МЫСЫР ЕЛІ. 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Туманшаева Алия Абылқызы
Ақтау қаласы
8 орта мектеп5 сынып д үниежүзі
тарихы .
Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы
қайдан білеміз?
О қу мақсаты
5.2.1.2 тотемизм, анимизм, пір
тұтушылық, магия сияқты ежелгі
діни наным-сенімдерді білу
5.2.2.2 ежелгі Мысыр
ғибадатханалары мен
пирамидаларын сипаттау Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: Ежелгі Египеттің
діни наным ерекшеліктері туралы
барлық мәліметтерді зерттейді және
діни нанымдарының ерекшеліктерін
түсіндіре алады
Басым бөлігі: Хеопс пирамидасының
тұрғызу ерекшеліктерін басқа сәулет
құрылысының ерекшеліктерінен
ажырата алады
Кейбіреуі үшін: Хеопс пирамидасын,
әлемнің жеті кереметінің бірі екенін
дәлелдейді
1 слайд
Туманшаева Алия Абылқызы Ақтау қаласы 8 орта мектеп5 сынып д үниежүзі тарихы . Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз? О қу мақсаты 5.2.1.2 тотемизм, анимизм, пір тұтушылық, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу 5.2.2.2 ежелгі Мысыр ғибадатханалары мен пирамидаларын сипаттау Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: Ежелгі Египеттің діни наным ерекшеліктері туралы барлық мәліметтерді зерттейді және діни нанымдарының ерекшеліктерін түсіндіре алады Басым бөлігі: Хеопс пирамидасының тұрғызу ерекшеліктерін басқа сәулет құрылысының ерекшеліктерінен ажырата алады Кейбіреуі үшін: Хеопс пирамидасын, әлемнің жеті кереметінің бірі екенін дәлелдейді
2 слайд
Бағалау
критерийлері
• Ежелгі
Египеттің діни
наным
ерекшеліктерін
түсіндіре алады
• Көне
Мысыр
тұрғындарының
діни көзқарастары
пирамида
құрылысына әсерін
анықтай алады Тілдік мақсаттар Тілдік
мақсаттар
-Пәнге қатысты
терминология;
Хеопс пирамидасы,
дәлел, теория, дін, о
дүние, перғауын
-Оқылым дағдысы;
оқушы мәтінмен
жұмыс жасайды
-Айтылым дағдысы;
оқып айтады
-Жазылым дағдысы:
терминдерді
дәптерге жазады
2 слайд
Бағалау критерийлері • Ежелгі Египеттің діни наным ерекшеліктерін түсіндіре алады • Көне Мысыр тұрғындарының діни көзқарастары пирамида құрылысына әсерін анықтай алады Тілдік мақсаттар Тілдік мақсаттар -Пәнге қатысты терминология; Хеопс пирамидасы, дәлел, теория, дін, о дүние, перғауын -Оқылым дағдысы; оқушы мәтінмен жұмыс жасайды -Айтылым дағдысы; оқып айтады -Жазылым дағдысы: терминдерді дәптерге жазады
3 слайд
Сабақтың басы .
Ұйымдастыру кезеңі
Деңгейге бөліп, топтық
жұмыс
Дескрипторлар
қолданылды
Сабақтың ортасы
Слайдтық суреттер Ежелгі пирамида
1 –деңгей. Мәтінмен жұмыс
2-деңгей . Топтық жұмыс
3-деңгей . Оқулықпен жұмыс
Сабақтың соңы
Оқушыларға сұрақ
жауап
Сабақ
барысы
Дескрипторлар:
1. Хеопс пирамидасының
қалай тұрғызылғаны
туралы біледі
2. Хеопс пирамидасының
басқа ескерткіштерден
айырмашылығын
анықтай алады
3 слайд
Сабақтың басы . Ұйымдастыру кезеңі Деңгейге бөліп, топтық жұмыс Дескрипторлар қолданылды Сабақтың ортасы Слайдтық суреттер Ежелгі пирамида 1 –деңгей. Мәтінмен жұмыс 2-деңгей . Топтық жұмыс 3-деңгей . Оқулықпен жұмыс Сабақтың соңы Оқушыларға сұрақ жауап Сабақ барысы Дескрипторлар: 1. Хеопс пирамидасының қалай тұрғызылғаны туралы біледі 2. Хеопс пирамидасының басқа ескерткіштерден айырмашылығын анықтай алады
4 слайд
Өзара бағалау және кері байланыс:
Оқушылар бұрын айтылған пікірлері бойынша топ
жұмысын бағалайды, ол үшін мұғалім кім-кімді
бағалайтынын анықтап беру керек. Өзара бағалау кезінде
мұғалімнің міндеті –топтардың пікірлерінен кейін өзінің
кері байланысын қамтамасыз ету, сонымен қатар
сындарлы пікірлерді қалай беру керектігіне балаларды
үйрете отырып, оқушылардың кері байланыс сапасына
кері байланыс беру.
4 слайд
Өзара бағалау және кері байланыс: Оқушылар бұрын айтылған пікірлері бойынша топ жұмысын бағалайды, ол үшін мұғалім кім-кімді бағалайтынын анықтап беру керек. Өзара бағалау кезінде мұғалімнің міндеті –топтардың пікірлерінен кейін өзінің кері байланысын қамтамасыз ету, сонымен қатар сындарлы пікірлерді қалай беру керектігіне балаларды үйрете отырып, оқушылардың кері байланыс сапасына кері байланыс беру.
5 слайд
Саралау
Оқушыларға қарым қатынас дағдысын дамыту
мақсатында топтық, деңгейлік тапсырмалар бердім.
Деңгейіне қарай тапсырмаларды өзгертіп отырдым.
Тапсырмаға оқушылар өздерінің біліміне қарай жауап
берді
5 слайд
Саралау Оқушыларға қарым қатынас дағдысын дамыту мақсатында топтық, деңгейлік тапсырмалар бердім. Деңгейіне қарай тапсырмаларды өзгертіп отырдым. Тапсырмаға оқушылар өздерінің біліміне қарай жауап берді
6 слайд
Бағалау
Дескрипторлар әдісі бойынша бағалау.
Оларды бір сөзбен мадақтап отыру
(жарайсың, керемет...)
6 слайд
Бағалау Дескрипторлар әдісі бойынша бағалау. Оларды бір сөзбен мадақтап отыру (жарайсың, керемет...)