|
Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: № 47 Пәні: қазақ әдебиеті |
|||||
|
Сабақ |
Мұғалім: Байырова Ж. Р. |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың бәрі: үзінді мазмұнын түсінеді, шығармадағы автор бейнесін анықтайды; Оқушылардың көбі: үзінді мазмұнын тақырыптық бөліктерге бөледі, автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды, мазмұндық, ақпараттық талдау жасайды; Оқушылардың кейбірі: сюжеттік-композициялық талдау жасайды, автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасап, баға береді. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады Қызығушылықты ояту. Кластер әдісі
Сынып шағын топтарда жұмыс істейді. «Күнделік дегеніміз не?» сұрағын талқылайды және тақырыптық таныстырылым дайындайды.
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. |
ҚБ «Күнделік»
|
Кластер
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. «Стикердегі жазбалар» әдісі Сыныпқа «Ш.Уәлихановтың «Ыстықкөл күнделігінен» оқуға үзінді ұсынылады. 1-тапсырма. Мәтінді оқыңыз, мәтін мазмұны бойынша 3-4 оқиғаны/әрекетті стикерлерге жеке-жеке жазыңыз. Дескриптор:
2-тапсырма. Топтасып, оқиғаларды рет-ретімен орналастырыңыз және мәтінді мағыналық топтарға бөліңіз (әр бөлікке жеке-жеке атау беруге болады). Жұмыс қорытындысын сыныпқа таныстырыңыз.
Дескриптор:
«Еркін микрофон» Оқушылар өз ой қорытындысын шығарады.
Қалыптастырушы бағалау: өзара кері байланыс |
Жеке жұмыс Топтық тапсырма орындайды. Оқушылар өз ой қорытындысын шығарады. |
ҚБ «Күнделік»
ҚБ «Күнделік»
|
Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» үзінді
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кластер әдісі Сынып сабақтың басындағы кластер жұмысына қайта оралады, кластерді толықтырумен айналысады. Тапсырма: «Күнделік дегеніміз не?» сұрағына берген жауаптарыңызды одан әрі толықтырыңыз.
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 16 Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі».docx
№ 16 Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі».docx
|
Бөлім тақырыбы: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: № 47 Пәні: қазақ әдебиеті |
|||||
|
Сабақ |
Мұғалім: Байырова Ж. Р. |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың бәрі: үзінді мазмұнын түсінеді, шығармадағы автор бейнесін анықтайды; Оқушылардың көбі: үзінді мазмұнын тақырыптық бөліктерге бөледі, автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды, мазмұндық, ақпараттық талдау жасайды; Оқушылардың кейбірі: сюжеттік-композициялық талдау жасайды, автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасап, баға береді. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады Қызығушылықты ояту. Кластер әдісі
Сынып шағын топтарда жұмыс істейді. «Күнделік дегеніміз не?» сұрағын талқылайды және тақырыптық таныстырылым дайындайды.
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. |
ҚБ «Күнделік»
|
Кластер
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. «Стикердегі жазбалар» әдісі Сыныпқа «Ш.Уәлихановтың «Ыстықкөл күнделігінен» оқуға үзінді ұсынылады. 1-тапсырма. Мәтінді оқыңыз, мәтін мазмұны бойынша 3-4 оқиғаны/әрекетті стикерлерге жеке-жеке жазыңыз. Дескриптор:
2-тапсырма. Топтасып, оқиғаларды рет-ретімен орналастырыңыз және мәтінді мағыналық топтарға бөліңіз (әр бөлікке жеке-жеке атау беруге болады). Жұмыс қорытындысын сыныпқа таныстырыңыз.
Дескриптор:
«Еркін микрофон» Оқушылар өз ой қорытындысын шығарады.
Қалыптастырушы бағалау: өзара кері байланыс |
Жеке жұмыс Топтық тапсырма орындайды. Оқушылар өз ой қорытындысын шығарады. |
ҚБ «Күнделік»
ҚБ «Күнделік»
|
Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» үзінді
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кластер әдісі Сынып сабақтың басындағы кластер жұмысына қайта оралады, кластерді толықтырумен айналысады. Тапсырма: «Күнделік дегеніміз не?» сұрағына берген жауаптарыңызды одан әрі толықтырыңыз.
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















