Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пәні: Қазақ әдебиеті |
Жаңақала колледжі |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Бақтыгереева Жумагуль Темирбулатовна |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлімі: Қалың елім, қазағым |
Сабақ тақырыбы: А.Құнанбаев «Сегізаяқ» өлеңі |
|||||||||||||||||||||
|
Топ: №5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
10.1.4.1. көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыста қолдану; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
- Өлең құрылысына талдау жасайды ; - «Сегіз аяқ» өлеңіндегі афоризмге айналған тармақтарды шығармашылық жұмыста (ой-толғау) қолданады; |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспары |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сабаққа кіріспе
|
Үй тапсырмасына берілген тақырыптан түсінгендерін микрофон ұстап айтады. |
Студенттер бір-бірін бағалайды. Маған ұнады... Әлі толықтырса.... |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут |
Жаңа сабақ.
Өлеңнің не себепті «Сегізаяқ» аталуын түсіндіру.
Саралау әдісі: Тапсырманы орындау қарқыны тез оқушыларға өлең жоларына синонимдік қатар жасату. Ағайын бек көп. Айтамын ептеп. Сөзімді ұғар елім жоқ. Ағайын бар болса көре алмайды. Жоқ болса бере алмайды.
Шығармашылық жұмыс: Өлеңнің ішіндегі афоризмдерді ұсыну.. «Тамағы тоқтық, Жұмысы жоқтық Аздырар адам баласын»
«Білгенге маржан, Білмеске арзан»
«Бойда қайрат, ойда көз Болмаған соң айтпа сөз»
«Толғауы тоқсан қызыл тіл Сөйлеймін десең, өзің біл»
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы шығармашылық жұмыстарын бағалауды ұйымдастыру |
Бейнебаянды қарайды Жаңа сабақпен танысады. Өлеңді түсініп оқиды. Өлең құрылысына талдау жасап кестені толтырады.
Өлең бойынша әрбір шумақты бөліп алып синонимдік қатар жасайды.
Автордың жеткізген ойы не? Келісесің бе? Неге?
Өздеріне ұнаған афоризмді таңдап, сол тақырып аясында ой-толғау жазады.
Жұптаса отырып, ой-толғауларымен бөлісіп, талқылайды. |
ҚБ. «Бағдаршам» Қызыл карточканы тақырыпты түсінбеген студенттер, жасыл карточканы түсінген студенттер көтереді
Критерий: өлең құрылысын талдайды
Дескриптор -тақырыбын анықтайды; - өлеңнің идеясын анықтайды. -жанрын анықтайды -тармақ санын көрсетеді Бунақ, буын өлшемдерін көрсетеді
Шапшаң әрі нақты жауап бергендер бағаланады.
Критерийі: ойтолғау жазады Дескриптор -өзіне ұнаған афоризді таңдайды; -тақырыпты ашады -жазу стилін танытады -құрылымын сақтайды
ҚБ. «2жұлдыз 1тілек» жұптар өзара
|
Бейнебаян сілтемесі: https://youtu.be/rd4zYAlf0aw
Кесте
Афоризмдер № слайдта |
||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Бес жолды өлең» әдісімен қорытындылау Зат есім – Абай 2 сын есім 3 етістік 4 сөзден тұратын сөйлем 5 синоним |
Синквейн жазады. |
Белсене қатысқан студенттерді мадақтау. |
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай Құнанбаев "Сегізаяқ" өлеңі
Абай Құнанбаев "Сегізаяқ" өлеңі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пәні: Қазақ әдебиеті |
Жаңақала колледжі |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Бақтыгереева Жумагуль Темирбулатовна |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлімі: Қалың елім, қазағым |
Сабақ тақырыбы: А.Құнанбаев «Сегізаяқ» өлеңі |
|||||||||||||||||||||
|
Топ: №5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
10.1.4.1. көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыста қолдану; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
- Өлең құрылысына талдау жасайды ; - «Сегіз аяқ» өлеңіндегі афоризмге айналған тармақтарды шығармашылық жұмыста (ой-толғау) қолданады; |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспары |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сабаққа кіріспе
|
Үй тапсырмасына берілген тақырыптан түсінгендерін микрофон ұстап айтады. |
Студенттер бір-бірін бағалайды. Маған ұнады... Әлі толықтырса.... |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут |
Жаңа сабақ.
Өлеңнің не себепті «Сегізаяқ» аталуын түсіндіру.
Саралау әдісі: Тапсырманы орындау қарқыны тез оқушыларға өлең жоларына синонимдік қатар жасату. Ағайын бек көп. Айтамын ептеп. Сөзімді ұғар елім жоқ. Ағайын бар болса көре алмайды. Жоқ болса бере алмайды.
Шығармашылық жұмыс: Өлеңнің ішіндегі афоризмдерді ұсыну.. «Тамағы тоқтық, Жұмысы жоқтық Аздырар адам баласын»
«Білгенге маржан, Білмеске арзан»
«Бойда қайрат, ойда көз Болмаған соң айтпа сөз»
«Толғауы тоқсан қызыл тіл Сөйлеймін десең, өзің біл»
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы шығармашылық жұмыстарын бағалауды ұйымдастыру |
Бейнебаянды қарайды Жаңа сабақпен танысады. Өлеңді түсініп оқиды. Өлең құрылысына талдау жасап кестені толтырады.
Өлең бойынша әрбір шумақты бөліп алып синонимдік қатар жасайды.
Автордың жеткізген ойы не? Келісесің бе? Неге?
Өздеріне ұнаған афоризмді таңдап, сол тақырып аясында ой-толғау жазады.
Жұптаса отырып, ой-толғауларымен бөлісіп, талқылайды. |
ҚБ. «Бағдаршам» Қызыл карточканы тақырыпты түсінбеген студенттер, жасыл карточканы түсінген студенттер көтереді
Критерий: өлең құрылысын талдайды
Дескриптор -тақырыбын анықтайды; - өлеңнің идеясын анықтайды. -жанрын анықтайды -тармақ санын көрсетеді Бунақ, буын өлшемдерін көрсетеді
Шапшаң әрі нақты жауап бергендер бағаланады.
Критерийі: ойтолғау жазады Дескриптор -өзіне ұнаған афоризді таңдайды; -тақырыпты ашады -жазу стилін танытады -құрылымын сақтайды
ҚБ. «2жұлдыз 1тілек» жұптар өзара
|
Бейнебаян сілтемесі: https://youtu.be/rd4zYAlf0aw
Кесте
Афоризмдер № слайдта |
||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Бес жолды өлең» әдісімен қорытындылау Зат есім – Абай 2 сын есім 3 етістік 4 сөзден тұратын сөйлем 5 синоним |
Синквейн жазады. |
Белсене қатысқан студенттерді мадақтау. |
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













