Материалдар / Абай Құнанбайұлы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Абай Құнанбайұлы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ беретін пән мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қараша 2018
503
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ІІ бөлім:... Абайды оқы, таңырқа!

А.Құнанбайұлының өлеңдері


Сабақ : № 15


Мектеп:№32

Күні :

Мұғалім: Бернияшова М

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаты

Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау.

Құндылықтарды игерту:

  • адамгершілік

  • сыйластық

  • құрмет

Бағалау критерийлері:

  • кейіпкертиптерінбіледі

  • тек тұрғысынан сипаттап айтады

Тілдік мақсаттар:

Тірек сөздер


Осыған дейін меңгерілген білім

А.Құнанбайұлы «Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін» өлеңі


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер


Дереккөздер



Сабақтың басы


5 мин

Қызығушылықты ояту кезеңі

Мұғалім «Мен жазбаймын өлеңдіермек үшін», «Ғылым таппай мақтанба» өлеңдерін оқиды немесе таспадан (диск) тыңдатады.

Оқушыларға ұнаған жолдарын дәптерге жазып алу тапсырмасы беріледі. Жұпта неліктен ұнағанын түсіндіреді.


Сабақтың ортасы


5 – 7 минут





5 минут




7минут




Ауызша кері байланыс 3 мин


10

минут


Ауызша

кері байланыс беру

2-минут

Мағынаны тану кезеңі

1 -тапсырма

Сынып қабырғасында төмендегі пікірлер ілінеді:

Абайдың 1889 жылыжазғанөлеңі. Әрқайсысы 6 тармақты 5 шумақтантұрады, көлемі З0 жол.БұлөлеңіндеАбайоқырман-тыңдаушыларына, ақындарғақарапсөйлейді.Сынменпікіріннақтылайайтуғаойысқан. М. Әуeзовтіңайтуынша, бұлөлеңАбайдың «текбірөзбасыныңақындықжолындағыізденуіғанаемес.


Оқушылар пікірлерін топта талдайды.

2-тапсырма

Кестені толтыр.

Өлеңнен мысал

Кейіпкер қандай?




3- тапсырма

Төмендегі үлгі бойынша сөйле.

Өлеңдегі кейіпкер кім? Оны термин түрінде қалай айтамыз? (лирикалық кейіпкер)

1.кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып ал.
3. өміріңе, іс-әрекетіңе септігін тигізер қандай қорытынды жасадың?


Бағалау дескрипторы

Өлеңдерде көтерілген мәселерді талдадым

Өлең кейіпкеріне баға бердім

Ойымды өмірмен байланыстыра аламын

Бұл тапсырма жұппен/топпен/сыныппен орындалады.



«Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін»


http://www.zharar.com/kz/olen/1179-abay.html




«Ғылым таппай мақтанба»

http://kz-en.ru/publ/kazakhskij_jazyk/stikhi_na_kazakhskom/abaj_nanbaj_ly_ylym_tappaj_ma_tanba/22-1-0-446



презентация

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақ рефлексиясы

Сабақтың соңында оқушыларға өздерінің жұмыстарының жетістіктерін әр кезең бойынша баспалдақ жетістігінде көрсетуге болады .

Бұлоңайғой !

Мен жасадым

Мен жасайаламын

Жасапкөрейін

Қалайжасауымаболады

Жасағымдакелмейді

Мен жасайалмаймын

Мен жасағымкелмейді


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)




Ойлан

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

  1. Конспектілеуді пирамидалық тәсіл арқылы бергенім дұрыс, ұтымды болды


2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!