Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
Мектеп:
|
Күні :
|
Мұғалімнің аты-
жөні:
|
Сынып: 10
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Құрамы мен құрлысы бойынша нәурыздарды
жіктеу
|
Осы сабақ арқылы
жететін оқыту мақсаттары:
|
Нәруыздардың
қызметі, құрылымдық деңгейлері туралы мәліметтер
беру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық
оқушылар Нәруыздар оганикалық зат
екенін біледі;
Нәруыздардың құрамы мен
ағзадағы рөлі туралы түсінік алады
Оқушылардың
көбіНәруыздардың қайда
кездесетініне мысал келтіреді;
Кейбір
оқушыларНәруыздардың өмірдегі пайдасы
жайлы ұсыныстар айтады;
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы оқу мақсатына жетеді,
егер:
Нәруыздардың қызметі,
құрылымдық деңгейлері туралы айта алады
Нәруыздардың құрылысы, қасиеттері
мен қызметімен танысады;
Нәруыздарды тіршілік тірегі ретінде және басқа органикалық
қосылыстардың тірі жүйелердегі маңызы туралы қорытынды жасай
алады
|
Тілдік мақсаты :
|
Тақырыпқа қатысты лексика мен
терминология: аминқышқылдары, мономерлер,
полимерлер, гетерополимерлер, полипептид, денатурация, ренатурация,
ферменттер, катализатор
|
Құндылықтарды дамыту
|
Инновация
-
латын innovatio – жаңарту, әзірлеу, жаңа идеялардысинтездеу,
құндылықтар, саяси бағдарламалар бар, жиі жеке және
қайталанбассипатқа ие жаңа үлгілерде әрекет
құру..
Аз уақыттың ішінде қажетті
ақпаратты жинап үйренеді. Топта жұмыс жасай алады және топтық
жұмыста белгілі бір тапсырмаға жауапты бола
алады.
|
Пәнаралықбайланыстар
|
Химия,
физика
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интерактивті тақтаны,презетацияны
қолдану.
Интернете қажетті
ақпаратты табу
|
Бастапқы білім
|
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
барысы
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-7
|
Ұйымдастыру
кезеңі: Миға шабуыл ретінде
электрондық оқулықтан тыңдалым жасалады, кейін сұрақтар қойылады:
Нәруыз дегеніміз не? Біздің ағзамызда қанша аминқышқылы кездеседі
екен?
-
Сабақ тақырыбын және оқу
мақсатын оқушылармен бірге анықтау.
|
Электрондық
оқулық
|
Сабақтың
ортасы
|
І.
Оқушыларды топтарға
бөлу
Оқушылардың тілдік дағдысын
қалыптастыру үшінәрбір оқушыға бір парақ
қағаздаағылшын немесе орыс тілдеріндегі сөйлемдер
беріледі.Тапсырма: әр оқушы парақтағы сөйлемнің
аудармасын екінші оқушыдан табады, екі оқушы осы сөйлемнің
мағынасын түсіндіреді.
(Өзара
бағалау)
ІІ .
Топпен жұмыс
жасау
Әр топ туралы постер
дайындайды.
Презентацияда төмендегіге
сәйкес мәліметтер болуы тиіс.
1 топ Нәруыздың
құрылымын
-
топ Нәруыздың қызметтерін
сипаттайды
Бағалау
парағы:
-
нәруыздың құрылымын
біледі;
-
нәруыздың қызметтерін айта
алады
Жұмыстарын
қорғау. (Топтық
бағалау)
(T) Мұғалім берілген
ақпараттардың барлыған қорытындылайды, нәруыздардың құрлымы мен
қызметтерін есте сақтау керек екендігін
талқылайды.
|
Презентация PowerPoint
Жапсырма қағаздар, мәтін,
бағдарлар формат А3 қағазы, ноутбук
Интернет
ресурстары
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия
Бағалау ағашы(әрбір оқушы осы
сабақтан алған әсерін және келесі сабаққа ұсыныстарын жазып ағашқа
жапсырады)
Үй
тапсырмасы: Тақырыпқа байланысты 5
сұрақтан құрастыру.
|
Жапсырма
қағаздар
|
Дифференциалды оқыту –
Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
берілген материалды меңгеру деңгейін қалай
тексересіз?
|
Денсаулық сақтау және
қауіпсіздік ережелері
|
Барлық
оқушылар- Нәруыздың құрылымын
біледі;
Оқушылардың
көбі-нәруыздардың қай жерлерде
кездесетініне мысал келтіреді;
Кейбір
оқушылар-Нәруыздардың өмірдегі пайдасы
жайлы ұсыныстар айтады
|
Тілдік дағдысын
қалыптастыру(өзара бағалау); (Топтық
бағалау)
|
Ноутбуктармен жұмыс кезінде
техкикалық қауіпсіздікті сақтау.
Тірек-қимыл
жүйесінің бұзылуын алдын алу шаралары
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан
қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ
туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|