Сабақтың
тақырыбы: Абай Құнанбайұлының «Мен
жазбаймын өлеңді ермек үшін» өлеңінің тақырыбы мен
идеясы
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Тасимова М.
Күні:
|
Сынып:
6
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары:
|
6.1.1.1 әдеби шығарманың
жанрын, фабуласын, сюжетін
анықтау;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы орындай
алады:Әдеби шығарманың жанрын
табады;
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Шығарманың жанры мен идеясын
анықтайды;
Оқушылардың кейбіреулері
мынаны орындай алады: Өлеңнің сюжетін
ашады.
|
Бағалау
критерийі
|
тақырыбын анықтайды; әдеби
жанрын табады; негізгі идеясын анықтайды; өлеңнің сюжетін
ашады;
|
Пәнаралық
байланыс:
|
тарих
|
Құндылықтарға
баулу.
|
Оқушыларды оқуға ,білім алуға
шақыру,бірлік пен ынтымықтылыққа
тәрбиелеу
|
Тақырып бойынша алдыңғы
білім.
|
«Қоғалы көлдер, қом сулар»,
«Айналайын, Ақ Жайық»өлеңдері
|
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
|
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
«Досыңа қуаныш сыйла» әдісімен
сыныптағы өз досына жақсы тілектер мен лебіздерін білдіріп, қуаныш
сыйлайды
|
|
Сабақтың
ортасы
|
Абай өміріне қатысты бейнебаян
тамашалап, бейнебаяннан көргендерін талқылау
үшін «Көршісіне
әңгімелеп» бер әдісімен жұпта отырған
көршілер талқылайды.
Үнтаспадан «Мен жазбаймын
өлеңді ермек үшін», «Ғылым таппай мақтанба» өлеңдерін
тыңдайды.Тыңдалған өлеңнен оқушылар дәптерге сұрақтар құрастырады,
сұрақтар «Шындық па, жалған
ба?»әдісіне лайық болуы
тиіс.Сұрақтар оқылып
талқыланады.
Сергіту
сәті: «Антивирус»
ойыны.
«Кім үздік?» Абай
өлеңдерін мәнерлеп оқу сайысы. Мұнда балалар Абай өлеңдерін оқып қана
қоймай,өлеңнің түйінін де айтып
отырады.
|
https://youtu.be/2YYfLRBZ3eA
|
Сабақтың
соңы
|
«Бір минут» әдісі арқылы
сабақтың тақырыбын
қорытындылау.
«Гүл шоқтары» әдісі
бойынша қалыптастырушы бағалау жүргізу. (ашылған гүл-5, сәл ашылған
гүл -4, ашылмаған гүл- 3)
|
|
Қосымша
ақпараттар
|
Саралау- Сіз «қандай тәсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау- сіз оқушылардың материалды
игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Қабілетті
оқушылармен жұмыс:
Фразеологизмдердің
синонимдерін тауып жазу.
Үлгерімі төмен оқушылармен
жұмыс: Кез келген тапсырмаларда
тиімді кері байланыс орнату және тұрақты тіркестермен мақалдардың
келесі бөлігін табуды
тапсыру.
|
«Гүл шоқтары» әдісі
бойынша қалыптастырушы бағалау жүргізу. (ашылған гүл-5, сәл ашылған
гүл -4, ашылмаған гүл- 3)
|
Сергіту
сәті: «Антивирус»
ойыны.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары оқу
мақсаттары қол жетімді ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Жоспарланған
саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
Жоспарға қандай өзгеріс
енгізілді?
|
|
Жалпы
бағалау
Жалпы
бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе
(оқыту мен оқуға
байланысты?)
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақтың
бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|