№
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Оқытуда жаңаша
әдіс-тәсілдерді қолданудың тиімді
жолдары»
|
|
Мерзімі
|
04 09 2014ж
|
|
Уақыты
|
|
|
Мақсаты
|
Топтық жұмыс арқылы өзара әрекеттестікті
дамыту
|
|
Түйінді идеялар
|
Оқыту мен оқудағы әдістерді, ойлау жолдарын, жұмыс
құралдарын,диалогты оқытуды ұйымдастыру жолдарын
үйренеді
|
|
Күтілетін
нәтиже
|
Әртүрлі әдіс-тәсілдерді анықтай отырып, сабақ
барысында қолданады. Түрлі ойлы іс-әрекеттер ойлап табады. Пікір
алмасады. Көшбасшылыққа үйренеді.
|
|
Нақтылығы
|
Формативті бағалау арқылы
ынталандыру,әдіс-тәсілдерді
үйрету
|
|
Көрнекі құралдар
|
слайд, маркер,
(разных цветов),парақтар,
видеоролик.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі
|
Мерзімі
|
Мұғалімнің
іс - әрекеті
|
Ұйымдапстыру кезеңі
Сәлемдесу, әуен арқылы
|
1
мин
|
Коуч
тақырыпты және оның мақсатын хабарлайды.
|
Топқа бөлу
|
2
минут
|
«Топқа
бөлу» әдісі
|
Тренинг жаттығу (бір бірімен
танысу)
|
2
мин
|
«Ақ
парақпен өзіңді бейнеле» Ақ парақты бүктеу арқылы түрлі пішіндер
жасау арқылы өзін бейнелейді және ауызша
жеткізеді.
|
Жоспар
|
|
1. Қазіргі таңда қандай әдіс
тәсілдерді білеміз ?
2. Сол әдістердің тиімді
жақтарын атап беріңіз ?
3. Жаңаша оқыту дегенді қалай
түсінесіз ?
|
Топқа бөлу
|
2
мин
|
«Мазайка»
әдісі арқылы қырқылған суреттер
таратылады. Сол суреттерді құрау арқылы топқа
бөлінеді.
|
Ой шақыру
|
10
мин
|
Топқа сұрақ қою
Оқушыларды яғни
үлгерімі нашар оқушыларды сабаққа қалай тартар
едіңіздер?
Сабақта қалай бағалайсыз?
Сабаққа қызықтыру үшін баға қоюдың оңтайлы жолы ма ? Ол
қандай?
|
Теориялық тапсырмалар
|
10мин
|
Слайд
«Көбелек
сабағы», арқылы
«Болжау ағашы» атты жаңаша
тәсілді түсіндіру
|
Топпен жұмыс
|
10мин
|
Көбелек сабағынан нені түсіндіңіздер
?
Қауашақтан шыққан жас
көбелектің алдағы өмірі қандай
болмақ?
Қатысушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және
болжауларын «Болжау ағашына іледі»
|
Психологиялық тренинг
|
3
минут
|
Қатысушыларға парақшалар тарату арқылы пішіндер
жасату. Сол жасаған пішіндері арқылы ойлана отырып
ойландыру
|
Топпен жұмыс
|
2
мин
|
Өзіні-өзі бағалау
Алтын. Күміс, Мыс. Әр
металға түсініктеме беріп
өту
|
Жаттығу
|
2мин
|
«Екі жұлдыз», «Әрбіріміз бір
жұлдыз» тақырыптарында әр топ бір
біріне тілек айтады.
|
Постер қорғау
Топтық
жұмыс
|
5
минут
|
«.Адам өміріне не қажет?»
1Жеке: ойларын жазады
2.Жұппен:ойларын жазады
3.Топпен: ойларын айтады
Тапсырмалары:қажеттілік-су, ауа, тамақ, жылу,
жарық, Тілек-машина т., компьютер. Т.б.
Топтық жұмыс
|
Сергіту сәті
|
|
Қатысушылармен сергіту сәтін ұйымдастырып
жіберемін
|
Топқа
бөлі
|
3мин
|
Жануарлардың суреттері арқылы топқа
бөлінеді
|
Топпен жұмыс
|
2
минут
|
«Ақылды
доп» ойыны арқылы қатысушылардың
армандарын білу
Сол жазған
армандарын «Кір
жаямыз» әдісі арқылы
көру
|
Бағалау
|
|
Қатысушыларды оқыту үшін бағалап
отыру
|
Топтық
жұмыс
|
Төрт
минут
|
Бағалау түрлері және кері байланыс туралы
түсіндіріп өту
|
Топпен жұмыс
|
15мин
|
1) Оқушылармен кері
байланыс жасағанда қандай нәтижеге жетуге
болады?
Мұғалімдер нәтижені айтады
2) Тапсырманы
қарапайымнан күрделіге берген кездегі формативті бағалаудағы нәтиже
қандай болады деп ойлайсыз?
3) Білімді бағалау
оқушының оқуға белсенділігін арттыруға ықпал ете
ма?
|
Рефлексия
|
5мин
|
Атқарылған
жұмыстардың нәтижесінде балада айтарлықтай нәтиже пайда болады
деген пікірге не дейсіздер ?
|
Жаттығу
|
2мин
|
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі
арқылы әр топ өз ұсыныстарын.
Пікірлерін параққа түсіріп жапсырады,
Белсенділік көрсеткен
мұғалімдерге смайлктер
беру.
|
Коучинг сессиясын аяқтау
|
|
Қоштасу, шығарып салу, әуен
арқылы.
|