1 слайд
Сыныбы: 7 Сабақ тақырыбы:
Логикалық ойлау
қабілетін дамытатын
ойындар (Волейбол
ойынының техникасы)«Абай атындағы орта мектеп-гимназиясы
мектепке дейінгі шағын орталықпен» КММ
Дене шынықтыру пәні мұғалімі:
Диманбаев Берик Майдунович
2 слайд
Оқу мақсаты : 8.2.3.3 Түрлі қимыл-
қозғалыс негіздерінен туындаған
рөлдерді көрсету және салыстыра
білу
Оқушылардың барлығы:
Жалпы волейбол ойынының ережесін біледі, допты төменнен
қабылдай алады, допты жоғарыдан ойынға қоса алады,
қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастырады
Оқушылардың көпшілігі :
Алғашқы допты ойынға жоғарыдан бере алады және
көтерілген допты тордан асыра соғады.
Кейбір оқушылар:
Оқушылар ойындағы әр түрлі қозғалыс әрекеттерін біледі,
өздері бір- біріне үйретеді және бағалай алады., біріккен әрі
тиімді жұмыс дағдыларын қолдану және көрсете біледі
3 слайд
Бағалау критерийлері.
1.Қимыл-қозғалыс комбинацияларын ретін біледі
2.Оқушылар ойында қолданатын қозғалыс әрекеттері
туралы біледі
3.Оқушылар командалық жүйеде бірлесе ойнай алады.
Дескрипторлар
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын ретін біледі.
Ойында қолданатын қозғалыс әрекеттер туралы мәлімет
алды
Оқушылар командалық жүйеде бірлесе ойнайды
4 слайд
1.Оқушыларды сапқа тұрғызу
2.Сәлемдесу
3. Сыныпта жағымды психологиялық ортаны
қалыптастыру. Оқушылар тренинг ұсынып «Қуаныш
шеңберін» құрып бір-біріне тілек айтады.
4.Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында
оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары
көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен
жүру.
Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен
жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу
жаттығуларын жасау және сергіту ойындары.
5 слайд
Жаңа сабақты спиральді бағдарлама негізінде құрастырдым.
Жаттығулар әр сабақ сайын қайталанып, күрделене түседі.
Оқушылардың сабақтағы белсенділігін арттыру үшін
Джигсо2,«Түрткі болу», микс, диалог,Бекеттер әдісі, өзара оқыту
әдістерін қолданамын.
Бұл әдістер оқушылардың ынталарын арттырады. Сабақтың сәтті
өтуіне септігін тигізеді.
«Түрткі болу» әдісі арқылы сұрақтар қойып, сабақтың тақырыбын
жалпы мақсатын оқушылармен анықтау. Мысалы: волейбол
ойынында үштен екіге ауысу элементтерді біледі және үйренді.
Жаңартылған бағдарламаға сәйкес спиральді бағыт бойынша
оңайдан қиынға бағытталған жаттығуларды орындау.
6 слайд
«Түрлі-түсті» қағаз арқылы оқушыларды бөлу.
І-топқа .Допты астынан екі қолмен қабылдау, допты екі қолмен
беру, ойынға қосқандағы допты қабылдап тордың жанындағы
ойыншыға беру.
Дескриптор:
Допты астынан екі қолмен қабылдай алады.
Допты екі қолмен қабылдап, серіктесіне бере алады
ҚБ: От шашу әдісімен
ІІ-топқа .
Допты жоғарыдан серіктесіне беру;
Допты жоғарыдан ойынға қосу;
Дескриптор:
Допты жоғарыдан серіктесіне бере алады
Допты жоғарыдан ойынға қоса алады;
ҚБ. «Жеңіс тұғыры»
Сабақ барысында оқушыларды көпшілігі волейбол жаттығуларын
дұрыс ережеге сай орындады, кейбір оқушылар орындаған кезде
қателіктер жібереді. Сол оқушыларға ерекше көңіл бөліп қолдап
жеке тапсырма беріп жаттығулардың орындауын жетілдіремін.
7 слайд
Сабақ барысында оқушыларды
көпшілігі волейбол жаттығуларын
дұрыс ережеге сай орындайды,
кейбір оқушылар орындаған кезде
қателіктер жібереді. Сол
оқушыларға ерекше көңіл бөліп
қолдап жеке тапсырма беріп
жаттығулардың орындауын
жетілдіремін .
8 слайд
Сапқа тұрғызу, ағзаны бастапқы қалпына түсіруге
арналған тыныс жолдарына әсер етуші арнайы
жаттығулар жасау.
Сабақтан не үйрендік, не үйренгім келеді деген ой
толғаныс.
Керібайланыс:Білім ағашы» әдісімен өткізіледі
Сабағымның қалай өтетінін анықтау
мақсатында алдынала дайындаған смайликтер
(адамның көңіл күйі) арқылы бағалаймын
9 слайд
Әдістемелік нұсқаулықтар
10 слайд
Саралау –
Сабағым алдынала жоспарланған
оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай
құрастырылған, 8-сынып оқушыларының
физиологиялық мүмкіндіктері ескерілген.
Тапсырмалар оқушылардың қажеттіліктерін
ашатын болса деп ойлаймын. Кейбір қабілеті
жақсы оқушыларға тапсырманы күрделендіре
орындату, керсінше қабілеті аздау оқушыларға
қолдау көрсету. Сыртқы уәждеу, үйрете көрсету
арқылы, басқа оқушылармен теңестіруді жүзеге
асырамын
11 слайд
Бағалау
Қалыптастырушы арқылы бағалаймын.
ҚБ: От шашу әдісімен
ҚБ. «Жеңіс тұғыры
Керібайланыс:Білім ағашы» әдісімен
өткізіледі
Сабағымның қалай өтетінін анықтау
мақсатында алдынала дайындаған
смайликтер (адамның көңіл күйі) арқылы
бағалаймын
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Сабақ барысында үнемі
қауіпсіздік техникасы ережелері
сақталады, оқушыларға бірінші
кезекте ескеріліп отырылады.
12 слайд
Н А З А Р Л А Р Ы Ң Ы З Ғ
А Р А Х М Е Т ! ! !
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз