Сабақ:№33
|
Мектеп:Маралды орта
мектебі
|
Күні: 10.01.2017
|
Мұғалімнің
есімі: Дюсупова
А.К.
|
Сынып:10
|
Қатысқандар
саны:5
|
Қатыспапағандар
саны:0
|
Сабақ
тақырыбы:
|
§4.1 Металдар және
бейметалдардың салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша
металдары.
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты:
|
Металдар және бейметалдардың
салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша металдары жүйелеу,
еске түсіру.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Металдар және бейметалдардың
салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша
металдарыжайлы біледі сипаттай алады,
олардың маңызын түсінеді,алған білімдерін күнделікті өмірде қолдана
алады.
|
Сабақ мақсаттары /табыс
критерийлері/
|
Барлық оқушылар:
9/А,Ә,Б/
|
Металдар және бейметалдардың
салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша
металдарытанысады.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:А,Ә
|
Металдар және бейметалдардың
салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша
металдарыажырата
алады.
|
Кейбір
оқушылар:А
|
Жаңа сабақты жақсы меңгеріп,
берілген тапсырмаларды жылдам орындай алады.Топқа басшылық жасап,
топ мүшелеріне көмек бере алады. Топта белсенді жұмыс
жасайды.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым
үшін пайдалы тілдік
біліктер:
|
Талқылауға арналған
тармақтар:
|
|
|
|
|
|
Алдыңғы
оқу
|
«Пысықтау кестесі» әдісі
бойынша өткен тақырыптан әртүрлі
сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын
тексеру.
|
Жоспар
|
Сабақ
кезеңдері
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Мұғалімнің
әрекеті
|
Оқушылардың
әрекеті
|
1-кезең: Қызығушылықты ояту:
Мақсаты: топта белсенді жұмыс жасауға
жұмылдыру.
- ұйымдастыру
- үй тапсырмасын
тексеру;
-қарастырылған
тақырып бойынша бұрынғы білім еске
түсіріледі;
- белсенді әрекетке
жұмылдырылады;
- ойлау жұмысына
ынталандырылады
|
1.Амандасу. Сыныпты
түгендеу.Жұпқа
бөлу:
3. Жұптарға бағалау парақшасын
таратамын. 3
мин.
2 «Пысықтау кестесі» әдісін
қолданамын.
Қалыптастырушы
бағалау: мадақтау,
қолпаштау.
|
3 жұпқа
бөлінеді.
Оқушылар өткен тақырыпты еске
түсіру мақсатында «Пысықтау кестесі» әдісі
бойынша өткен тақырыптан қойылған
сұрақтарға жауап береді.
|
.
Үлестірмелі
карточкалар
Жұмыс
дәптері
|
2-кезең: Мағынаны ажырату:
Мақсаты:Топта ақылдаса отырып,
белсенді, нәтижелі жұмыс
жасату.
- оқушылар өз
тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір
қалыптастырады;
- жаңа білім жайлы
өзіндік түсінік
қалыптастырады
|
Жоспарға сай жаңа
сабақты түсіндіремін:
1. Металдар және
бейметалдардың салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша
металдары.
l.5мин
Жаңа сабақты
меңгергенін тексеру мақсатында «Карточкалар ирархиясы» әдісін
пайдаланамын.
Үшшапалақ әдісі арқылы
мадақтау.
|
«Карточкалар
ирархиясы» әдісі бойынша карточкаларда берілген тапсырмаларды
орындайды.
|
3-кезең:
Ой-толғаныс:
Мақсаты: Сабақтан алған білімдерін
нақты дәлелмен көрсете алғызу, топта белсенді жұмыс жасауға қол
жеткізу.
|
1.Сабақты бекіту
кезеңі.
2. «Ойлан, жұптас,
талқыла» әдісі арқылы сабақты
бекітемін.l0мин
Металдар және
бейметалдардың салыстырмалы сипаттамасы.Негізгі қосымша топша
металдары
Рефлексия:
«ес саусақ» кері байланыс
арқылы кері байланыс жүргіземін.
5мин
Суммативті
бағалау: (сабақтың барысында
белсенділікпен қатысқан оқушыларды суммативті
бағалау)
|
Оқушылар «Ойлан, жұптас, талқыла»
толтырып береді.
Кері байланыс
парағына оқушыларға өз пікірлерін
білдіреді.
|
Келесі оқуға арналған
тапсырмалар (үй
тапсырмасы)
|
§4№1
оқу
А деңгей:
2-жаттығу
С деңгей:
5-жаттығу.
|
Қосымша
ақпарат
|
|
Саралау
- сіз қосымша көмек көрсетуді
қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделіндіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
- оқушылардың үйренгенін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс.
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелерін орындау. АКТ құзыреттілік.
Құндылықтарменбайланыс.
|
Арнайы тапсырмалар беремін.
Қабілеті жоғары оқушылар тапсырманы түсіне отырып, орындап
әкеледі.
|
Кері байланысты, «Бес
саусақ»кері байланыс парағы,арқылы
жүргіземін.Оқушыларға бағалау парақшасы
таратылады.Сабақ барысындағы жұмыстар бойынша өзім арнайы критерий
бойынша бағалаймын.
|
.Өз ойларын еркін
жеткізе алады.
|
Оқушы оқу мақсатына жетті,
себебі қолданылған стратегиялар өте
тиімді пайдаланылды.
|
Оқушы оқу мақсатына
талпынды, себебі барлық тапсырманы
қызығушылықпен орындады. Өз ойларын дәлелдей алды. Барлығы
бір-бірінен қалыспай сөйлеуге
тырысты.
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма? Бүгін оқушылар не білді? Оқу неге бағытталған болды?
Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Бүгінгі сабақтың сәтті жақтары
мыналар болды:
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|