Материалдар / ашық сабақ "Рационал сандарға амалдар қолдану"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ "Рационал сандарға амалдар қолдану"

Материал туралы қысқаша түсінік
6 сынып пән мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
362
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Рационал сандарға амалдар қолдану Жамбыл атындағы №21 орта мектептің математика пәні: Тулеуо

1 слайд
Рационал сандарға амалдар қолдану Жамбыл атындағы №21 орта мектептің математика пәні: Тулеуова З.М 6 «Б» сынып

1 слайд

Рационал сандарға амалдар қолдану Жамбыл атындағы №21 орта мектептің математика пәні: Тулеуова З.М 6 «Б» сынып

Мақсаты: Білімділік мақсаты: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу тақырыптары бойынша оқушылардың біл

2 слайд
Мақсаты: Білімділік мақсаты: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу тақырыптары бойынша оқушылардың білімдерін саралау, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру. Дамытушылық мақсаты: танымдық қызығушылығын, логикалық, шығармашылық қабілеттерін дамыту Тәрбиелік: жылдамдыққа, ұқыптылыққа, оқуға ынтасын тәрбиелеу

2 слайд

Мақсаты: Білімділік мақсаты: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу тақырыптары бойынша оқушылардың білімдерін саралау, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру. Дамытушылық мақсаты: танымдық қызығушылығын, логикалық, шығармашылық қабілеттерін дамыту Тәрбиелік: жылдамдыққа, ұқыптылыққа, оқуға ынтасын тәрбиелеу

Сабақтың барысы Үй тапсырмасын тексеру Ойланайық Топтық жұмыс Графикалық диктант. Оқулықпен жұмыс. Бекіту

3 слайд
Сабақтың барысы Үй тапсырмасын тексеру Ойланайық Топтық жұмыс Графикалық диктант. Оқулықпен жұмыс. Бекіту ( тест жұмысы) Бағалау Үйге тапсырма

3 слайд

Сабақтың барысы Үй тапсырмасын тексеру Ойланайық Топтық жұмыс Графикалық диктант. Оқулықпен жұмыс. Бекіту ( тест жұмысы) Бағалау Үйге тапсырма

1. -13+29 = -16 6. -5-8-15-12 = -40 2. = -1 7. 18 • (

4 слайд
1. -13+29 = -16 6. -5-8-15-12 = -40 2. = -1 7. 18 • (-3) = -54 3. 3-5,8= -2,8 8. 2 • (-2) = -4 4. 2-(-9)=-7 9. (-2) 3 = -8 5. 0-19=19 10. -7 : ( -14) = 0,2 5 3 5 2 

4 слайд

1. -13+29 = -16 6. -5-8-15-12 = -40 2. = -1 7. 18 • (-3) = -54 3. 3-5,8= -2,8 8. 2 • (-2) = -4 4. 2-(-9)=-7 9. (-2) 3 = -8 5. 0-19=19 10. -7 : ( -14) = 0,2 5 3 5 2 

5 слайд

5 слайд

1. Осьтік және центрлік ... 2. Амал 3.Тік бұрышты координаталық жүйені енгізген француз математигі 4. Рационал

6 слайд
1. Осьтік және центрлік ... 2. Амал 3.Тік бұрышты координаталық жүйені енгізген француз математигі 4. Рационал сандар жиынына жататын сандар 5. 10-ның кубы 6. Координаталық ось 7. Санағанда қолданылатын сандар жиыны 8.Төрттен бір бөлік 9. нүктеден түзуге дейінгі қашықтық 10. координаталық ось а т м е а т и к а м

6 слайд

1. Осьтік және центрлік ... 2. Амал 3.Тік бұрышты координаталық жүйені енгізген француз математигі 4. Рационал сандар жиынына жататын сандар 5. 10-ның кубы 6. Координаталық ось 7. Санағанда қолданылатын сандар жиыны 8.Төрттен бір бөлік 9. нүктеден түзуге дейінгі қашықтық 10. координаталық ось а т м е а т и к а м

Топтық жұмыс 101010 202020 303030 Келесі

7 слайд
Топтық жұмыс 101010 202020 303030 Келесі

7 слайд

Топтық жұмыс 101010 202020 303030 Келесі

Координаталық түзу дегеніміз не? Жауабы :

