|
Бөлім: Өлең – сөздің патшасы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Он жетінші қарасөз |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1.шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: шығармадағы ұлттық құндылықтарды анықтау; |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен салыстыру; |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу: «Ақылдылық», «жүректілік», «қайраттылық» деген сөздер жазылған түрлі түсті қағаздарды суыру арқылы топқа бөлу. ІІ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар берілген тірек сөздердің мағынасын ашады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. «Ақылдылық», «жүректілік», «қайраттылық» деген сөздер жазылған түрлі түсті қағаздарды суыру арқылы топқа бөлу. Оқушылар берілген тірек сөздердің мағынасын ашады. Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. |
ҚБ
|
10-сынып қазақ әдебиеті
Тапсырма қағаздары |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. Оқушылар Абайдың он жетінші қарасөзімен танысады. https://www.youtube.com/watch?v=7dKKcPQkuzc
1-тапсырма. А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» автор көтерген ұлттық мәселелерді анықтап, концептуалды кесте құрыңыз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» ұлттық құндылықтарды тауып, әлемдік тақырыптармен байланысын көрсетіңіз, мысалдармен дәлелдеңіз.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісі бойынша қарасөзден «Мәңгілік Ел» идеясы мен әлемдегі адами құндылықтарды байланыстырып көрсет. |
Оқушылар Абайдың он жетінші қарасөзімен танысады.
А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» автор көтерген ұлттық мәселелерді анықтап, концептуалды кесте құрыңыз.
А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» ұлттық құндылықтарды тауып, әлемдік тақырыптармен байланысын көрсетіңіз, мысалдармен дәлелдеңіз. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісі бойынша қарасөзден «Мәңгілік Ел» идеясы мен әлемдегі адами құндылықтарды байланыстырып көрсет. |
ҚБ
Өзара бағалау.
ҚБ
|
А. Құнанбайұлы «Он жетінші қарасөз» https://www.youtube.com/watch?v=7dKKcPQkuzc
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Рефлексия
«Аяқталмаған сөйлем»
әдісі ................. қызықты болды.
......................... қиын
болды.
......................... екенін
түсіндім.
Мен...............................
сезіндім Сабақ менің өміріме..... берді. Менің............. жасағым келді. |
|
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы Өлең құрылысына талдау |
|
||||||||||||||||||||
|
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз?
|
Сіз оқушылардың сабақ барысындағы білім деңгейін Бағалау үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдаланасыз? |
Техника қауіпсіздігі мен денсаулықты
сақтау |
|||||||||||||||||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.
|
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдалан ыңыз. |
Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай Құнанбайұлы Он жетінші сөз
Абай Құнанбайұлы Он жетінші сөз
|
Бөлім: Өлең – сөздің патшасы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Он жетінші қарасөз |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1.шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: шығармадағы ұлттық құндылықтарды анықтау; |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен салыстыру; |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу: «Ақылдылық», «жүректілік», «қайраттылық» деген сөздер жазылған түрлі түсті қағаздарды суыру арқылы топқа бөлу. ІІ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар берілген тірек сөздердің мағынасын ашады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. «Ақылдылық», «жүректілік», «қайраттылық» деген сөздер жазылған түрлі түсті қағаздарды суыру арқылы топқа бөлу. Оқушылар берілген тірек сөздердің мағынасын ашады. Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. |
ҚБ
|
10-сынып қазақ әдебиеті
Тапсырма қағаздары |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. Оқушылар Абайдың он жетінші қарасөзімен танысады. https://www.youtube.com/watch?v=7dKKcPQkuzc
1-тапсырма. А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» автор көтерген ұлттық мәселелерді анықтап, концептуалды кесте құрыңыз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» ұлттық құндылықтарды тауып, әлемдік тақырыптармен байланысын көрсетіңіз, мысалдармен дәлелдеңіз.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісі бойынша қарасөзден «Мәңгілік Ел» идеясы мен әлемдегі адами құндылықтарды байланыстырып көрсет. |
Оқушылар Абайдың он жетінші қарасөзімен танысады.
А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» автор көтерген ұлттық мәселелерді анықтап, концептуалды кесте құрыңыз.
А.Құнанбаевтың «Он жетінші қарасөзіндегі» ұлттық құндылықтарды тауып, әлемдік тақырыптармен байланысын көрсетіңіз, мысалдармен дәлелдеңіз. «Соңғы сөзді мен айтайын» әдісі бойынша қарасөзден «Мәңгілік Ел» идеясы мен әлемдегі адами құндылықтарды байланыстырып көрсет. |
ҚБ
Өзара бағалау.
ҚБ
|
А. Құнанбайұлы «Он жетінші қарасөз» https://www.youtube.com/watch?v=7dKKcPQkuzc
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Рефлексия
«Аяқталмаған сөйлем»
әдісі ................. қызықты болды.
......................... қиын
болды.
......................... екенін
түсіндім.
Мен...............................
сезіндім Сабақ менің өміріме..... берді. Менің............. жасағым келді. |
|
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы Өлең құрылысына талдау |
|
||||||||||||||||||||
|
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз?
|
Сіз оқушылардың сабақ барысындағы білім деңгейін Бағалау үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдаланасыз? |
Техника қауіпсіздігі мен денсаулықты
сақтау |
|||||||||||||||||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.
|
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдалан ыңыз. |
Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















