|
Пән:География | Мұғалімнің аты-жөні: Избанова Л.Ф. |
Дата: 02.10.2018ж | Класс: 7 | Оқушы саны: |
Сабақтың тақырыбы | Географиялық номенклатура |
Бастапқы білім | Бастапқы білім деңгейі төменгі сыныптарда берілетін география пәнінің тақырыптарын қамтиды, , бұл сабақ барысында дамитын дағдылар оқушылардың картамен жұмыс жасау, атласпен жұмыс жасау, зерттеу жұмыстары және мәлімет өңдеу қабілеттері негізінде құрылады. |
Сабақтың мақсаттары | 7.2.1.2 географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді |
Жетістік критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика мен терминология:ЭГЖ, Мемлекеттік шекара
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:ЭГЖ дегеніміз .......Транзиттік елдер қатарына .... жатады |
Құндылықтарды дарыту | Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Оқушылар коллаборативті ортаны құрып, топтық және жұптық жұмыстар уақытында бір-бірін құрметтеу. |
Пәнаралық байланыстар | Пән | Кезең |
| Экономика | мемлекетері мысалында әр елдің экономикалық географиялық жағдайына баға береді. |
Дифференциация | - оқушыныңжекекүтілетіннәтижесінбелгілеу;- оқушығажекекөмеккөрсету;- оқуматериалдарыменресурстардыоқушылардыңжекеқабілеттерінескереотырыптаңдау. |
Сабақтың барысыРесурстар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері0-5мин
| 1.Ұйымдастыру. Әңгімелесу,жағымды орта қалыптастыру.4 топқа бөлу2.Үй тапсырмасын тексеру.Тақырыптың түйінді түсініктерін жұптасып қайталау.Жазбаша тапсырма.Өзіндік және өзара бағалау.3.Қосымша материалдар.Қазақстандағы географиялық зертеулер4.Жергілікті жердің түрлі көрністері бар суреттер арқылы бірлесе отырып, сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. | 1.Үй тапсырмасын тексеру2.Бөлуге арналған парақшалар, үлестірмелі
|
Сабақтың ортасы 5 – 10
10-25
25-30
30-40
| Өткенге шолуға байланысты сұрақтар қойыладыМиға шабуыл ЭГЖ дегеніміз не?Тапсырма 1. Жұптық жұмыс№1 Мәтінмен жұмыс.Сұрақтары:Орталық, перифириялық,шекаралық, транзиттік жағалаулық, ішкі елдерге жұптасып сипаттама беру/дайындық уақыты 5 минут//әр жұп 2 минуттан қорғайды/
Тапсырма 2. Жеке жұмыс.Кескін картамен жұмыс. Кескін картада орталық, перифириялық, шекаралық, транзиттік, жағалаулық және ішкі елдерді белгілеу.
Топтық жұмыс. Топтар орталық және перифериялық;шекаралық, транзиттік және жағалаулық, ішкі елдерге бөлінеді. Топтағы рөлдер: Хатшытопта керекті ақпараттарды қағаз бетіне түсіріп отырадыУақыт өлшеушітопта баяндаушылардың сөз сөйлеуіне, жұмыс барысының уақыттан асып кетпеуіне қадағалайдыДизайнер топтың жұмысын безендіредіБаяндаушы топтың жұмысын ауызша баяндап келесі топтарға таныстырадыОрталық және перифериялық;Шекаралық;Транзиттік және жағалаулық;Ішкі елдерге SWOT талдау жасау
/дайындық уақыты 3 минут//әр топқа 2 минуттан таныстырылым айтуға беріледі/
| 1) Дүние жүзінің саяси картасы
2) http://worldofscience.ru/geografija-mira/9715-otsenka-politiko-geograficheskogo-polozheniya.html
3) кескін карта
|
Сабақтың соңы
40-45 | Сабақты қорытындылау. ББҮ әдісі.
|
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | . |
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:
|