8 слайд
Координаталық түзу дегеніміз не? Жауабы :

8 слайд

Координаталық түзу дегеніміз не? Жауабы :

Санақ басы О нүктесі және бірлік кесіндісі таңдап алынған оң бағыты көрсетілген түзу Артқа

9 слайд
Санақ басы О нүктесі және бірлік кесіндісі таңдап алынған оң бағыты көрсетілген түзу Артқа

9 слайд

Санақ басы О нүктесі және бірлік кесіндісі таңдап алынған оң бағыты көрсетілген түзу Артқа

Қандай сандар қарама – қарсы сандар деп аталады? Жауабы :

10 слайд
Қандай сандар қарама – қарсы сандар деп аталады? Жауабы :

10 слайд

Қандай сандар қарама – қарсы сандар деп аталады? Жауабы :

Бір бірінен тек қана таңбаларымен ажыратылатын сандар Артқа

11 слайд
Бір бірінен тек қана таңбаларымен ажыратылатын сандар Артқа

11 слайд

Бір бірінен тек қана таңбаларымен ажыратылатын сандар Артқа

Рационал сандар жиынына қандай сандар кіреді? Жауаб ы:

12 слайд
Рационал сандар жиынына қандай сандар кіреді? Жауаб ы:

12 слайд

Рационал сандар жиынына қандай сандар кіреді? Жауаб ы:

Бүтін сандар, бөлшек сандар, рационал сандар деп аталады Артқа

13 слайд
Бүтін сандар, бөлшек сандар, рационал сандар деп аталады Артқа

13 слайд

Бүтін сандар, бөлшек сандар, рационал сандар деп аталады Артқа

Теріс санның модулі неге тең? Жауаб ы:

14 слайд
Теріс санның модулі неге тең? Жауаб ы:

14 слайд

Теріс санның модулі неге тең? Жауаб ы:

Оған қарама – қарсы санға тең Артқа

15 слайд
Оған қарама – қарсы санға тең Артқа

15 слайд

Оған қарама – қарсы санға тең Артқа

Екі теріс санды қосу үшін: Жауаб ы:

16 слайд
Екі теріс санды қосу үшін: Жауаб ы:

16 слайд

Екі теріс санды қосу үшін: Жауаб ы:

Қосылғыштардың модулдерін қосып алдына “-” таңбасын қоямыз Артқа

17 слайд
Қосылғыштардың модулдерін қосып алдына “-” таңбасын қоямыз Артқа

17 слайд

Қосылғыштардың модулдерін қосып алдына “-” таңбасын қоямыз Артқа

Таңбалары әр түрлі сандарды қосу: Жауаб ы:

18 слайд
Таңбалары әр түрлі сандарды қосу: Жауаб ы:

18 слайд

Таңбалары әр түрлі сандарды қосу: Жауаб ы:

Үлкен модулден кіші модулді азайтып, алдына үлкен қосылғыштың таңбасын қоямыз Артқа

19 слайд
Үлкен модулден кіші модулді азайтып, алдына үлкен қосылғыштың таңбасын қоямыз Артқа

19 слайд

Үлкен модулден кіші модулді азайтып, алдына үлкен қосылғыштың таңбасын қоямыз Артқа

Рационал сандарды азайту: Жауаб ы:

20 слайд
Рационал сандарды азайту: Жауаб ы:

20 слайд

Рационал сандарды азайту: Жауаб ы:

Азайғышқа азайтқышқа қарама – қарсы санды қосу керек a-b=a+(-b) Артқа

21 слайд
Азайғышқа азайтқышқа қарама – қарсы санды қосу керек a-b=a+(-b) Артқа

21 слайд

Азайғышқа азайтқышқа қарама – қарсы санды қосу керек a-b=a+(-b) Артқа

Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін: Жауаб ы:

22 слайд
Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін: Жауаб ы:

22 слайд

Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін: Жауаб ы:

Оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек Артқа

23 слайд
Оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек Артқа

23 слайд

Оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек Артқа

Таңбалары бірдей сандарды көбейту үшін: Жауаб ы:

24 слайд
Таңбалары бірдей сандарды көбейту үшін: Жауаб ы:

24 слайд

Таңбалары бірдей сандарды көбейту үшін: Жауаб ы:

