Презентация "Metals in our life" 8 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың
тақырыбы:
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
2 слайд
«
Білектібірді
,
жығар
Білімді
»
мыңдыжығар
2 слайд
« Білектібірді , жығар Білімді » мыңдыжығар
3 слайд
Сабақтың
:
мақсаты
•Білімділік: Химия пәнінен өткен тақырыптарды еске
түсіру, терминдермен жұмыс жасау, есептер шығару білік
дағдыларын жаттықтыру.
•Дамытушылық: Сабақта алған білімдерін өмірде қолдана
білуге, логикалық ойлау қабілеттерін арттыруға,
шығармашылық қабілеттерін дамытуға үйрету.
•Тәрбиелік: Салауатты өмір салтын қалыптастыру, топпен
жұмыс жасауға, патриоттыққа, жылдамдыққа,
ұқыптылыққа тәрбиелеу.
3 слайд
Сабақтың : мақсаты •Білімділік: Химия пәнінен өткен тақырыптарды еске түсіру, терминдермен жұмыс жасау, есептер шығару білік дағдыларын жаттықтыру. •Дамытушылық: Сабақта алған білімдерін өмірде қолдана білуге, логикалық ойлау қабілеттерін арттыруға, шығармашылық қабілеттерін дамытуға үйрету. •Тәрбиелік: Салауатты өмір салтын қалыптастыру, топпен жұмыс жасауға, патриоттыққа, жылдамдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
4 слайд
.
ІҰйымдастыру
кезеңі
- Сәлемдесу.
- Түгелдеу.
4 слайд
. ІҰйымдастыру кезеңі - Сәлемдесу. - Түгелдеу.
5 слайд
Психологиялық
дайындық .
«Шаттық шеңбері»
5 слайд
Психологиялық дайындық . «Шаттық шеңбері»
6 слайд
Топқа бөлу.
6 слайд
Топқа бөлу.
7 слайд
7 слайд
8 слайд
Сабақ кезеңдері:
1. Сұрақ – жауап (3 тілде)
2. «Мұртты кенгеру»
3. Қаппен секіру
4. «Мергендер» сайысы (тир ату)
5. .
Химиксараман
6. Мықты болсаң жеңіп көр. (арқан
тартыс)
8 слайд
Сабақ кезеңдері: 1. Сұрақ – жауап (3 тілде) 2. «Мұртты кенгеру» 3. Қаппен секіру 4. «Мергендер» сайысы (тир ату) 5. . Химиксараман 6. Мықты болсаң жеңіп көр. (арқан тартыс)
9 слайд
Бағалау дескрипторлары:
- топтың атының маңыздылығы. – 1 балл
- топ формасы. – 1 балл
- топ дайындығы. – 1 балл
9 слайд
Бағалау дескрипторлары: - топтың атының маңыздылығы. – 1 балл - топ формасы. – 1 балл - топ дайындығы. – 1 балл
10 слайд
І. Сұрақ – жауап.
Әр топта 3 сұрақтан, келесі топқа қосылады.
Жауабын үш тілде айтуы шарт.
1)Жауабының дұрыстығы – 1
2) Орысша атауы - 1 жалпы 3
балл
3) Ағылшынша атауы - 1
10 слайд
І. Сұрақ – жауап. Әр топта 3 сұрақтан, келесі топқа қосылады. Жауабын үш тілде айтуы шарт. 1)Жауабының дұрыстығы – 1 2) Орысша атауы - 1 жалпы 3 балл 3) Ағылшынша атауы - 1
11 слайд
1.Бірінші бөлігім көп емес,
екінші бөлігім тілсіз жау.
2. Ең жеңіл элемент саналады,
периодтық жүйе осыдан басталады
3. Қара жер адамзатқа болған екен
Қазына іші толған, әр түрлі кен
Ішінде жүз мың түрлі асылы бар
Солардың ең артығы немене екен
11 слайд
1.Бірінші бөлігім көп емес, екінші бөлігім тілсіз жау. 2. Ең жеңіл элемент саналады, периодтық жүйе осыдан басталады 3. Қара жер адамзатқа болған екен Қазына іші толған, әр түрлі кен Ішінде жүз мың түрлі асылы бар Солардың ең артығы немене екен
12 слайд
4. Бірінші бөлігім тасқын су,
Малға салынатын.
5. Алғаш болды белгілі
Күнде қандай элемент
Одан кейін біз оны
Жерден тауып зерттедік.
6. Ақ түйір айналады тыныш таппай
Жүргендей су бетінен орын жақпай
Аздан соң суға сіңіп жоқ болады
Оқушым ал ойланғын қойма таппай
12 слайд
4. Бірінші бөлігім тасқын су, Малға салынатын. 5. Алғаш болды белгілі Күнде қандай элемент Одан кейін біз оны Жерден тауып зерттедік. 6. Ақ түйір айналады тыныш таппай Жүргендей су бетінен орын жақпай Аздан соң суға сіңіп жоқ болады Оқушым ал ойланғын қойма таппай
13 слайд
1. (Азот-Азот-Hitrogen)
2. (Сутек-Gudrogen)
3. (Темір-Железо-Jermium)
4. (Селен-Селен-Selenium)
5. (Гелий-Гелий-Gallium)
6. (Натрий-Натрий-Neon)
13 слайд
1. (Азот-Азот-Hitrogen) 2. (Сутек-Gudrogen) 3. (Темір-Железо-Jermium) 4. (Селен-Селен-Selenium) 5. (Гелий-Гелий-Gallium) 6. (Натрий-Натрий-Neon)
14 слайд
ІІ. «Мұртты кенгеру» сайысы.
Оқушы қаламсапты мұрнымен ұстап,
жартылай отырып барып, берілген есепті
кезегімен шығарады. Қайтарда жүгіріп
келіп, эстафетаны келесі оқушыға береді.
