Материалдар / Заттардың жіктелуі

Заттардың жіктелуі

Материал туралы қысқаша түсінік
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қаңтар 2019
1727
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: заттар және материалдар Мектеп: «Ленин орта мектебі КММ»Оқі ісі жөніндегі орынбасары: Самуратова Д. Н. Пән мұғалімі: Ахмет М. А. Күні: 26.11.2018
Сынып: 6

Сабақ тақырыбыЗаттардың жіктелуі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасынасілтеме)6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау
Сабақ мақсаттарыОқушылар:Бейтарап ышқыл және сілтілі ортаны анықтауТағамның үйлесімділігін сақтауСулы ортада индикаторлардың алуан түрлілігін анықтау
Бағалау критерийлері(дағдылар: білу және түсіну; қолдану) Тірі және өлі табиғаттағы қышқылдық, сілтілік, бейтарап орталарды ажырату;Әмбебап индикаторлар көмегімен ортаны анықтау.
Тілдік мақсаттар

Сулы ортаныанықтағанда не үшін идикаторлар қолданатынын түсіндіреді; әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтайды; индикаторлар түсінің өзгеру себебін түсіндіреді. Тірі және өлі табиғаттағы қышқылдық және сілтілік бейтарап орталарды ажыратады; сұрақтарға жауап береді.
Құндылықтарды дарыту

Ашықтық, өмір бойы білім алу.
Пәнге қатысты лексика мен терминология
  • Су ерітіндісі, индикаторлар, диссосация, рН орта, фенолфталейн, метилоранж және лакмус, мүсәтір спирті, адам ағзасына қышқылды сілтілі жағдай үйлестірілген тағам.
  • Молекулалардың құрылымдарға бөлініп ыдырауы - .....деп аталады.
  • Физиологтар кез келген ерітіндідегі қышқыл мен сілтінің


  • Ресурстар Оқулықтағы мәтін.
    Сабақ барысы
    Сабақтыңжоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
    Сабақтың басы

    1. Амандасу.2. Сыныпты түгелдеу.3. Үй тапсырмасын сұрау.Миға шабуыл



    Сабақтың ортасы Жаңа тақырып. Мәтінмен танысады. Мәтінмен танысу арқылы плакатқа толтырады.толтырады. Сынып жұмысы. Қайнау дегенді қалай түсінесіңдер?Балқу дегенді қалай түсінесіңдер?1. «Судың қайнау температурасының кезеңдерін» анықтайды.Қайнау – Кинетикалық энергия Балқу 2. 10-11 кестені дәптерге сызып анализ жасап анализ жасайды. 10-кесте

    11- кесте Заттардың балқу температурасы





    Мәтін. Плакаттар





















    Сабақтың соңы

    Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:- нені білдім? не үйрендім?- не түсініксіз болды? - әлі де не бойынша жұмыс істеу керек?Рефлексия: Оқушыларға түсті стикерлерді жабыстыру арқылы жүргізуРефлексия парақшасы




    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