Материалдар / Адалдық – достықтың ұлы заңы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Адалдық – достықтың ұлы заңы

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпқа арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
2684
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы:

Достық – өмірлір нұсқа

Адалдық – достықтың ұлы заңы



Уақыты: 08-10.11 (2 сабақ)

Мұғалімнің аты-жөні: Айткожина А. Д.



Сыныбы 7

Қатысқан оқушылар саны:



Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі



7Т/А3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу;

7.О7. ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдыр, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау.

7.4.3.1 - Фразеологизм, мақал-мәтелдірдің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану.


Сабақ мақсаты

Барлығы: мәтіннің мазмұнын түсінеді, берілген ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі.

Көбі: ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдыр, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасайды;

Кейбірі: Фразеологизм, мақал-мәтелдірдің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолданады.


Күтілетін нәтижелер

Достық тың адам өміріндегі маңызын түсініп, адал дос пен амал досты ажыратады.


Осыған дейінгі меңгерілген білім

Достық - асыл қасиет

Адал дос пен амал дос


Жоспар


Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс - әрекеттер

Сабақтың басы

«Ыстық алақан» тренингі.

Үй тапсырмасын қадағалау негізінде кезенпен үй тапсырмасын қалай орындағанын баяндап шығады, кемшіліктерін анықтап, түзету, дұрыс жауаптарды талқылау.

Сабақтың ортасы





























Оқушыларды топқа бөлу.

«Ой шақыру» «Достықтың пайдасы»


Оқулықтағы мәтінмен жұмыс.

1,3 –тапсырмалар.


Ә) Тыңдалым. Оқулықтағы 2-тапсырма орындату. «Екі шеңбер» әдісі негізінде «Достық баптауды қажет ететін нәзік өсімдік сияқты» тақырыбында ойбөлісу.

Ойбөлісті өткізу жүйесі:

-ойбөліс үш кезеңнен тұрады: кіріспе (қарсыластар ойын айтады). Негізгі (екі топ сұрақтармен алмасады). Қорытынды (пікірлер сарапталады).

-Сыныпты екі топқа бөлу: жақтаушылар және даттаушылар;

-Мұғалім жүргізуші ролінде;

-Мұғалім ойбөлістің өту ретін, сұрақтар мен жауаптарға берілетін уақыт мөлшерін қадағалайды;

- ойбөліс аяқталғаннан кейін оқушыларға нәтижені білу үшін саулнама (ойбөліа қалай өтті? Нәтижесі қандай болды? Т.с.) таратады.

-ойбөлісті қорытындылау.


Оқылым.

5-тапсырма.


Айтылым. Жазылым.

6-тапсырманы орындау.

Сергіту сәті. «Менің достарым»



8, 9-тапсырмалар.


Жазылым.

10-тапсырма.


Қалыптастырушы бағалау.

Ү/Т: 7-тапсырманы оырндау.


Сабақтың соңы


Рефлексия

11-тапсырма

«Шығу парағын» толтыру.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!