Дескрипторлары:
1) Жылдамдық -1
2) Есептің шығарылуы -1 жалпы 3 балл
3) Жауабының дұрыстығы -1
14 слайд
ІІ. «Мұртты кенгеру» сайысы. Оқушы қаламсапты мұрнымен ұстап, жартылай отырып барып, берілген есепті кезегімен шығарады. Қайтарда жүгіріп келіп, эстафетаны келесі оқушыға береді. Дескрипторлары: 1) Жылдамдық -1 2) Есептің шығарылуы -1 жалпы 3 балл 3) Жауабының дұрыстығы -1
15 слайд
- Азот оксиді – N
2O
5
- H
2SO
4 сал. мол. массасын тап.
- 1 моль судың массасы тап.
-144 грамм CO
2 газының моль
саны
•- Күкірт оксидінің формулаларын
жаз.
•- 12,04*10
23
молекула болса, судың
зат мөлшерін тап.
15 слайд
- Азот оксиді – N 2O 5 - H 2SO 4 сал. мол. массасын тап. - 1 моль судың массасы тап. -144 грамм CO 2 газының моль саны •- Күкірт оксидінің формулаларын жаз. •- 12,04*10 23 молекула болса, судың зат мөлшерін тап.
16 слайд
ІІІ. «Қаппен секіру».
Әрбір оқушы тақтада берілген сөздерді қаппен
секіріп барып, есіне сақтап қалады. Топқа айтады. Ол
сөздердің (термин) мәнін ашу.
1) Жылдамдық -1
2) Терминнің дұрыс айтылуы-1 жалпы 3
балл
3) Терминнің мәнін ашу -1
16 слайд
ІІІ. «Қаппен секіру». Әрбір оқушы тақтада берілген сөздерді қаппен секіріп барып, есіне сақтап қалады. Топқа айтады. Ол сөздердің (термин) мәнін ашу. 1) Жылдамдық -1 2) Терминнің дұрыс айтылуы-1 жалпы 3 балл 3) Терминнің мәнін ашу -1
17 слайд
- Атом. - Әртекті қоспа
- Химиялық реакция -Реагент
- Молекула -Қосылу
реакциясы
- Күрделі зат - Валенттілік
- Жай зат -
Электртерістілік
- Қоспа - Заттың күйі
17 слайд
- Атом. - Әртекті қоспа - Химиялық реакция -Реагент - Молекула -Қосылу реакциясы - Күрделі зат - Валенттілік - Жай зат - Электртерістілік - Қоспа - Заттың күйі
18 слайд
IV. «Мерген сайысы» (тир ату)
Әр топтан бір оқушыдан шығып тирмен
атып, сұрақтарды алып жауап береді.
Дескрипторлары:
1) Тирмен дұмыс жасау -1
2) Дәлдік -1 жалпы 3
балл
3) Сұраққа жауап -1
18 слайд
IV. «Мерген сайысы» (тир ату) Әр топтан бір оқушыдан шығып тирмен атып, сұрақтарды алып жауап береді. Дескрипторлары: 1) Тирмен дұмыс жасау -1 2) Дәлдік -1 жалпы 3 балл 3) Сұраққа жауап -1
19 слайд
- Химиялық реакция типтері?
- Біртекті қоспа дегеніміз не?
- Зат мөлшерінің формуласы?
- Хим. Байл. Түрлері?
- Оттектің валенттігі.
- Химиялық теңдеу дегенім не?
19 слайд
- Химиялық реакция типтері? - Біртекті қоспа дегеніміз не? - Зат мөлшерінің формуласы? - Хим. Байл. Түрлері? - Оттектің валенттігі. - Химиялық теңдеу дегенім не?
20 слайд
•7. Ковалентті байланыс түрлері?
•8. Кестеде қанша элемет бар?
•9. Ең электр терістілігі жоғары
элемент?
•10. Ең электр терістігі төмен
элемент?
•11. Авогодро тұрақтысы қаншаға
тең?
•12. Элементтер қаншаға бөлінеді?
•
20 слайд
•7. Ковалентті байланыс түрлері? •8. Кестеде қанша элемет бар? •9. Ең электр терістілігі жоғары элемент? •10. Ең электр терістігі төмен элемент? •11. Авогодро тұрақтысы қаншаға тең? •12. Элементтер қаншаға бөлінеді? •
21 слайд
V. Мықты болсан жеңіп көр.
(Арқан тартыс)
Арқан тартысып, ортада тұрған сұрақты
жеңген топ алып жауап береді.
Логикалық сұрақ.
Дескрипторлары:
1) Мықтылық -2
2) Сұраққа жауап -3 жалпы 5 балл
21 слайд
V. Мықты болсан жеңіп көр. (Арқан тартыс) Арқан тартысып, ортада тұрған сұрақты жеңген топ алып жауап береді. Логикалық сұрақ. Дескрипторлары: 1) Мықтылық -2 2) Сұраққа жауап -3 жалпы 5 балл
22 слайд
• Профессор кешкі сағат
8-де ұйықтап, сағатының
қоңырауын азанғы
тоғызға туралайды.
Сонда профессор қанша
сағат ұйықтайды ?
•
22 слайд
• Профессор кешкі сағат 8-де ұйықтап, сағатының қоңырауын азанғы тоғызға туралайды. Сонда профессор қанша сағат ұйықтайды ? •
23 слайд
V. Қорытынды.
VI. Бағалау.
VII. Үйге тапсырма.
23 слайд
V. Қорытынды. VI. Бағалау. VII. Үйге тапсырма.
24 слайд
Назарларыңызға рахмет
24 слайд
Назарларыңызға рахмет