Материалдар / Ашық сабақ " Our body" 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ " Our body" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мақсаты: лексика - грамматикалық білімдерін жетілдіру, адамның дене мүшелеріне байланысты жаңа сөздерді енгізу; This is\These are сөз тіркестерін бекіту;”Head and shoulders, knees and toes” әнін үйрету Көрнекілігі: инерактивті тақта, сюжетті суреттер, үлестірмелі қағаздар, бейнебаян Сабақ барысы: I. Ұйымдастыру, релаксация Good morning children! I’m glad to see you. Thank you, sit down please! Take the apples hang up it on the tree. Red apple - “I’m fine!” Green apple - “I’m O. K.!” Now, answer my questions: What day is it today? Who is absent? II. Let’s check up your home - task. Very good! III. Phonetic drill. (1 - слайд) Two little hands go clap, clap, clap, Two little feet go tap, tap, tap. Two little eyes are open wide, One little head go side to side.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Маусым 2019
399
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Видеороликда нима тасвирланган. Бугунги тарбиявий соатни мавзусини қандай номлар едингиз .

1 слайд
Видеороликда нима тасвирланган. Бугунги тарбиявий соатни мавзусини қандай номлар едингиз .

1 слайд

Видеороликда нима тасвирланган. Бугунги тарбиявий соатни мавзусини қандай номлар едингиз .

Мавзу: Мақсад : Экология хақида тушунча бериш.Табатни асраш инсон ҳаётида муҳим аҳамиятга эга эканлигини ўқувчилар онгига

2 слайд
Мавзу: Мақсад : Экология хақида тушунча бериш.Табатни асраш инсон ҳаётида муҳим аҳамиятга эга эканлигини ўқувчилар онгига сингдириш

2 слайд

Мавзу: Мақсад : Экология хақида тушунча бериш.Табатни асраш инсон ҳаётида муҳим аҳамиятга эга эканлигини ўқувчилар онгига сингдириш

Ҳеч ўйлаб кўрганмисиз табиат нима ўзи? 1.Экология-нима ? 2.Бурч- нима? 3.Қандай бурч турларини биласиз? 4.

3 слайд
Ҳеч ўйлаб кўрганмисиз табиат нима ўзи? 1.Экология-нима ? 2.Бурч- нима? 3.Қандай бурч турларини биласиз? 4. Она табиатни асрашда қандай қоидаларга амал қилишимиз керак?

3 слайд

Ҳеч ўйлаб кўрганмисиз табиат нима ўзи? 1.Экология-нима ? 2.Бурч- нима? 3.Қандай бурч турларини биласиз? 4. Она табиатни асрашда қандай қоидаларга амал қилишимиз керак?

 Экология-  Табиат - оламдаги нарсаларнинг ҳаммаси, бутун борлиқ, мавжудот  Бурч – адо этиш, бажарилиши мажбурий бў

4 слайд
 Экология-  Табиат - оламдаги нарсаларнинг ҳаммаси, бутун борлиқ, мавжудот  Бурч – адо этиш, бажарилиши мажбурий бўлган вазифа, мажбурият.  Бурч турлари : ватанпарварлик,хизмат, харбий. Табиат олдидаги бурч

4 слайд

 Экология-  Табиат - оламдаги нарсаларнинг ҳаммаси, бутун борлиқ, мавжудот  Бурч – адо этиш, бажарилиши мажбурий бўлган вазифа, мажбурият.  Бурч турлари : ватанпарварлик,хизмат, харбий. Табиат олдидаги бурч

Матн юзасидан саволлар 1.” Она табиат ” деганда нимани тушунасиз ? 2.Табиатдан инсон нимани олади? 3.Бир туп мевали дарахт экка

5 слайд
Матн юзасидан саволлар 1.” Она табиат ” деганда нимани тушунасиз ? 2.Табиатдан инсон нимани олади? 3.Бир туп мевали дарахт эккан кишининг икки дунёси обод бўлади деган гапни маносини қандай тушунасиз? Матн билан ишлаш

