Материалдар / Презентация Күшейткіш үстеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Презентация Күшейткіш үстеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Күшейткіш, мақсат үстеудің жасалу жолдары туралы мәлімет берілген
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Шілде 2018
1930
14 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Күшейткіш, мақсат үстеу

1 слайд
Күшейткіш, мақсат үстеу

1 слайд

Күшейткіш, мақсат үстеу

1.Білімділік: Күшейткіш, мақсат үстеудің жасалу жолдары, жасалу жолдарын меңгеру, білімін тексеру 2.Тәрбиелік: елін, жерін, О

2 слайд
1.Білімділік: Күшейткіш, мақсат үстеудің жасалу жолдары, жасалу жолдарын меңгеру, білімін тексеру 2.Тәрбиелік: елін, жерін, Отанын сүюге, адалдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.Сабақ барысында бірін- бірі тыңдайды, жақсы қасиеттерді бойына сіңіреді. 3. Дамытушылық: ой-өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамыту, сөздік қорын молайту, сауаттылыққа баулу, олардың ой-пікірін қалыптастыра отырып, шығармашылық қабілетін дамыту. Сабақтың мақсаты

2 слайд

1.Білімділік: Күшейткіш, мақсат үстеудің жасалу жолдары, жасалу жолдарын меңгеру, білімін тексеру 2.Тәрбиелік: елін, жерін, Отанын сүюге, адалдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.Сабақ барысында бірін- бірі тыңдайды, жақсы қасиеттерді бойына сіңіреді. 3. Дамытушылық: ой-өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамыту, сөздік қорын молайту, сауаттылыққа баулу, олардың ой-пікірін қалыптастыра отырып, шығармашылық қабілетін дамыту. Сабақтың мақсаты

әрекеттің әрекеттің

3 слайд
әрекеттің әрекеттің

3 слайд

әрекеттің әрекеттің

НегізгіДара Күрделі Туынды Үстеу емін-еркін келе сала бұрын ақырын балаша шалқасынан әрең, жылдам

4 слайд
НегізгіДара Күрделі Туынды Үстеу емін-еркін келе сала бұрын ақырын балаша шалқасынан әрең, жылдам

4 слайд

НегізгіДара Күрделі Туынды Үстеу емін-еркін келе сала бұрын ақырын балаша шалқасынан әрең, жылдам

Үстеудің мағыналық топтары

5 слайд
Үстеудің мағыналық топтары

5 слайд

Үстеудің мағыналық топтары

«Өзіңді топ алдында қалай ұстайсың?» деген тақырыпта жазып келген мәтіндерін тексеру

6 слайд
«Өзіңді топ алдында қалай ұстайсың?» деген тақырыпта жазып келген мәтіндерін тексеру

6 слайд

«Өзіңді топ алдында қалай ұстайсың?» деген тақырыпта жазып келген мәтіндерін тексеру

Сергіту Әбден, тым, ылғи, кілең, ең, сәл, тіпті, мейлінше, аса, нағыз, ерен, айрықша, өте, орасан, керемет, мүлдем.

7 слайд
Сергіту Әбден, тым, ылғи, кілең, ең, сәл, тіпті, мейлінше, аса, нағыз, ерен, айрықша, өте, орасан, керемет, мүлдем.

7 слайд

Сергіту Әбден, тым, ылғи, кілең, ең, сәл, тіпті, мейлінше, аса, нағыз, ерен, айрықша, өте, орасан, керемет, мүлдем.

