Материалдар / 6 сынып ҚМЖ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

6 сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға өте қызықты тақырыптардың бірі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қазан 2020
445
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:


10- тарау. Ғылым мен технология жетістіктері.

Мектеп:

«№20 жалпы орта білім беретін дамыта оқыту мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні:

Жаирбаева Аманкайша Кокуевна

Күні:

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сынып:6

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы


ЕХРО -2017 Астанада!(1- сабақ)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.Т/А2. Әлеуметтік мәдени, ресми – іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, құттықтау, хабарландыру, өмірбаян, жаңалық, интервью) көтерілген мәселені талдау.

6.О5. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру.

6. ӘТН3.Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөз, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

«ЕХРО -2017 Астанада!» мәтінінде көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені табады.Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтауға бағытталған 6 сұрақ құрастырады.

Ұсынылған тақырып бойынша бағдарлама жазады, интервью алады.

Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:

Мәтіндегі әлеуметтік мәдени тақырыпқа байланысты қосымша ақпаратты қолдана отырып, интервью арқылы идеясын анықтап, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды. Термин және кәсіби сөздерді орынды қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіннің стильдік жанрларына талдау жасайды. Мәтінде көтерілген мәселені талдап, өзінің әсерімен бөліседі, сыни көзқарасын шынайы өмірмен байланыстырады. Неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздерді ажыратады және қолданады.

Бағалау критерийі



Ұсынылған тақырып бойынша бағдарлама жазады, интервью алады.

Көтерілген мәселені интервью арқылы талдай отырып, ойын тұжырымдайды.

Мәтіннің стильдік жанрларына талдау жасайды. Мәтінде көтерілген мәселені талдап, өзінің әсерімен бөліседі, сыни көзқарасын шынайы өмірмен байланыстырады.

Неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсінеді және ажыратады.

Тілдік мақсаттар



Оқушылар орындай алады:

  • Тақырып бойынша бағдарлама жазады, интервью алады.

  • Көтерілген мәселені интервью арқылы талдайды.

  • Мәтіннің стильдік жанрларына талдау жасайды.

  • Мәтінде көтерілген мәселені талдап,өзінің әсерімен бөліседі, сыни көзқарасын шынайы өмірмен байланыстырады.

  • Берілген тапсырмадан неологизм және термин сөздерді ажырата алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:көрме, ЭКСПО,

экспонат.

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

«Болашақ энергия», «жасыл» технология, технологиялық

жетістіктер

Мәтін құруға арналған пайдалы тіркестер:жетістіктер алаңы,

технологиялық жетістіктер көрмесі, «Нұр әлемі» нысаны,

мәдени бағдарлама.



Талқылауға арналған сұрақтар:

  • «Көрме» деген сөзді естігенде ойыңа не келеді?

  • Көрменің қандай түрлерін білесің?

  • Көрме қажет пе, не үшін, пайдасы қандай?

  • ЭКСПО атауы қай сөзден шыққан?

  • Алғашқы ЭКСПО қай жылы, қайда өтті?

Құндылыққа баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. ( 4 құндылық) негізінде құндылықты бойына сіңірген елжанды, шығармашыл, жан-жақты, бәсекеге қабілетті тұлға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Тарих, физика, қазақ әдебиеті

Алдыңғы білім

Бүкіләлемдік көрмелер тарихынан түсініктері бар.


Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы (8 минут)

2 минут









3 минут




















3 минут


Сабақтың ортасы

(26 минут)


10 минут



























7минут

























2 минут














7 минут

















































Сабақтың соңы (6 минут)

1 минут





3 минут








2минут

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жүректен жүрекке»

Шеңберге тұрып бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілектерін айтады.




Топтарға бөлу. «Павильон» әдісі




Миға шабуыл (тақырыпты болжау) «Стоп кадр» әдісі арқылы видео көрсету.

  1. Көрген видео жайлы ойларың?

  2. Бүгінгі тақырып қандай?

  3. ЭКСПО туралы не білесіңдер?

С. Тапсырма-1

«Джигсо» әдісі

Мәтінді түсініп оқы, сұрақтарға жауап бер, ойыңды жеткіз.

  1. ЭКСПО атауы қай сөзден шыққан?

  2. «Экспонат» сөзінің қазақша мағынасы?

  3. ЭКСПО Астанада қай жылы өтті?

  4. ЭКСПО-ның тақырыбы?

  5. Көрмедегі бірінші нысан қалай аталады?

  6. 20 метрлік павильонның үстінде орналасқан әлемдегі жалғыз ғимарат қандай?

Дескриптор:

  • Мәтінді түсініп оқиды.

  • Сұрақтарға жауап береді.

  • Ойын анық жеткізеді

Қ.Б. «ЭКСПО билеті» әдісі (бірін-бірі бағалау)

«ЭКСПО билетінде» бір-бірін қолпаштау арқылы орташа, жақсы, өте жақсы сөздерімен бір-бірін бағалайды.


ТЖ .Тапсырма-2

  • Тақырып бойынша бағдарлама жаса.

  • Интервью ал.

«ЭКСПО тілшісі» әдісі

1-топ: ЭКСПО болып жатқаны туралы хабарлайды?

2-топ: ЭКСПО жайлы ақпарат жинайды.

3-топ: ЭКСПОға келген қонақтардан интервью алады.

4-топ: ЭКСПОдан алған әсерімен бөліседі.


Дескриптор:

  • Тақырып бойынша бағдарлама жасайды.

  • Интервью алады.


ҚБ«ЭКСПО конверті » арқылы бағалау (топтар «ЭКСПО конверті »түсі бойынша бағалайды. Қызыл,сары жасыл түстер)



Сергіту сәті. «Қимылда, қозғал, тоқтама!»




Ә) «Сұрақ менен, жауап сенен»әдісі.Төмендегі сұрақтарға «иә», «жоқ» деп жауап беру арқылы өзіңді тексер.

  1. 770 ₸ - Сатып алу

    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!