5 слайд

Матн юзасидан саволлар 1.” Она табиат ” деганда нимани тушунасиз ? 2.Табиатдан инсон нимани олади? 3.Бир туп мевали дарахт эккан кишининг икки дунёси обод бўлади деган гапни маносини қандай тушунасиз? Матн билан ишлаш

Табиатга муносабат одоби  Инсон онадан туғилиб ,оламга келган чоғиданоқ табиат эҳсонидан баҳраманд бўлади.Илк бор ҳаводан тўйи

6 слайд
Табиатга муносабат одоби  Инсон онадан туғилиб ,оламга келган чоғиданоқ табиат эҳсонидан баҳраманд бўлади.Илк бор ҳаводан тўйиб нафас олади.Одамзот ўсиб-униши учун озиқ-овқат,сув,қуёш ҳарорати жуда зарур бўлиб,буларнинг хаммасин табиатдан олади.Инсонни она туғиб тарбияласа,табиат ўстиради.Шунинг учун уни “Она табиат” деб атаймиз.Одамзотнинг соғлом бўлиши уни ўраб олган атроф-муҳитга,табиатга боғлиқ бўлади.Ер юзидаги барча одамлар ,қушлар,жониворлар нафас олиш билан кислородни ютиб уни карбонат ангидридгаис газига айлантиради.

6 слайд

Табиатга муносабат одоби  Инсон онадан туғилиб ,оламга келган чоғиданоқ табиат эҳсонидан баҳраманд бўлади.Илк бор ҳаводан тўйиб нафас олади.Одамзот ўсиб-униши учун озиқ-овқат,сув,қуёш ҳарорати жуда зарур бўлиб,буларнинг хаммасин табиатдан олади.Инсонни она туғиб тарбияласа,табиат ўстиради.Шунинг учун уни “Она табиат” деб атаймиз.Одамзотнинг соғлом бўлиши уни ўраб олган атроф-муҳитга,табиатга боғлиқ бўлади.Ер юзидаги барча одамлар ,қушлар,жониворлар нафас олиш билан кислородни ютиб уни карбонат ангидридгаис газига айлантиради.

 Бундан ташқари турли жараёнларда масалан кўмир ёнганда ,автотранспортишлаганда ундан захарли моддалар чиқади. Инсон ўз атр

7 слайд
 Бундан ташқари турли жараёнларда масалан кўмир ёнганда ,автотранспортишлаганда ундан захарли моддалар чиқади. Инсон ўз атрофини ўраб турган табиатни унинг ўсимлик дунёсининг кўз қорачиғидай асрабгина қолмай уни бойитиш,қўлидан келганича кўпроқ дарахт экиш ,боғ-роғ яратиш савобли иш ҳисобланган.

7 слайд

 Бундан ташқари турли жараёнларда масалан кўмир ёнганда ,автотранспортишлаганда ундан захарли моддалар чиқади. Инсон ўз атрофини ўраб турган табиатни унинг ўсимлик дунёсининг кўз қорачиғидай асрабгина қолмай уни бойитиш,қўлидан келганича кўпроқ дарахт экиш ,боғ-роғ яратиш савобли иш ҳисобланган.

1.Биз табиат экологиясини қандай асраймиз? 2.Нима учун табиатни иккинчи уйимиз деймиз? 3.Мактабда уй шароитида биз табиатни м

8 слайд
  1.Биз табиат экологиясини қандай асраймиз? 2.Нима учун табиатни иккинчи уйимиз деймиз? 3.Мактабда уй шароитида биз табиатни муҳофаза қилишга эътиборсизлик билан қараётган манзараларни (воқеаларни)атай оласизми? 4.Табиатни муҳофаза қилишга биз ўзимиз қандай ҳиссамизни қўшяпмиз 5. Қ андай инсонларни экологик маданиятли инсон деб хисоблайсиз? Нима учун?

8 слайд

  1.Биз табиат экологиясини қандай асраймиз? 2.Нима учун табиатни иккинчи уйимиз деймиз? 3.Мактабда уй шароитида биз табиатни муҳофаза қилишга эътиборсизлик билан қараётган манзараларни (воқеаларни)атай оласизми? 4.Табиатни муҳофаза қилишга биз ўзимиз қандай ҳиссамизни қўшяпмиз 5. Қ андай инсонларни экологик маданиятли инсон деб хисоблайсиз? Нима учун?

