Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
«Ашық
аспан»
2 мин
Т опқа
бөлу
3
мин
Үй жұмысын тексеру 5
мин
«Ыстық орындық»
әдісі
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару, сабаққа психологиялық ахуал
орнату.
Психологиялық ахуал: «Ашық
аспан»
(Оқушылар жұпта қолдарын ұстап, бір-біріне жылы
лебіздерін білдіреді.)
Оқушылар санау арқылы 3
топқа бөлінеді.
«Ғаламтор»,«Файлдар»
«Вирустар»атауларын таңдаған оқушылар 3 топқа бөлініп отырады.Топ
басшылары сайланады.
Үй
жұмысы: Әр топтан бір-бір оқушыдан ыстық орындыққа отырады,
қалған оқушылар өткен тақырыптар бойынша сұрақтар
береді.
|
Стикерлерге «Ғаламтор»,
«Файл» сөздері жазылады
Орындық
|
|
Сабақтың
ортасы
жобамен
жұмыс
оқылым,білу, түсіну.
15
мин
«Мини
жобаларды қорғау»
6
мин
Қауіпсіздік ережесінің
тармақтарын еске түсіру:
Көз жаттығуыларын
өткізу
2 мин
Қолдану
|
Бүгінгі сабақтың тақырыбы:
«Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини-жобасы .
Жобаның
тапсырмасы:
Берілген
жобаны жасау ендіру,сақтау.
«Ғаламтор» тобына- «Компьютер
құрылғылары және атқаратын міндеттері» тақырыбы
бойынша
Word
мәтіндік редакторында шолу жасау
Дескриптор:
-
Word мәтіндік
редакторын іске қоса алады
-
Тақырып бойынша мәтіндерді жаза
алады
-
Мәтіннің мазмұнын жасай
алады
«Файл» тобына- «Интернет
әлемі» жоба жасау
Дескриптор:
1. Word
бағдарламасын іске қоса алады.
2.Интернет
әлемі жайлы
тақырыбында
мәліметтерді тере алады.
«Бума» тобына- «Вирусқа қарсы
программалар» жоба жасау
Дескриптор:
1. Word бағдарламасын іске қоса
алады.
2.Вирусқа
қарсы программалар жайлы
тақырыбында
мәліметтерді тере алады
Әр топ өз
тақырыптары бойынша жақсы шыққан бір-бір дайын жобаларын
қорғайды
Дескрипторлар бойынша
оқушылар «смайликтер» арқылы бағаланады
|
Компьютерлер,
Интербелсенді тақта
А-4 қағазына жазылған
тапсырмалар
|
|
Сабақтың
соңы
Қорытынды
Талдау
«Кезбе тілші»
әдісі
Жоба жасауда түсіну
деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу
үшін сыныптағы оқушыларға мұғалім жеке сұрақтар беру арқылы жүзеге
асады.
7 мин
Кері байланыс.
«Бес саусақ» әдісі
2
мин
Үй жұмысын
беру.
|
Сұрақтар:
Word мәтіндік редакторын іске қосу ретін айтып
бер
«Ғаламтор» тобына- «Ақпараттық техника
саласындағы соңғы жаңалықтарға шолу»
«Файл» тобына-
«Медицина саласындағы соңғы жаңалықтарға шолу» тақырыптарына эссе
жазу.
|
Микрофон
Бес саусақ суреті салынған
қағаздар
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
|
Саралау жұмысының жалпыға
ортақ қабылданған диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша
қабілеті төмен оқушыларға мини жоба құруда көмек
беріледі.
Практикалық
жұмыста, оқушыларға жобаны орындау
кезеңдерін беру арқылы қолдау .
Шығармашыл, қабілетті
оқушыларға сабақ барысында күрделі тапсырма беру жағы
қарастырылды. Қабілетті оқушыларға
«Қазақстан дамыған 50 елдің қатарында» тақырыбында мини жоба жасау
тапсырылды.
«Бес саусақ» әдісі бойынша сабақты
қорытындылап кері байланыс беріледі.
|
Бағалау критерийлері мен
дескрипторларға сүйене отырып және «Кезбе тілші» әдісі бойынша
қалыптастырушы бағалау.
Әр оқушы сабақ барысында
берген жауаптарына немесе істеген тапсырмаларына смайликтер беру
арқылы бағаланады. Сабақтың соңында жиналған смайликтер ол -
оқушының алған білімі.
|
Сабақта «Ашық аспан» сергіту жаттығуы мен
белсенді «Топтық» және компьютерде «Жеке» жұмыс түрлерін
қолдану.
Көзге арналған
жаттығулар: 1 - 4 - ке дейiн санап көздi қатты жұмып,
сонан кейiн ашып, жайбарақат
ұстап, 1 - 6 - ға дейiн санай отырып, алысқа қарау
қажет. 4 - 5 рет қайталау
қажет
Техника қауіпсіздік
ережелерінің тармақтарын ескеру.
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы,
қолжетімді болдыма?
Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар
оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді
пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін
пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға
жауап беріңіз
|
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен
оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал
етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені
анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару
қажет?
|
|