Көбейткіштердің модулдерін көбейтіп шыққан санның алдына “+” таңбасын қоямыз Артқа

25 слайд
Көбейткіштердің модулдерін көбейтіп шыққан санның алдына “+” таңбасын қоямыз Артқа

25 слайд

Көбейткіштердің модулдерін көбейтіп шыққан санның алдына “+” таңбасын қоямыз Артқа

 Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең  0 саны натурал сандар жиынына тиісті  Екі теріс санның қосынд

26 слайд
 Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең  0 саны натурал сандар жиынына тиісті  Екі теріс санның қосындысы- теріс сан  Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі- теріс сан  Кез келген теріс сан нөлден үлкен  Оң санның модулі сол санның өзіне тең  Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан болады  Теріс санның модулі сол санның өзіне тең  Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі- оң сан  Кез келген теріс сан оң саннан үлкен

26 слайд

 Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең  0 саны натурал сандар жиынына тиісті  Екі теріс санның қосындысы- теріс сан  Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі- теріс сан  Кез келген теріс сан нөлден үлкен  Оң санның модулі сол санның өзіне тең  Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан болады  Теріс санның модулі сол санның өзіне тең  Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі- оң сан  Кез келген теріс сан оң саннан үлкен

27 слайд

27 слайд

Оқулықпен жұмыс №672.

28 слайд
Оқулықпен жұмыс №672.

28 слайд

Оқулықпен жұмыс №672.

1. Қосуды орында:-11,6+(-4,8) А/15,9 В/ -7,1 С/-16,4 Д/ 7,1 2. Азайтуды орында: -4,7-(-3,1) А/

29 слайд
1. Қосуды орында:-11,6+(-4,8) А/15,9 В/ -7,1 С/-16,4 Д/ 7,1 2. Азайтуды орында: -4,7-(-3,1) А/ -1,6 В/ 7,8 С. 1,6 Д/ - 7,8 3. Қарама –қарсы сандардың қосындысы ... тең: А/ 0 В) 1 С/ -1 Д/ - 2 4. Теңдеудің түбірін көрсет: |х| +1=4 А/ -5; 5; В/ -3; 3; С/ -3 Д/ 6; -6 5. –(-(-(-74))) неге тең? А/ -74; В/ 74; С/ 0 Д/ -47

29 слайд

1. Қосуды орында:-11,6+(-4,8) А/15,9 В/ -7,1 С/-16,4 Д/ 7,1 2. Азайтуды орында: -4,7-(-3,1) А/ -1,6 В/ 7,8 С. 1,6 Д/ - 7,8 3. Қарама –қарсы сандардың қосындысы ... тең: А/ 0 В) 1 С/ -1 Д/ - 2 4. Теңдеудің түбірін көрсет: |х| +1=4 А/ -5; 5; В/ -3; 3; С/ -3 Д/ 6; -6 5. –(-(-(-74))) неге тең? А/ -74; В/ 74; С/ 0 Д/ -47

1 с 2 а 3 а 4 в 5 в

30 слайд
1 с 2 а 3 а 4 в 5 в

30 слайд

1 с 2 а 3 а 4 в 5 в

Өзін-өзі бағалау парағы Р/сСабақтың кезеңдері балл 1 Үй тапсырмасы 0-2 б. 2 ойланайық. 0-10

31 слайд
Өзін-өзі бағалау парағы Р/сСабақтың кезеңдері балл 1 Үй тапсырмасы 0-2 б.   2 ойланайық. 0-10 б   3 Топтық жұмыс 0-60 б.   4 Графикалық диктант 0-10 б.     Оқулықпен жұмыс. 0-2 б.   5 Тест жұмысы 0-5 б   Қорытынды балл  

31 слайд

Өзін-өзі бағалау парағы Р/сСабақтың кезеңдері балл 1 Үй тапсырмасы 0-2 б.   2 ойланайық. 0-10 б   3 Топтық жұмыс 0-60 б.   4 Графикалық диктант 0-10 б.     Оқулықпен жұмыс. 0-2 б.   5 Тест жұмысы 0-5 б   Қорытынды балл  

Үйге тапсырма №674.

32 слайд
Үйге тапсырма №674.

32 слайд

Үйге тапсырма №674.