Ўз фикрингизди давом этиринг  Мен табиатни асрашга ....... ҳисса қўша оламан  Она табиатни севувчи нсонларни экологик мад

9 слайд
Ўз фикрингизди давом этиринг  Мен табиатни асрашга ....... ҳисса қўша оламан  Она табиатни севувчи нсонларни экологик маданиятли инсон деб хисоблаймиз,чунки .....  Мен ўйлайманки табиатни асраш инсон ҳаётида катта аҳамиятга эга,чунки.....

9 слайд

Ўз фикрингизди давом этиринг  Мен табиатни асрашга ....... ҳисса қўша оламан  Она табиатни севувчи нсонларни экологик маданиятли инсон деб хисоблаймиз,чунки .....  Мен ўйлайманки табиатни асраш инсон ҳаётида катта аҳамиятга эга,чунки.....

Венн диаграммаси  Қишлоқ экалогияси билан шаҳар экалогиясини таққосланг (вент диаграммаси бўйча)

10 слайд
Венн диаграммаси  Қишлоқ экалогияси билан шаҳар экалогиясини таққосланг (вент диаграммаси бўйча)

10 слайд

Венн диаграммаси  Қишлоқ экалогияси билан шаҳар экалогиясини таққосланг (вент диаграммаси бўйча)

- Суви ифлосланиб кетган ариқларда вабо, узоқ муддат туриб қолган ошхона чиқиндиларида ўткир-ичак касалликлари, уй супуринд

11 слайд
- Суви ифлосланиб кетган ариқларда вабо, узоқ муддат туриб қолган ошхона чиқиндиларида ўткир-ичак касалликлари, уй супуриндисида ичбуруғ ва куйдирги, очиқ ётган ахлат уюмларида сил микроблари етилар экан. Мана шу ҳолатлар бизни ташвишга солади.

11 слайд

- Суви ифлосланиб кетган ариқларда вабо, узоқ муддат туриб қолган ошхона чиқиндиларида ўткир-ичак касалликлари, уй супуриндисида ичбуруғ ва куйдирги, очиқ ётган ахлат уюмларида сил микроблари етилар экан. Мана шу ҳолатлар бизни ташвишга солади.

Чиқиндини жойига элтиш асосан болаларга буюрилади. Улар бу ишни қандай бажариши билан баъзилар қизиқишмайди. Болалар

12 слайд
Чиқиндини жойига элтиш асосан болаларга буюрилади. Улар бу ишни қандай бажариши билан баъзилар қизиқишмайди. Болалар қўлидаги ахлат тўла елим халта махсус қутиларга етиб бормай, уйимиз атрофида қолиб кетмаяптими? Афсус, айримларни бу ҳол сира ҳам ташвишлантирмайди...

12 слайд

Чиқиндини жойига элтиш асосан болаларга буюрилади. Улар бу ишни қандай бажариши билан баъзилар қизиқишмайди. Болалар қўлидаги ахлат тўла елим халта махсус қутиларга етиб бормай, уйимиз атрофида қолиб кетмаяптими? Афсус, айримларни бу ҳол сира ҳам ташвишлантирмайди...

Уй-хўжалик ахлатлари, озиқ-овқат чиқиндилари тезда чирий бошлайди ва атроф-муҳитни ифлослантиради. Маълумотларга кўр

13 слайд
Уй-хўжалик ахлатлари, озиқ-овқат чиқиндилари тезда чирий бошлайди ва атроф-муҳитни ифлослантиради. Маълумотларга кўра, ахлатлар таркибида вабо, қорин тифи, ичбуруғ, туберкулёз, гижжа каби хавфли юқумли касалликларнинг микроблари кўп кунлар давомида яшар экан. Улар шамол, ҳашаротлар, кемирувчилар, қушлар ёрдамида ёки сув орқали тез тарқалиб, одамларга турли юқумли касалликларни юқтириши мумкин. Шу боис аҳоли турар жойлардаги чиқиндиларни зудлик билан олиб чиқиб кетиш ва зарарсизлантириш лозим.

