Материалдар / 2 сынып Математика пәнінен Қысқа мерзімді жоспары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

2 сынып Математика пәнінен Қысқа мерзімді жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар 2 сыныптың математика пәнінен сабақ беретін бастауыш сынып мұғалімдері үшін әдістемелік материал болып табылады. Мұғалімнің жоспарлауы жаңартылған білім мазмұнына сай құрылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Мамыр 2021
480
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні математика Мектеп №8 гм

Мұғалімнің аты-жөні Қарымбаева К.М

Күні 26.04.2019ж.

Сабақтың тақырыбы

1 санымен амалдар орындау. Мақал– халық даналығы

СЫНЫП 2 «А»

Қатысқан оқушылар саны

Қатыспаған оқушылар саны

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту жəне бөлу жағдайларын əріпті теңдік түрінде

a.1=a; a:1=a көрсету.


Сабақтың мақсаты

-Санды 1-ге көбейту жəне бөлуді өрнек түрінде жазып көрсетеді

-Санды өрнектер түрінде барлық арифметикалық амалдарға берілген қарапайым есептерді шешеді

-Құрама есептерді санды өрнектер және жеке амалдар түрінде шығарады


Бағалау критерийі



Санды 1-ге көбейтеді жəне бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде жазып көрсетеді


Тілдік мақсат

Сандық және әріптік өрнектер,өрнектер мәні,ауыспалы,ауыспалы мән.Әр түрлі өмірдегі жағдайлардың үлгісін жасайтын өрнектерді ұсынады

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

өрнек-выражение-algebraic expression


Талқылауға арналған сұрақтар:

  • а-әрпі нені білдіреді?

  • өрнектерді қалай салыстыра аламыз?

  • бұл өрнектер қалай аталады?

  • бұл өрнек теңдік өрнегі бола ала ма?


Құндылықтарды дарыту

топта ынтымақтаса жұмыс жасау арқылы ұлтын,өзін және достарын құрметтеу,алған білімін өмірде қолдану

Пәнаралық байланыс

әдебиеттік оқу-мақал-мәтел,дүниетану-қоршаған орта,денешынықтыру-ұлттық ойындар


АКТ қолдану дағдылары

Білімленд,аймектеп

https;//www.youtube.com/watch?v=UKQWXxfsSBvO

Бастапқы білім

Санды және әріпті өрнектер,қосу мен азайту,көбейту мен бөлу амалдарының компоненттері

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы:

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Сәлемдесу.

  • Оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалау.

  • Топқа бөлу

Стикерлер арқылы топқа бөлу: «Қосу» тобы, «Азайту» тобы, «Көбейту» тобы, «Бөлу» тобы

«Аялы алақан» жаттығуын жасайды.


стикер

Сабақтың мақсатын хабарлау

Сен 1 санымен амалдар орындауды үйренетін боласың















МКҰ

«Сөздер мен өрнектер» ойыны

Қағаздарға өрнектер мен сөздер жазылған кеспе қағаз беріледі. Өрнектің мәніні тауып, өсу ретімен орналастырғанда, бүгінгі сабақ тақырыбы мен мақал шығады.

Shape3 Shape2 Shape4 Shape1

мықты

9х5

Shape5

досымен

5х8

адам

3х9

тамырымен 6х3

Ағаш

27:3






1 санына байланысты видеоролик көрсету.



1 2

1 3

1 4

1 5


1 6

1 7

1 8

1 9

Кез келген санды 1-ге және

1-ді кез келген санға көбейткенде, сол санның өзі шығады.

а 1 = a

1 a = a


Кеспе қағаздар














АКТ

Сабақтың ортасы



1 санымен амалдар орындау

Жеке жұмыс белсенді әдіс «Көрсет және әңгімеле»

1х4=4 1х7=7 4:1=4 7:1=7 7:а=7

4х1=4 7х1=7 4:4=1 7:7=1 7ха =7

дискриптор

-санды 1-ге көбейту жағдайын әріпті өрнек түріндежазып көрсетеді

-санды 1-ге бөлу жағдайын әріпті өрнек түрінде жазып көрсетеді

кері байланыс «ыстық картоп»

қалыптастырушы бағалау «бас бармақ»


Топтық жұмыс

Тапсырманы ағаш тамырынан алады.

Постермен жұмыс жасау.

Берілген тапсырманы оқып, есепке сай сызбаны таңдап, шартын құрады. Шешуі мен жауабын жазады.

2.

1-топ

а) Арқан тартудан жарысқа қатысқан балалар 4 командаға

бөлінді. Әр командада 6 баладан болды. Жарысқа барлығы

неше бала қатысты?

Shape8 Shape7 Shape6

4к.

Бөлінді



Shape9

Әр командада

? бала

Shape10

6 б.





2-топ

ә) Арқан тартудан жарысқа 24 бала қатысты. Олардан әр командада балалардың саны бірдей болатындай 4 команда құрды. Әр командада неше бала болды?

Shape13 Shape12 Shape11

4

Команда



24 бала

Shape15 Shape14

?

Әр командада



3-топ

б) Арқан тартудан жарысқа 24 бала қатысты. Әр командада 6 баладан болды. Жарысқа неше команда қатысты?

Shape18 Shape17 Shape16

6

Әр командада



24 бала

Shape20 Shape19

?

Команда




4 - топ

в) Арқан тартудан жарысқа қатысқан балалар 4 командаға бөлінді. Әр командада 8 баладан болды. Жарысқа барлығы неше бала қатысты?


Shape23 Shape22 Shape21

4

Команда





Shape25 Shape24

?

Әр командада


? бала




дескриптор

  1. Есептің берілгенін оқиды.

  2. Топта талқылайды.

  3. Есептің сызбасын таңдайды.

  4. Шартын құрады.

  5. Есепті шығарады.

  6. Шығарылу жолын түсіндіреді.

  7. Дәптерге жазады.

  8. Топтар бірін – бірі бағалайды.

кері байланыс «ыстық картоп»

қалыптастырушы бағалау «бас бармақ»

Жұптық жұмыс

Тапсырманы ағаш діңінен алады.

4. Салыстыр.

1-топ 2- топ 3-топ

21 – 19 * 10 : 5 7 2 * 3 3 8 : 4 * 43– 41

18 : 3 * 2 + 80 40 – 22 * 3 6 2 •9 * 6 ·3



дескриптор


  1. Салыстырады

  2. Мәнін есептейді.

  3. «=», «<», «>» таңбаларын қояды.

  4. Санды өрнекті салыстыруды оқиды.

  5. Өздерін бағалайды.


кері байланыс «ыстық картоп»

қалыптастырушы бағалау «бас бармақ»






















Оқулық,

А3 қағазы









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!