Сабақтың
тақырыбы: Батырлар жыры.
«Қобыланды батыр»
жыры.
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Г.Б.Исаева
Күні:
|
СЫНЫП: 5
«А»
Пәні: қазақ
әдебиеті
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
Әдеби
шығ арманың жанрына қарай
фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады.
(Т/Ж1)
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.
Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі
мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.
Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген
қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер
мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай
алады.
Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Қобыланды батыр,
ержүрек
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа
бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Ыстық орындық,
әңгімелеу, түсіндіру, «Сақина салмақ» ойыны,кластер
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
«Керқұла атты Кендебай»
ертегісі. Керқұла атты Кендебай» ертегісінің
маңызы
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру
кезеңі. Сабаққа дайындық
жүргізу.
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру «Сыйлық сыйлау»
Үй тапсырмасын
тексеру
|
|
Сабақтың
ортасы
|
1.КЛАСТЕР құру 1.
«Батырлар жыры», «Батырлар жырының
кезеңдері»
2.Әдебиет
тектері
Эдебиет
тектері
Батырлар жырының
кезеңдері
Оқушылар екі
топқа бөлініп топтық жұмыс жүргізеді , класстер құру.
2. Оқулықпен жұмыс.
Топтық жұмыс.
«Джиксо» әдісі
арқылы «Қобыланды батыр» жырын
оқу.
Жырдан 5 бейнелеу
құралын анықтап, мағынасын өз сөзіңізбен
түсіндіреді
Бейнелеу құралы
кездесетін тармақтар
|
Бейнелеу құрал
түрі
|
Мағынасы
|
...Құртқа сынды cұ л у
ы н Алтын тонға
орады...
|
эпитет
|
Құртқаның ханның қызына
лайық
киінетіндігін көрсету
|
|
«Сақина салмақ ойыны». Балалар біз бүгін сақина салмақ
ойынын ойнаймыз. Бұл ойынның бүггінгі ерекшелігі кімнің қолында
сақина қалса менің сұрағыма жауап береді?
-
Жыр батырлар туралы екенін қалай білдің?
- «Арыстан туған Қобыланды» деген жолдан нені аңғардың?
- Қобыланды не мақсатпен жорыққа аттанды?
- Дұшпанның елге жасаған қиянатын қай жолдардан
байқадың?
|
Оқулық,
түрлі-түсті
маркерлер
сұрақтар
орындық.
|
Сергіту сәті
|
«Қыдырып қайтайық!» би
билеу
|
«Қыдырып қайтайық!»
әні
|
Сабақты
соңы
|
Бекіту. «Ыстық орындық» орындық әдісі
Кері байланыс
«INSERT»
Білемін
«V»
|
Білмеймін
«-»
|
Мен үшін
жаңа ақпарат «+»
|
Мені таңғалдырды
«?»
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма: оқу,мазмұнын айту
|
«Ыстық орындық» орындық әдісі,
|
Қосымша ақпарат «Қобыланды батыр» туралы бейнетаспа қосып көрсету
|
Саралау –
|
Бағалау
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
«
Батыр» сөзіне бес жолды өлең құрастыру
|
Бағдаршам.
Жарайсың ,бас бармақ!
|
Сабақта оқу құралдарын қауіпсіздік ережесін сақтай отырып
қолданады.
|
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен
жоспарлаған саралау шаралары
тиімді болды
ма?
Мен
берілген уақыт ішінде
үлгердім
бе?
Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
Қандай нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
|