Топқа бөліну І топ «Айрықша» ІІ топ «Керемет» ІІІ «Орасан»

8 слайд
Топқа бөліну І топ «Айрықша» ІІ топ «Керемет» ІІІ «Орасан»

8 слайд

Топқа бөліну І топ «Айрықша» ІІ топ «Керемет» ІІІ «Орасан»

Ақпанның жиырма төрті Сынып жұмысы Күшейткіш, мақсат үстеу

9 слайд
Ақпанның жиырма төрті Сынып жұмысы Күшейткіш, мақсат үстеу

9 слайд

Ақпанның жиырма төрті Сынып жұмысы Күшейткіш, мақсат үстеу

Берілген үстеуді сәйкестендір: мүлдем, өте бағалы, керемет, қасақана, тым, әдейі С өйлейді, ш арш аған, қону, өзгеру, с

10 слайд
Берілген үстеуді сәйкестендір: мүлдем, өте бағалы, керемет, қасақана, тым, әдейі С өйлейді, ш арш аған, қону, өзгеру, сы йлы қ, биік Сәйкестендір у Қызығушылықты ояту

10 слайд

Берілген үстеуді сәйкестендір: мүлдем, өте бағалы, керемет, қасақана, тым, әдейі С өйлейді, ш арш аған, қону, өзгеру, сы йлы қ, биік Сәйкестендір у Қызығушылықты ояту

1-топ. Күшейткіш үстеу деген... 2-топ. Мақсат үстеу деген... 3-топ. Үстеуге мысал. «Ол әдейі ойластырылған еді» атты мәтін

11 слайд
1-топ. Күшейткіш үстеу деген... 2-топ. Мақсат үстеу деген... 3-топ. Үстеуге мысал. «Ол әдейі ойластырылған еді» атты мәтін құрау «ЖИГСО» стратегиясы

11 слайд

1-топ. Күшейткіш үстеу деген... 2-топ. Мақсат үстеу деген... 3-топ. Үстеуге мысал. «Ол әдейі ойластырылған еді» атты мәтін құрау «ЖИГСО» стратегиясы

Бала тым ақырын жүрді. Гүлжанның сабағына әдейілеп әкесі келді Баубек өмірдің ең биік шыңына өрмеледі Ол қасақана үндемеді.

12 слайд
Бала тым ақырын жүрді. Гүлжанның сабағына әдейілеп әкесі келді Баубек өмірдің ең биік шыңына өрмеледі Ол қасақана үндемеді. Ол мүлдем аз өмір сүрді Ол досы туралы өте бағалы пікір айтты. Мағынаны тану “Тірек сөздер” стратегиясы

12 слайд

Бала тым ақырын жүрді. Гүлжанның сабағына әдейілеп әкесі келді Баубек өмірдің ең биік шыңына өрмеледі Ол қасақана үндемеді. Ол мүлдем аз өмір сүрді Ол досы туралы өте бағалы пікір айтты. Мағынаны тану “Тірек сөздер” стратегиясы

222 – жаттығуды ауызша морфологиялық талдау

13 слайд
222 – жаттығуды ауызша морфологиялық талдау

13 слайд

222 – жаттығуды ауызша морфологиялық талдау

1-тапсырма «Тереңірек түсіндір» «Театрға барғанда»  «Қожа мен Майқанова»  «Мектеп қызығы» «Дене шынықтыру сабағы»  «Жалқа

14 слайд
1-тапсырма «Тереңірек түсіндір» «Театрға барғанда»  «Қожа мен Майқанова»  «Мектеп қызығы» «Дене шынықтыру сабағы»  «Жалқау бала»

14 слайд

1-тапсырма «Тереңірек түсіндір» «Театрға барғанда»  «Қожа мен Майқанова»  «Мектеп қызығы» «Дене шынықтыру сабағы»  «Жалқау бала»

І топ Күшейткіш үстеуді қатыстырып, өлеңді ары қарай жалғастыр. Ең ақылды баламын Тым ерекше

15 слайд
І топ Күшейткіш үстеуді қатыстырып, өлеңді ары қарай жалғастыр. Ең ақылды баламын Тым ерекше боламын Үздік білім аламын....

15 слайд

І топ Күшейткіш үстеуді қатыстырып, өлеңді ары қарай жалғастыр. Ең ақылды баламын Тым ерекше боламын Үздік білім аламын....

