбылыстар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

Жергілікті жердегі температура, қысым, жел, бұлттылық, жауын-шашын, ылғалдылық, метеорологиялық элементтерінің көрсеткіштері бойынша графикалық материалдар жасайды.

Ойлау дағдылары:

қолдану

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: қолайсыз атмосфералық құбылыстарды ажыратады.

Оқушылардың басым бөлігі: пайда болу жолдарын анықтайды.

Кейбір оқушылар: сақтану шараларын ұсынады.


Бағалау критерийлері:

Қолайсыз атмосфералық құбылыстарды ажыратады.

Пайда болу жолдарын анықтайды.

Сақтану шараларын ұсынады.


Тілдік мақсат

Суреттерді қолдана отырып, қолайсыз атмосфералық құбылыстар үдерістерін ауызша, жазбаша сипаттайды.

Негізгі сөздер мен тіркестер: ауа-райы, үсік, көктайғақ, дауыл, құрғақшылық т.б


Құндылықтар

«Мәңглік ел» идеясының аясында қоршаған ортаны қорғау құндылығымен байланыстыра отырып, табиғатты қорғау керек екенін ұғындыру арқылы, үздіксіз білім алуға баулу.


Пән аралық байланыс

Физика, биология

Алдыңғы білім

7.3.2.6- атмосфера құрамы

жоспар

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар


Сабақтың басы


3 минут

Ұйымдастыру: Амандасу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату мақсатында шаттық шеңберге тұрып «Бақыт пен шаттық тілеймін» ойынын ойнайды.

Оқушылар бір-біріне допты бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады;

Мен бәріңе денсаулық тілеймін!

Мен бәріңе көңілді күн тілеймін!

Мен бәріңе қуаныш тілеймін!

«Мозайка» әдісі арқылы сурет қиындыларынан оқушыларды 3 жұпқа бөлу.

1-жұп: дауыл

2-жұп: көктайғақ

3-жұп: құрғақшылық










Үлестірме қима суреттерді құрастыру


15 минут












































































2 минут

Үй тапсырмасы

1-тапсырма: Төменде көрсетілген суреттерді

сипаттаңыз!

Picture 2 Picture 3


Picture 5 Picture 4


А) Өз жеріңізде жиі болатын қолайсыз атмосфералық құбылысты атаңыз!

Б) Қалай пайда болатынын түсіндіріңіз!

С) Сақтау жолдарын ұсыныңыз!


Қалыптастырушы бағалау; смайликтер арқылы бағаланады.







2-тапсырма: мына суреттерді өз өлкелеріңдегі құбылыстармен салыстыр

1 жұп:

Picture 2 Picture 4

2 жұп:

Picture 3 Picture 5

3 жұп:

Picture 7 Picture 2

Қалыптастырушы бағалау; өзара бағалау


3- тапсырма: «Венн диаграммасы» әдісі бойынша жекелей орындауға арналған;

  1. Үсік, қуаңшылық құбылыстарын салыстыру;

  2. Көктайғақ, дауыл құбылыстарын салыстыру;

  3. Бұршақ, боран құбылыстарын салыстыру;

  4. Шық, кемпірқосақ құбылыстарын салыстыру;

  5. Қар, жаңбыр құбылыстарын салыстыру;

  6. Найзағай, тұман құбылыстарын салыстыру;

Қалыптастырушы бағалау; бір-бірін бағалайды.



Интербелсенді тақтаны пайдалану






























Интербелсенді тақтаны пайдалану

























«венн диаграммасы» сызбасын үлестірме материал ретінде пайдалану
















«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасайды


1 бас бармақ – бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды.

2.Балалы үйрек – мен жұпта қалай жұмыс жасадым.Кімге көмектестім.

3.Ортан терек- мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым.

4.Шылдыр шүмек- сабақ маған несімен ұнады

5.Кішкентай бөбек- мен сабақта өзімді қалай сезіндім





































«Келісемін» «Бекітемін»

Оқу ісінің меңгерушісі: Мектеп директоры

------------- Досжанов Т.Р -----Рыскелдина Б.У











  1. Сынып

География пәні бойынша ықшам сабақтың қысқа мерзімді жоспары



Тақырыбы: Қолайсыз атмосфералық құбылыстар













2017-2018 оқу жылы

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!