Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Акробатикалық жаттығулар 1 курс
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Қазақмыс»корпорациясының Политехникалықколледжі» ЖМ ОҚУ САБАҚТАРЫНЫҢ ЖОСПАРЫ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Акробатикалық жаттығулар |
Модуль /пән атауы |
ЖБПП 09 |
Дайындаған педагог |
Кенжегарин Нурдос Несипбаевич |
Күні |
2022 жылғы "_27_"__01___ |
1. Жалпы мәліметтер |
|
Курс, Топтар |
МЦМ-21-09к |
Сабақ түрі |
дәріс;
|
2. Мақсаттары, міндеттері |
Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық деңгейде негіздеу және қолдана білу |
Сабақтың мақсаты:
|
Білім алушыларды жеке және жас ерекшеліктерін ескере отырып, өз физикалық және психикалық денсаулықтарын нығайтуға ынталандыру, бойда қалыптасқан арнайы спорттық дағдылар мен сапаларды қолданып, сол арқылы олардың дене қабілеттерінің дамуларына ықпал ету. |
Міндеттері |
Білім беру - акробатикалық жиынтық жаттығуларын реттілігімен құрастыру; - акробатикалық элементтер жиынтығын орындалу техникасын көрсету; |
Дамыта оқыту
|
|
Тәрбиелеу Студенттердің арасындағы өзара ынтымақтастықта жұмыс жасай білуге төселдіру, сауалатты өмір салтын насихаттай отырып, құндылықтарды дарыту. |
|
3. Оқу-жаттығу процесінде білімалушылар меңгеретін күтілетін нәтижелердің және (немесе) кәсіби машықтардың тізбесі. |
- Саптық жаттығулар: Бұрынғы үйретілген жаттығуларды қайталау, қозғалыстағы бұрылу тәсілдерін қолдана алады; - Жалпы дамыту жаттығулары: Дененің негізгі бұлшық еттерін дамытуға арналған жаттығуларын орындай алады (ауырлықпен және ауырлықсыз); - Секірулер мен бұрылулар: аяқты жартылай және толығымен сермеп бұрылу. Иіліп, шалқайып секіріп түсуді меңгереді; - Акробатика (ер балалар): Биіктігі 80-90 см кедергіден алға ұзыннан аунай секіріп өту. Қолмен тұру. Қолмен тұрып, аунап айналуға көшу. Басымен және қолмен тұру арқылы көпір жасауға көшу дағдыларын үйренеді; - Акробатика (қыз балалар): Бұрынғы үйренген акробатика элементтерінен жинақталған жеке кешен жаттығуларын жасайды. |
4. Қажетті ресурстар |
Гимнастикалық төсеніш, таратпа материалдар, интерактивті тақта, ысқырғыш, секундомер. |
4.1 Оқу-әдістемелік жабдықтау, Анықтамалық әдебиет |
|
4.2 Техникалық жабдықтар, Материалдар
|
Бейнематериал, интерактивті тақта. |
5.Сабақ барысы |
Сабақта жоспарланған қызмет Гимнастикадағы қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, гимнастика теориясына шолу жасау, акробатикалық элементтер жиынтығын орындалу техникасын көрсету. Білімалушылар ЖФД кешенін акробатикалық жаттығулар құрамын (акробатикалық секіру, тепе теңдік, лақтыру қозғалысы) орындау барысында, кемінде бұлшық еттің бір тобына (иық белдеуі, тығыздауыш, аяқ), дененің түрлі бұлшық еттеріне күш түсіруді реттей білудің қарапайым дағдыларын реттей білетіндіктерін көрсетеді. |
Ресурстар Карточкалар , доптар |
||||||||||||||||||
1 |
|
|
||||||||||||||||||
Кезеңдер (сабақ түріне, сабаққа байланысты және жеке) |
|
|
||||||||||||||||||
Ұйымдастырушылық |
Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу. Студенттерді қатарға тұрғызу сәлемдесу, рапорт қабылдау, сабақ мақсаттарымен таныстыру. |
Ысқырғыш |
||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру. |
Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру, жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру. Жүгіруден жүріске өтіп, жалпы дамыту жаттығуларын жасау. |
Оқушылармен фронтальды жұмыс. |
||||||||||||||||||
Студенттерді білімді белсенді және саналы түрде меңгеруге дайындау. |
«ЖАЛҒАН/АҚИҚАТ» тапсырмасы. Студенттерге бірнеше тұжырымдама ұсылады. Алдыңғы игерілген білім бойынша тұжырымдаманың «Жалған/ Ақиқат» екендігін ажырату қажет.
|
Карточкалар, плакаттар көрсету |
||||||||||||||||||
Жаңа білімді игеру. |
Дене белсенділігін дамыту үшін тапсырма беріледі. Тапсырма Жаттығуды орындаңыз. 1) Дене қыздырыну жаттығуларын орындаңыз. 2) Серіктесіңіздің көмегімен жаттығуларды орындаңыз. 3) Қауіпсіздікті сақтаңыз. 4) Гимнастикалық төсеніште акробатикалық жаттығуларының бірнеше элементтерін бір мезгілде орындаңыз: - қолға тұру - алға аударылу - «көпірше» қалпы, бастапқа қалыпқа оралу.
|
Гимнастикалық төсеніш |
||||||||||||||||||
Жаңа білімді бекіту.
|
І.Үйрену дайындық жаттығуды орындау тапсырылады. 1) Еденде қолды тіреп, жүреден отырып аяқты артқа, жанға серпіле жазыңыз. 2) Еденде қолды тіреп, жүреден отырып серпіле аяқты артқа жазып, серпіле екі аяқты қол бойында иық көлеміне соза қойыңыз. 3) Гимнастикалық орындық үстінен серпіле жерге қоныңыз (тізені бүге, қолды жоғары соза жерге түсіп, екі қолды жоғары көтере денені тік ұстау). ІІ. Сұрақ арқылы ойын қорытындысын талқылау: Топ мүшелерінің үйрену дайындық жаттығуларын ережеге сай, сапалы орындауын бағалаңыз. Білім алушылар төмендегі критерийлерге сәйкес бірін- бірі бағалайды: - дайындық жаттығуларын сауатты орындайды; - кіші ағашаттан секіруді техникалық біліктілікпен орындайды; - жаттығудың орындалу сапасын бағалайды. |
Сұрақ- жауап, талқылау сұрақтары, бағалау критерийлері |
||||||||||||||||||
5.Сабақ бойынша рефлексия
|
Сабақты қорытындылау мақсатында «Шеңберлер сөйлейді» әдісі қолданылады. Студенттер бүгінгі сабаққа кері байланыс ретінде берілген сипаттама, критерийге сәйкес үш түсті шеңберден өзі қалаған шеңберге орналасады.
|
Жасыл, сары, қызыл түсті гимнастикалық шеңберлер. |
||||||||||||||||||
6. Үй тапсырмасы |
«Адам денсаулығын нығайтуда гимнастикалық жаттығулардың маңызы» |
|