Төмендегі сөздердің синонимдерін жаз. ІІ топ ІІІ топ Әдейі - алыс – Ілгері -

16 слайд
Төмендегі сөздердің синонимдерін жаз. ІІ топ ІІІ топ Әдейі - алыс – Ілгері - анда – санда – Қыруар - баяғыда – Босқа - бірсыпыра -

16 слайд

Төмендегі сөздердің синонимдерін жаз. ІІ топ ІІІ топ Әдейі - алыс – Ілгері - анда – санда – Қыруар - баяғыда – Босқа - бірсыпыра -

Тест тапсырмасын орында. 1.Қай сөйлемде үстеу бар а) тым биік болма ә) Ата – бәйтерек, бала – жапырақ б) Сулы жер – нулы жер 2

17 слайд
Тест тапсырмасын орында. 1.Қай сөйлемде үстеу бар а) тым биік болма ә) Ата – бәйтерек, бала – жапырақ б) Сулы жер – нулы жер 2. Мына сөйлемге қай үстеу лайықты. Ұшақ ________ көтерілді. а) жоғары ә) анағұрлым б) ең 3. Үстеудің мағыналық түрлері нешеу? а) 5 ә) 7 б) 6 4.Мақсат үстеуін тап. а) тысқары, мұнда ә) орасан, бекер б) жорта, әдейі 5. Тым, ең, кілең үстеудің қай түріне жатады. а) мекен үстеу ә) күшейткіш үстеу с) мезгіл үстеу

17 слайд

Тест тапсырмасын орында. 1.Қай сөйлемде үстеу бар а) тым биік болма ә) Ата – бәйтерек, бала – жапырақ б) Сулы жер – нулы жер 2. Мына сөйлемге қай үстеу лайықты. Ұшақ ________ көтерілді. а) жоғары ә) анағұрлым б) ең 3. Үстеудің мағыналық түрлері нешеу? а) 5 ә) 7 б) 6 4.Мақсат үстеуін тап. а) тысқары, мұнда ә) орасан, бекер б) жорта, әдейі 5. Тым, ең, кілең үстеудің қай түріне жатады. а) мекен үстеу ә) күшейткіш үстеу с) мезгіл үстеу

ББҮ стратегиясы Білемін Білгім келеді Үйрендім

18 слайд
ББҮ стратегиясы Білемін Білгім келеді Үйрендім

18 слайд

ББҮ стратегиясы Білемін Білгім келеді Үйрендім

Күшейткіш, мақсат үстеу. І топ. Пойызбен сапарға шығады. ІІ топ. Кемемен сапарға шығады. ІІІ топ. Шөл далаға түйемен сапарға ш

19 слайд
Күшейткіш, мақсат үстеу. І топ. Пойызбен сапарға шығады. ІІ топ. Кемемен сапарға шығады. ІІІ топ. Шөл далаға түйемен сапарға шығады

19 слайд

Күшейткіш, мақсат үстеу. І топ. Пойызбен сапарға шығады. ІІ топ. Кемемен сапарға шығады. ІІІ топ. Шөл далаға түйемен сапарға шығады

“Жіңішке, жалпақ сұрақтар” стратегиясы Жіңішке сұрақтар Жалпақ сұрақтар 1. Тұйық етістіктің жұрнағы қандай? 1. Тұйық етістіктің

20 слайд
“Жіңішке, жалпақ сұрақтар” стратегиясы Жіңішке сұрақтар Жалпақ сұрақтар 1. Тұйық етістіктің жұрнағы қандай? 1. Тұйық етістіктің жұрнағы неге жалғанады? 2.Әрі есім, әрі етістік болатын етістік түрін айт. 2. Есімшенің жұрнақтарын ата. 3. Қимыл-іс әрекет пен оны жасаушы арасындағы байланыс не деп аталады? 3. Етіс деген не, оның түрлерін ата. 4. –ды, -ді,-ты, - ті жұрнағын қажет ететін етістік қай етістік? 4. Сабақты, салт етістік деген не? Қызығушылықты ояту

