«Бекітілді»
Оқу ісінің меңгерушісі: Таңатарова Ұ.Б.
«31» қаңтар 2018 жыл
|
Сынып: 10а |
Күні: 31.01.18 ж. |
Сабақ №80 |
|
Сабақ тақырыбы |
Жоғары ретті туынды түсінігі. Екінші ретті туындының механикалық мағынасы. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың міндеттері |
|
|
|
Мұғалімнің оқыту-дағы нәтижесі |
Жұмыс нәтижелерін талдау, оқушылардың сабақтағы белсенділігін қадағалау, пәнге деген қызығушылығын арттыруға, өзін-өзі бағалауға ықпал ету. |
|
|
Сабақ түрі |
сабағы |
|
|
Ақпарат көздері |
Оқулық. М-10. Шыныбеков Ә.Н. Алматы «Атамұра» 2014 |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер, стратегиялар |
СТО, Гүлмен тілек, «Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі |
|
|
Көрнекі құрал-жабдықтар |
Кеспе қағаздар, А4 қағазы, маркерлер |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І. Қызығушылықты ояту |
1) Гүлмен тілек. Қағаздан арнайы гүл дайындалады. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 2) «Геометриялық фигуралар сөйлейді» әдісі бойынша оқушыларды топқа бөлу. Ортақ сипаты не қасиеті бар геометриялық фигуралар көмегімен 3 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы тексеріліп, есептерді дұрыс, толық шығарған топқа ұпай беріледі. |
Оқушылар арнайы дайын-далып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді. Мұғалім көрсеткен 12 түрлі фигураның бірін таңдайды және фигуралардың ортақ қасиеттерін тану арқылы топқа бөлінеді. |
|
ІІ. Мағынаны тану |
Егер
Мысалдар:
Оқулықтағы есептерді шығару: №477, 479, 483 |
|
|
ІІІ. Рефлексия (Ой-толғаныс) |
Сабақты қорытындылауда «Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісін қолдану:
Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі. |
Тақырып бойынша алған керекті ақпа-раттарды шабадан-ның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек деген-дері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, ар-тық дүниені қоқыс жәшігі-нің тұсына жазады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып, жоғарғы ретті туынды сабақ жоспары
10 сынып, жоғарғы ретті туынды сабақ жоспары
«Бекітілді»
Оқу ісінің меңгерушісі: Таңатарова Ұ.Б.
«31» қаңтар 2018 жыл
|
Сынып: 10а |
Күні: 31.01.18 ж. |
Сабақ №80 |
|
Сабақ тақырыбы |
Жоғары ретті туынды түсінігі. Екінші ретті туындының механикалық мағынасы. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың міндеттері |
|
|
|
Мұғалімнің оқыту-дағы нәтижесі |
Жұмыс нәтижелерін талдау, оқушылардың сабақтағы белсенділігін қадағалау, пәнге деген қызығушылығын арттыруға, өзін-өзі бағалауға ықпал ету. |
|
|
Сабақ түрі |
сабағы |
|
|
Ақпарат көздері |
Оқулық. М-10. Шыныбеков Ә.Н. Алматы «Атамұра» 2014 |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер, стратегиялар |
СТО, Гүлмен тілек, «Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі |
|
|
Көрнекі құрал-жабдықтар |
Кеспе қағаздар, А4 қағазы, маркерлер |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І. Қызығушылықты ояту |
1) Гүлмен тілек. Қағаздан арнайы гүл дайындалады. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 2) «Геометриялық фигуралар сөйлейді» әдісі бойынша оқушыларды топқа бөлу. Ортақ сипаты не қасиеті бар геометриялық фигуралар көмегімен 3 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы тексеріліп, есептерді дұрыс, толық шығарған топқа ұпай беріледі. |
Оқушылар арнайы дайын-далып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді. Мұғалім көрсеткен 12 түрлі фигураның бірін таңдайды және фигуралардың ортақ қасиеттерін тану арқылы топқа бөлінеді. |
|
ІІ. Мағынаны тану |
Егер
Мысалдар:
Оқулықтағы есептерді шығару: №477, 479, 483 |
|
|
ІІІ. Рефлексия (Ой-толғаныс) |
Сабақты қорытындылауда «Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісін қолдану:
Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі. |
Тақырып бойынша алған керекті ақпа-раттарды шабадан-ның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек деген-дері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, ар-тық дүниені қоқыс жәшігі-нің тұсына жазады. |
шағым қалдыра аласыз
















