Материалдар / Зат есімнің жекеше және көпше түрі 2 сынып

Зат есімнің жекеше және көпше түрі 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
- зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату, жалқы есімнің жазылу емлесін сақтау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Ақпан 2021
510
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Page 1

Мектеп
Сынып 2
Қазақ тілі
Мерзімі
Бөлім Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып Өлең құрастырамын
Зат есімнің жекеше және көпше түрі
Мақсаты 2.1.6.1 -интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар
едіңіз?) назарын аударту
2.2.3.1 - мәтін мазмұнынанықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
2.3.5.1 – жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен түзету
2.4.2.4 - зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату, жалқы есімнің жазылу емлесін сақтау

Сабақтың барысы Оқытушының іс- әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
Сабақтың басы Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.
Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады.
Оқушылардың арасының
алшақтығы 1,5 метр.

Формативті бағалау
үнемі жүргізіліп
отырады.
Шарлар суреттерін
тарату арқылы бағалау
жүргізіледі







Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш
қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.
Сабақтың ортасы №44. Суреттерге қара.

 Суреттердің астындағы сөздерді
салыстырып, содан өзің қорытынды
жасаап көр. Жасаған қорытыңдыны
төмендегі ақпаратпен салыстыр.
Дескриптор:
Суреттердің астындағы
сөздерді салыстырып, содан
өздері қорытынды жасап
көреді. Жасаған қорытыңдыны
төмендегі ақпаратпен
салыстырады.






Шарлар суреттерін
тарату арқылы бағалау
жүргізіледі






Page 2



№45. Өлеңді мәнерлеп оқы.
 Зат есімнің жекеше, көпше түрлерін тап.

№46. Дөңгелекке жасырынған құс атауларын
тап. Оларды жекеше көпше түрде жаз.





Дескриптор:
Ережені жаттайды.

Дескриптор:

Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Зат есімнің жекеше, көпше
түрлерін табады.

Дескриптор:
Дөңгелекке жасырынған құс
атауларын табады. Оларды
жекеше көпше түрде жазады..

Шарлар суреттерін
тарату арқылы бағалау
жүргізіледі






Сергіту сәті

Қимылды ойындарды
ойнатқыза отырып,
бойларын сергітетін
жаттығулар жасайды

№48. Суретшінің қатесін тап.

Дескриптор:
Берілген суреттен суретшінің
қатесін табады.


Шарлар суреттерін
тарату арқылы бағалау
жүргізіледі


Сабақтың соңы

Дескриптор:
Баспалдақ жетістігін
пайдалып, сабақты
қаншалықты түсінгенін
белгілейді.


Үйге тапсырма
беру
№47. 56 бет Күнделікке үй тапсырмасын
жазады.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