Презентация "Ертегілер көрсетіледі"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Тақырыбы: Менің сүйікті ертегім
Мақсаты:Білімділік: Өткен сабақтарды
еске түсіріп,жаңа сабақты жан-жақты
түсіндіру,тапсырмалар орындаттыру
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық
қаблеттерін,танымын дамыту,зейін ақыл –
ой белсенділігін арттыру арқылы сөздік
қорын арттыру
Тәрбиелік:Еліміздің болашақ ұрпағын
біліммен сусындаған,тапқырлығымен
салауатты,қазақ ертегілерін
оқуға,тамсандыратын салауатты,мазмұнын
жеткізе білуге үйрету
1 слайд
Тақырыбы: Менің сүйікті ертегім Мақсаты:Білімділік: Өткен сабақтарды еске түсіріп,жаңа сабақты жан-жақты түсіндіру,тапсырмалар орындаттыру Дамытушылық: Оқушылардың логикалық қаблеттерін,танымын дамыту,зейін ақыл – ой белсенділігін арттыру арқылы сөздік қорын арттыру Тәрбиелік:Еліміздің болашақ ұрпағын біліммен сусындаған,тапқырлығымен салауатты,қазақ ертегілерін оқуға,тамсандыратын салауатты,мазмұнын жеткізе білуге үйрету
2 слайд
Көрнекілігі: түрлі суреттер,үлестірмелі
қағаздар,семантикалық карталар,тест
сұрақтары
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Әдіс тәсілдері: түсіндіру,сұрақ-
жауап,әңгімелеу,талдау
Пән аралық байланыс: әдебиет,орыс тілі
2 слайд
Көрнекілігі: түрлі суреттер,үлестірмелі қағаздар,семантикалық карталар,тест сұрақтары Сабақтың түрі: аралас сабақ Әдіс тәсілдері: түсіндіру,сұрақ- жауап,әңгімелеу,талдау Пән аралық байланыс: әдебиет,орыс тілі
3 слайд
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
а)Сәлемдесу
ә)Түгендеу
б)сабаққа дайындықтарын
тексеру
3 слайд
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі а)Сәлемдесу ә)Түгендеу б)сабаққа дайындықтарын тексеру
4 слайд
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
«Балапан» телеарнасындағы
кейіпкерлер кімдер?
3-тапсырма. Екі сөзге сатылай
кешенді талдауды сұрау
4 слайд
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Балапан» телеарнасындағы кейіпкерлер кімдер? 3-тапсырма. Екі сөзге сатылай кешенді талдауды сұрау
5 слайд
ІІІ. Жан – жақты білімдерін тексеру
1.Сөз таптары неше түрге бөлінеді?
2.Етістік дегеніміз не?Қалай жасалады?
Сұрақтары?
3.Етістіктің шақтары?Нешеге бөлінеді?
Қалай жасалады?
4.Өткен шақ?Келер шақ дегеніміз не?
5.Үстеу дегеніміз не?Мағынасына қарай
неше түрге бөлінеді?
6.Мезгіл үстеу дегеніміз не?Қалай
жасалады?Сұрақтары?
5 слайд
ІІІ. Жан – жақты білімдерін тексеру 1.Сөз таптары неше түрге бөлінеді? 2.Етістік дегеніміз не?Қалай жасалады? Сұрақтары? 3.Етістіктің шақтары?Нешеге бөлінеді? Қалай жасалады? 4.Өткен шақ?Келер шақ дегеніміз не? 5.Үстеу дегеніміз не?Мағынасына қарай неше түрге бөлінеді? 6.Мезгіл үстеу дегеніміз не?Қалай жасалады?Сұрақтары?
6 слайд
Сөздікпен жұмыс
Ертегілер – сказки
Түрлері – виды
Қазақ ертегілері – казахские сказки
Берілген сөздермен сөз тіркесін құраңдар
6 слайд
Сөздікпен жұмыс Ертегілер – сказки Түрлері – виды Қазақ ертегілері – казахские сказки Берілген сөздермен сөз тіркесін құраңдар
7 слайд
ІV. Жаңа сабақ
Оқушыларға ертегілер туралы жалпы мәлімет беру.
Ертегілер халқымыздың тарихын,дүниетанымын,тұрмысы мен салтын,әдет
–ғұрпын,нанымы мен сенімін білдіреді.Қазақ ертегілері өзінің
тақырыптары,көтерген мәселелері,мазмұнына байланысты қиял-ұажайып
ертегілері,тұрмыс- салт ертегілері,хайуанаттар туралы ерегілер,шыншыл
ертегілер болып бөлінеді.