20 слайд

“Жіңішке, жалпақ сұрақтар” стратегиясы Жіңішке сұрақтар Жалпақ сұрақтар 1. Тұйық етістіктің жұрнағы қандай? 1. Тұйық етістіктің жұрнағы неге жалғанады? 2.Әрі есім, әрі етістік болатын етістік түрін айт. 2. Есімшенің жұрнақтарын ата. 3. Қимыл-іс әрекет пен оны жасаушы арасындағы байланыс не деп аталады? 3. Етіс деген не, оның түрлерін ата. 4. –ды, -ді,-ты, - ті жұрнағын қажет ететін етістік қай етістік? 4. Сабақты, салт етістік деген не? Қызығушылықты ояту

Топтастыру Үстеу

21 слайд
Топтастыру Үстеу

21 слайд

Топтастыру Үстеу

Үстеу Дара Күрделі Негізгі Туынды әрең сөйтіп емін-еркін келе сала бұрын ақырын балаша шалқасынан

22 слайд
Үстеу Дара Күрделі Негізгі Туынды әрең сөйтіп емін-еркін келе сала бұрын ақырын балаша шалқасынан

22 слайд

Үстеу Дара Күрделі Негізгі Туынды әрең сөйтіп емін-еркін келе сала бұрын ақырын балаша шалқасынан

Ой-толғаныс Оқулықпен жұмыс «Дана үкілер» стртегиясымен 285-жаттығуды талдау. 1. Өлеңдегі негізгі ойды бір сөйлеммен жазыңыз

23 слайд
Ой-толғаныс Оқулықпен жұмыс «Дана үкілер» стртегиясымен 285-жаттығуды талдау. 1. Өлеңдегі негізгі ойды бір сөйлеммен жазыңыздар. 2. Иллюстрациялық бейнелеу (сурет, сызба арқылы көрсету) 3. Өлеңнен келешекте қажет болатын қандай маңызды қорытынды шығаруға болады? 4.Талқылауға болатын, ерекше көңіл бөлуге болатын пікір табыңыздар. 284-жаттығу. Үстеулерді қатыстырып, сөйлем құрау. 283-жаттығу. Мақал – мәтел кітабынан үстеуі бар мақал-мәтел табу.

23 слайд

Ой-толғаныс Оқулықпен жұмыс «Дана үкілер» стртегиясымен 285-жаттығуды талдау. 1. Өлеңдегі негізгі ойды бір сөйлеммен жазыңыздар. 2. Иллюстрациялық бейнелеу (сурет, сызба арқылы көрсету) 3. Өлеңнен келешекте қажет болатын қандай маңызды қорытынды шығаруға болады? 4.Талқылауға болатын, ерекше көңіл бөлуге болатын пікір табыңыздар. 284-жаттығу. Үстеулерді қатыстырып, сөйлем құрау. 283-жаттығу. Мақал – мәтел кітабынан үстеуі бар мақал-мәтел табу.

Бөшке Берілген үстеуді сәйкестендір: емін-еркін, ақырын, асыға, бірте-бірте, әрең, балаша, таң сәріде С өйледі, оты р

24 слайд
Бөшке Берілген үстеуді сәйкестендір: емін-еркін, ақырын, асыға, бірте-бірте, әрең, балаша, таң сәріде С өйледі, оты рды , күлді, ж үрді, келді, үйренді, сөйледі Сәйкестендір у

24 слайд

Бөшке Берілген үстеуді сәйкестендір: емін-еркін, ақырын, асыға, бірте-бірте, әрең, балаша, таң сәріде С өйледі, оты рды , күлді, ж үрді, келді, үйренді, сөйледі Сәйкестендір у

Синквейн Қыс ЖазКөктем Күз

25 слайд
Синквейн Қыс ЖазКөктем Күз

25 слайд

Синквейн Қыс ЖазКөктем Күз