Материалдар / 5 саны және цифры 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

5 саны және цифры 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге жас мамандарға көмегі тиер
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қырқүйек 2018
373
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы, С. Қожанов атындағы №55 жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Акимбаева Толқын Абдикадыровна.

Ашық сабақ 5 саны және цифры. Математика 1 сынып

Пән: Математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Менің мектебім

Мектеп: № 55

1А бөлім. Сандар мен цифрлар

Сынып: 1 сынып

Мұғалімнің аты-жөні: Акимбаева Толкын

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: 

Сабақтың тақырыбы:

5 саны және цифры

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

1.1.1.1. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.

1.1. 1.2. Біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.

1.1.1.3. Біртаңбалы сандардың құрамын анықтау


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Бір таңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады, орнын анықтай алады,тура жане кері бағытта санайды

Көптеген оқушылар: Бір таңбалы сандарды тура және кері санайды, құрамын анықтайды

Кейбір оқушылар: 5санының құрамын айтады ,өрнек құра алады


Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)

5 санының орнын анықтайды.

5 санының құрамын анықтайды.

Ойлау дағдыларының деңгейі: білу және түсіну,қолдану

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар:

Пәндік лексика және терминология:

Бес, бес саны мен цифры, бір таңбалы сан, артық, кем, тең

 Жазылым және диалог үшін сөз тіркестері:

-5 саны мен цифрын анықта

- 5 саны бір таңбалы санға жата ма?

-5 санын қалай алуға болады?

- Артық, кем, тең деген сөзді қалай түсінесің?


Құндылықтарды дарыту

Әрекет барысында бірін-бірі сыйлауға, тыңдауға бағыттау. Тапсырманы ұйымшылдықпен, жауапкершілікпен орындауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, бейнелеу

АКТ қолдану дағдылары

интерактивті тақта, слайдтар,сергіту


Алдыңғы оқу


4 санының құрамы және санға бірді қосқанда келесі санның шығатынын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

7мин


































































































Сабақтың ортасы

25 мин































































5 мин

























Сабақтың соңы

3 мин

ширату

Саусақтар

Топқа бөлу. «Таңдап ал»

1, 2, 3 қадам жасап, геометриялық фигураларды таңдау арқылы топтарға біріктіру.



Shape6 Shape5



(М.Т) Тақтаға 4 оқушы шығару.

- 1-4 дейінгі сандар жазылған парақша беру.

1. Кему реті бойынша тұру.

2.Өсу реті бойынша тұру.

-Тағы бір оқушыны шақырамыз.

-Балалар неше оқушы тақтада тұр? (оқушыларға айтқызу)

-Біз бүгін қандай санмен танысамыз? ( 5 саны )

-5 саны қай саннан кейін орналасқан?

Қазақта 5 саны киелі сан болып саналады.

Shape14 Shape15

5

қару саусақ

Shape16

Shape18 қыздың есімі

Shape19 баға

жұлдыз

-Ендеше , бүгін сендер 5 санымен танысасыңдар.

Бес саны сандық сәуледе неше санынан кейін тұрады?

-Кәне бәріміз алдымыздағы сандық сәулеге қарап , 5 саны

қай саннан кейін тұратынын тауып ,көрейікші.

-Енді осыдан не байқадыңдар? (пікірін тыңдау)

- 4 санынан кейін 1 сан аттай отырып, 5 саны келетінін білдік.

5 санына дейін тура, кері санау.

Кері байланыс Бәрекелді! Керемет!


Оқулықпен жұмыс . «Суреттер сөйлейді» әдісі

(Ұж) Суреттегі заттарды сана

-Олардың қайсысын 5 саны арқылы айтуға болады?

- Олардың саны қанша?

ДPicture 3 әптермен жұмыс (19 жұмыс парағы)

2. Қатені тап. Дұрыс жаз.

Shape23 Shape22 Shape21 Shape20 5 4 2 5 5=5

Shape27 Shape26 Shape25 Shape24 3 5 5 1


Кері байланыс: «Жарайсыңдар», «Неткен тамаша »


Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі

І топ. «Төртбұрыш»

Қандай сандар түсіп қалған?

5Shape29 Shape28 ? 5= ?

4Shape30 Shape31 ?

ІІ топ. «Шаршы»

Доптарды сана

1+4=? ?+1=5

2+?=5 3+2=?



ІІІтоп.«Үшбұрыш»

Үшбұрыштан 5 жұлдыз құрастыру.

Кері байланыс «Басбармақ» әдісі


Жұптық жұмыс. «Сен маған, мен саған» әдісі

1.Сандарды сәйкес суреттермен байланыстыр.




2.Үлкен және кіші доптардың санын анықтап, бос торкөздерге жаз. Оларды салыстыр.

үлкен доп кіші доп

Shape34 Shape32 Shape33


Кері байланыс : Өзара бағалау Жұптар арасында олар жұмыстарын алмасып тексереді.

Сергіту сәті (қозғалыс қимылмен)

Ал санайық санамақ,

Саусақтарға қарап-ақ.

Кәне-кәне санайық,

1, 2 , 3, 4, 5-еу

Сонда саусағым нешеу?

Жеке жұмыс.

1. Салыстыр:

1 * 4 3 * 2 5 * 4


2. Өрнектің мәнін тап.

Shape35 Shape36 4 +1= 5 - 1 =

Shape37 Shape38 3+2 = 5 -2 =


3.Өз ойларыңнан 5 санының құрамына байланысты

өрнектер құр.

ҚБ: «Жұлдызша»



Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

1Shape39 . Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстыр.

2 4 7 1 10 5 3 8 6 9

2. 5 санының құрамын жаз.

5

5

5

5

Shape44 Shape45 Shape47 Shape46 Shape43 Shape42 Shape41 Shape40


4



22222

1


2




Дескриптор

Білім алушы

-Гүлдерді өсу ретімен санай отырып, сәйкес санмен байланыстырады;

- 5 санының құрамын біледі, қажетті сандарды жазады.


Рефлексия

Diagram group Diagram group Diagram group

-нені білдім, -нені толық -мүлде түсінбедім

-нені үйрендім түсінбедім



бейнежазба



Геометриялық фигуралар





парақшалар










5 цифры





















5 сноуборд



















































Таратпа материалдар




















































парақшалар
















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!