7 слайд
ІV. Жаңа сабақ Оқушыларға ертегілер туралы жалпы мәлімет беру. Ертегілер халқымыздың тарихын,дүниетанымын,тұрмысы мен салтын,әдет –ғұрпын,нанымы мен сенімін білдіреді.Қазақ ертегілері өзінің тақырыптары,көтерген мәселелері,мазмұнына байланысты қиял-ұажайып ертегілері,тұрмыс- салт ертегілері,хайуанаттар туралы ерегілер,шыншыл ертегілер болып бөлінеді.
8 слайд
1.тапсырма.Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап беріңдер
Екі дос
Бір күні екі дос орманда келе жатады.Кенеттен алдарынан ір аю шыға келеді.Сол кезде біреуі қаша жөнеледі,екіншісі
талға өрмелеп жасырынып қалады.Қашқан жігіт ортада қалып кетеді.
Алайда,не істерін білмей тұрғанда,ойына «Өлген адам сияқты жерге етбетіммен жата қалсам,бәлкім құтылып кетермін»
деп жерге жата қалады.
Аю келіп, оны иіскелей бастағанда, демін жұтып,дем алмай жатады.Аю кеткен соң талға өрмелеп кеткен досы төмен
түсіп,досының қасына келіп,күліп: «Айтшы ал,аю сенің құлағына не деп сыбырлады?» дейді.
Сонда досы: «Досына қауіп – қатер төніп тұрғанда, қашып кеткен адамдардан
сақтану керектігімді айтты»- дейді
1.Достық дегеніміз не?
2.Достықтың қандай түрлері болады?
8 слайд
1.тапсырма.Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап беріңдер Екі дос Бір күні екі дос орманда келе жатады.Кенеттен алдарынан ір аю шыға келеді.Сол кезде біреуі қаша жөнеледі,екіншісі талға өрмелеп жасырынып қалады.Қашқан жігіт ортада қалып кетеді. Алайда,не істерін білмей тұрғанда,ойына «Өлген адам сияқты жерге етбетіммен жата қалсам,бәлкім құтылып кетермін» деп жерге жата қалады. Аю келіп, оны иіскелей бастағанда, демін жұтып,дем алмай жатады.Аю кеткен соң талға өрмелеп кеткен досы төмен түсіп,досының қасына келіп,күліп: «Айтшы ал,аю сенің құлағына не деп сыбырлады?» дейді. Сонда досы: «Досына қауіп – қатер төніп тұрғанда, қашып кеткен адамдардан сақтану керектігімді айтты»- дейді 1.Достық дегеніміз не? 2.Достықтың қандай түрлері болады?
9 слайд
2-тапсырма.Септік жалғауларында тұрған сөздерді теріп
жазыңдар.
3-тапсырма.Мына сөздерге сатылай кешенді талдау
жасаңдар.
Дос,орман
4-тапсырма Семантикалық карталар таратып беру
9 слайд
2-тапсырма.Септік жалғауларында тұрған сөздерді теріп жазыңдар. 3-тапсырма.Мына сөздерге сатылай кешенді талдау жасаңдар. Дос,орман 4-тапсырма Семантикалық карталар таратып беру
10 слайд
V.Сабақты бекіту.
Ертегілер
10 слайд
V.Сабақты бекіту. Ертегілер
11 слайд
VІ.Қорытындылау.
Сұрақтар қою,ертегілердің суреттері.
VІІ.Үй тапсырмасы.
1.Ертегіні мазмұндау
2.Мәтіннің алғашқы азат жолын көшіріп жазып,cөйлемнің
тұрлаулы мүшелерін табыңдар.
VІІІ.Бағалау
11 слайд
VІ.Қорытындылау. Сұрақтар қою,ертегілердің суреттері. VІІ.Үй тапсырмасы. 1.Ертегіні мазмұндау 2.Мәтіннің алғашқы азат жолын көшіріп жазып,cөйлемнің тұрлаулы мүшелерін табыңдар. VІІІ.Бағалау
12 слайд
12 слайд
13 слайд
13 слайд
14 слайд
14 слайд
15 слайд
15 слайд
16 слайд
VІІ.Үй тапсырмасы.
1.Ертегіні мазмұндау
2.Мәтіннің алғашқы азат жолын көшіріп
жазып,cөйлемнің тұрлаулы мүшелерін табыңдар.
VІІІ.Бағалау
16 слайд
VІІ.Үй тапсырмасы. 1.Ертегіні мазмұндау 2.Мәтіннің алғашқы азат жолын көшіріп жазып,cөйлемнің тұрлаулы мүшелерін табыңдар. VІІІ.Бағалау