Сабақ : № 3 | Мектеп: «Қызыларай ЖОББМ» |
Күні : | Мұғалім: Сагимбекова М.М |
Сынып: 6 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақ мақсаты | Шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтау |
Құндылықтарды игерту: | адамгершіліксыйластыққұрмет |
Бағалау критерийлері: | Өлеңдегі көркемдегіш құралдарды табадыЕкі өлеңді салыстырып, бағалайды |
Тілдік мақсаттар: | Тірек сөздер |
Осыған дейін меңгерілген білім | «Жусан иісі» хикаяты |
Жоспар |
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
5 – 7 минут
| Қызығушылықты ояту кезеңіТөмендегі ақпаратты оқы. Жұпта талда Абайдың 1889 ж. жазған өлеңі. Әрқайсысы 6 тармақты 5 шумақтан түрады, көлемі 30 жол. Абайдың поэзия, оның мәні жөніндегі ой-пікірлерінің тың түйіні, бұған дейінгі жазылған «Базарға қарап түрсам, әркім барар», «Өле, «Біреудің кісісі өлсе, қаралы ол» сияқты шығармаларындағы эстетикалық көзқарасының кемелді көрінісі. Бұл шығармаларында Абай ақындықтың ауыр міндетін, ақын атанудың алғышарттарын аңғартқан еді. Сөздің патшасын, сындарлысын дарияның тереңіне сүңгіп, ақық-маржан іздеушідей түн қатып толғататын, тұңғиық ойға шоматын даналардың ғана таба алатынын айтқан. | |
Сабақтың ортасы
5 – 7 минут
5 минут
7 минут
Ауызша кері байланыс 3 мин
10минут
Ауызша кері байланыс беру2-минут
Саралау тапсырмасы | Мағынаны тану кезеңі 1-тапсырма Берілген тірек сөздердің өлеңдегі орнын тауып қойыңыз, өлеңдегі орнынын анықтаңыз2- тапсырма3- тапсырма«Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін», «Ғылым таппай мақтанба» өлеңдерінің құрылысына талдаОлардың өзара ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңыз. Оқушылар жазғандарын жұпта бір-бірін оқып, бірін-бірі бағалайды.Мұғалім қолдауын қажет ететін оқушыларға арналған
|
презентация |
Сабақтың соңы3 минут | Сабақ рефлексиясыНе себепті қиын болды?Сабақта нені білдім,қандай жаңа нәрсе үйрендім?Сабақта сіздердің болжамдарыңыз орындалды ма?Бүгінгі сабақтан не алдыңыз?Сабақ сіздерге қандай ой тастады? |
|
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
|
|
ОйланСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
Жалпы бағаСәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?Конспектілеуді пирамидалық тәсіл арқылы бергенім дұрыс, ұтымды болды
2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |