Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1Ұйымдастыру кезеңі .
Оқушылармен амандасу. “Өзіңе тілегенді – басқаларға тіле!” тренинг
арқылы ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру. Бір біріне тілектер
айту.Оқушылардың сабаққа деген
көңіл-күйін жақсарту. Топтастыру: «Пазл» әдісі арқылы екі топқа
бөлемін. Пазл артында топ аты жазылған. Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстырамын.
Таңдау
операторы
Қайталау
операторы
Үй тапсырмасын
сұрау.
«Жұмыс
үстелі» әдісі арқылы
пысықтау.
(Топта отырған оқушылар
өтілген тақырып бойынша
сұрақтар құрастырып, келесі
топқа береді. Топ мүшелері қойылған сұрақтарға жеке жауап
береді).
Сұрақтары:
-
switch
операторының құрылымын
сипаттаңдар.
-
default
операторы қандай қызмет
атқарады?
-
case кілттік сөзінің қызметі
қандай?
-
break
операторы қандай қызмет
атқарады?
М:Алдыңғы білімді еске түсіре
отырып оқушылардың зейінін сабаққа аудару, алдыңғы білімді жаңа
сабақпен ұштастыру, ойлану дағдысын
дамыту.
Дескриптор:
-
Switch, default, case, break
операторларының қызметін біледі.
-
Switch, default, case, break
Switch, default, case, break операторларының қызметіне сай
бағдарламада қолданады.
Switch, default, case, break
операторларын қолданып әртүрлі есеп шығаруда қолдана
алады
Қалыптастырушы
бағалау: оқушылар өзара бірін бірі
бағалайды.
|
1.Мұғаліммен
амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын
дәптерге жазады.
Сабақтың мақсаттарымен
танысады.
3.Оқушылар шеңбер
құрады. 15-ке дейін санаймыз. «Бір»-айтамыз, «екі»-шапалақтаймыз,
«үш»-«Уау» деп айтады.
4.Өзара
талқылап, ойларымен бөлісіп, стикерге ортақ ойларын жазады,
пікірлерін қорғайды.
|
фишка
1
балл
|
Стикер
|
Сабақтың ортасы
|
/
«Миға
шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға ой
тастау.
-
Циклдар жайлы не
білесіз?
-
Бұл ұғымның біздің өмірімізге қандай
байланысы бар?
-
Табиғатта және адам өмірінде циклдардың
маңызы қандай? Мысал келтір
-
Циклдардың адам өмір сүруіндегі маңызы қандай
деп ойлайсыз?
-
Математикада циклдарға не
жатады?
«Кім шебер» практикалық
жұмыс
1-тапсырма. Экранға 10 рет
«Salem» сөзін шығаратын программа
жазыңдар.
Дескриптор
-
Есептің математикалық қойылымын
түсінеді.
-
For операторын қолданып
бағдарламасын түзеді.
-
Программаны енгізіп, нәтиже
шығарады.
Қалыптастырушы
бағалау: Жарайсың, керемет деп
смайликтер бере отырып оқушыларды сабақ барысында ынталандырып
отырамын. Оқушылар бір бірін бағдаршам әдісі арқылы
бағалайды.
2-тапсырма. «Досқа көмек»
әдісі
1-ден 12 –ге дейінгі
сандардың ішінен әр санға сәйкес жыл мезгілінің суретін
шығар.
Дескриптор
-
Есептің математикалық қойылымын
түсініп интерфейс жасайды.
-
Case, for операторын колданып
бағдарлама жасайды.
Қалыптастырушы
бағалау: Жарайсың, керемет
деп
смайликтер бере отырып
оқушыларды сабақ барысында
ынталандырып отырамын. Оқушылар
бір бірін бағдаршам әдісі арқылы
бағалайды.
3-
тапсырма. «Сен мықтысың» жеке
жұмыс.
Қалыптасқан білімдерін
есептер шығару барысында
қолдана
алуға баулу. Оқушының ойлау дағдысы, өзіндік ізденіс
қалыптасады.
Қадамы 3-ке тең, санауышы
100-ден 200-ге дейін
өзгеретін
for циклін
ұйымдастырыңдар.
Дескриптор
-
Оқушылар For цикл
операторлардың қызметін біледі.
-
Бағдарлама әртүрлі жоба жасауда
қолдана алады.
-
Есептеуіш үдерісінің бөлігін
бірнеше рет қайталана алатынын атай алады.
Қалыптастырушы
бағалау: Жарайсың, керемет деп
бас
бармақ әдісімен сабақ барысында
ынталандырып отырамын.
|
|
|
|
Топтық
жұмыс
Ауызша мадақтау,
ынталандыру
Информатика
8 – сынып.
Оқулық
«Арман Пв» баспасы 2018ж. 122
бет
Топтық
жұмыс
Бірін – бірі
бағалау
Дәптермен
жұмыс
Компьютер
Информатика
8 – сынып.
Оқулық
«Арман Пв» баспасы 2018ж. 122
бет
Дәптермен
жұмыс
Компьютер
|
|
Сабақтың
соңы
|
«Жауап берейік»
әдісі арқылы сұрақтар
беріледі.
Цикл дегеніміз
не?
For циклінің жазылуы мен
орындалу ерекшеліктері
қандай?
Цикл қадамы деген
не?
Цикл санауышы дегеніміз
не?
Параметрлі циклдің денесі
дегеніміз не?
Параметрлі циклдің жұмыс
істеуі үшін қанша шарт
қажет?
Дескриптор
-
For циклінің қолдануды
біледі.
-
Параметрлі циклдің жазылуы мен
орындалу ерекшеліктерін
біледі.
-
Параметрлі цикл денесі не
екенін біледі.
Кері
байланыс
Сабақты қорытындылай
келе оқушылардың оқу мақсатына жеткенін білу
үшін
Сабақтан алған әсері
жайлы «Білім ағашына»
Сабақ өте қызықты өтті, маған
бәрі ұнады.
Маған сабақ ұнады, бірақ
барлық тапсырманы
орындай
алмадым.
Мен .......
білдім.
Менің ........білгім
келеді.
Маған............қызықты болды.
Маған сабақ ұнады. Мен барлық
тапсырманы орындадым.
Маған сабақ ұнады, бірақ
барлық тапсырманы
|
|
|
|