13 слайд

Уй-хўжалик ахлатлари, озиқ-овқат чиқиндилари тезда чирий бошлайди ва атроф-муҳитни ифлослантиради. Маълумотларга кўра, ахлатлар таркибида вабо, қорин тифи, ичбуруғ, туберкулёз, гижжа каби хавфли юқумли касалликларнинг микроблари кўп кунлар давомида яшар экан. Улар шамол, ҳашаротлар, кемирувчилар, қушлар ёрдамида ёки сув орқали тез тарқалиб, одамларга турли юқумли касалликларни юқтириши мумкин. Шу боис аҳоли турар жойлардаги чиқиндиларни зудлик билан олиб чиқиб кетиш ва зарарсизлантириш лозим.

Атроф-муҳитни соғломлаштириш, унинг мусаффолигини асраш борасида сўз борар экан, аввало бизни ўраб турган гўзал табиатга ҳур

14 слайд
Атроф-муҳитни соғломлаштириш, унинг мусаффолигини асраш борасида сўз борар экан, аввало бизни ўраб турган гўзал табиатга ҳурмат билан қараш лозим бўлади .

14 слайд

Атроф-муҳитни соғломлаштириш, унинг мусаффолигини асраш борасида сўз борар экан, аввало бизни ўраб турган гўзал табиатга ҳурмат билан қараш лозим бўлади .

Мақсадимиз шаҳримиз гўзаллиги, озодалиги, тозалиги ва ободонлигига ўз ҳиссамизни қўшишдир. Асосийси ёшлар ўртасида ҳар

15 слайд
Мақсадимиз шаҳримиз гўзаллиги, озодалиги, тозалиги ва ободонлигига ўз ҳиссамизни қўшишдир. Асосийси ёшлар ўртасида ҳар хил чиқиндиларни пала-партиш ташламаслик.Табиий бойликларни муҳофаза қилиб, улардан оқилона фойдаланишга ҳаракат қиламиз.

15 слайд

Мақсадимиз шаҳримиз гўзаллиги, озодалиги, тозалиги ва ободонлигига ўз ҳиссамизни қўшишдир. Асосийси ёшлар ўртасида ҳар хил чиқиндиларни пала-партиш ташламаслик.Табиий бойликларни муҳофаза қилиб, улардан оқилона фойдаланишга ҳаракат қиламиз.

Инсон ўзини канчалар озода тутса шунчалар рухи тетик, дили пок, калби равшан тортиб ўзини енгил хис килади.

16 слайд
Инсон ўзини канчалар озода тутса шунчалар рухи тетик, дили пок, калби равшан тортиб ўзини енгил хис килади.

16 слайд

Инсон ўзини канчалар озода тутса шунчалар рухи тетик, дили пок, калби равшан тортиб ўзини енгил хис килади.

Азиз ўқувчилар! Атоф муҳитни тоза сақлаб табиатга тозаликни тортиқ этишда ўз ҳиссангизни қўшинг.

17 слайд
Азиз ўқувчилар! Атоф муҳитни тоза сақлаб табиатга тозаликни тортиқ этишда ўз ҳиссангизни қўшинг.

17 слайд

Азиз ўқувчилар! Атоф муҳитни тоза сақлаб табиатга тозаликни тортиқ этишда ўз ҳиссангизни қўшинг.

Уйга вазифа:  «Тоза ҳаво танга даво» ўз фикрини ёзиб келиш

18 слайд
Уйга вазифа:  «Тоза ҳаво танга даво» ўз фикрини ёзиб келиш

18 слайд

Уйга вазифа:  «Тоза ҳаво танга даво» ўз фикрини ёзиб келиш

Мен ўз она табиатимни қандай асрай оламан 1. 2. Рефлекц ия

19 слайд
Мен ўз она табиатимни қандай асрай оламан 1. 2. Рефлекц ия

19 слайд

Мен ўз она табиатимни қандай асрай оламан 1. 2. Рефлекц ия

20 слайд

20 слайд