Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Әлеуметтік-экономикалық ресурстар |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Искакова Айнур Жанболатовна |
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Әлеуметтік инфрақұрылым |
Оқу мақсаты: | 7.5.2.2 – қазақстандық компоненттік қосымша қамту негізінде әлеуметтік инфрақұрылым элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға беру. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: қазақстандық компоненттік қосымша қамту негізінде сипаттама беруОқушылардың басым бөлігі: әлеуметтік инфрақұрылым элементтерін кескін картаға белгілей алады.Кейбір оқушылар: қазақстандық инфоқұрылымын түрлерін жіктей алады. |
Бағалау критерийлері | Қазақстандық әлеуметтік инфоқұрылымын сипаттай алады;Инфрақұрылым ерекшеліктерін ажыратады және кескін картаға түсіреді. |
Тілдік мақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты: Қазақстандық компоненттік инфоұрылымын ажырата алады. Пәнеге қатысты сөздік қор мен терминдер:Қазақстандық инфоқұрылымына және маңыздылығына анықтама береді. |
ҚұндылықтарғаБаулу | Индрустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу, біздің ең маңызды міндетіміз оқушылардың еңбек сүйгіштікке бағыт бағдар бере отыра оқушылардың құндылықтарды дарыту жеке, топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылардың бір-біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады. |
Пән аралық байланыс |
|
Алдынғы білім: | Қазақстандық әлеуметтік-инфоқұрылымын біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру: «Жүректен жүреке» тренинг. Оқушыларды топқа бөлу үшін олардың назарын аудару, геометриялық фигуралар арқылы бөлу осылай 2 топқа бөлемін. «Еркін микрафон» әдісі арқылы оқушылар микрафонды кезектесіп алып сұраққа жауап береді. | Әр-түрлігеометриялық фигуралар беріледі.
|
Сабақтың ортасы
Білу
Түсіну
Талдау | Мақсаты: Белсендіру мақсатында мағынаны ашу және талқылау.Жаңа сабақ: Тапсырма№1 Әлеуметтік инфрақұрылымға (қызмет көрсету): білім беру, денсаулық сақтау, сауда, қоғамдық тамақтану, тұрмыстық қызмет көрсету, театрлар, кинотеатрлар т.б жатады. Осы түрлерді екі үлкен салаға біріктіріңіз
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін бекітеді және қолдану дағдыларын дамытуға бағытталған.Оқулықпен жұмыс істеу: Жеке жұмыс: Әлеуметтік инфрақұрылымның маңыздылығына, соның ішінде сауданың ел экономикасының дамуындағы рөліне баға беріңіз, өз таңдауыңыз бойынша бір елді алыңыз.
Бағалау оқушылар жұпта бірін-бірі жұлдызша мен бағалайды.
«Жеке жұмыс»«Ақылды портфель» әдісі Мақсаты: ауылшаруашылық салаларының аудандары, пайдалану жайлы ойлау, талдау дағдыларын кеңейту. Кейбір оқушылар ауылшаруашылығына байланысты керекті сөздерді тиісті орынға жапсыру.Бағалау оқушылар бірін-бірі смайлик арқылы бағалайды. |
Бейнеролик көруbilimland.kzсайтындаӘр-түрлі түсті маркер, қағаз, желім ақпараттық парақшалар беріледі.
Оқулықта(141-145 бет)Әр оқушыға парақшалар тартылады
Интербелсенді тақтада көрсетіледі және кескін карта, таратпа тапсырмалар таратылады.
Оқушылар ақылды портфелдегі тапсырманы сәйкес келетін кестеге жабыстырады,интербелсенді тақта арқылы көрсетеміз |
Сабақтың соңы |
Жинақтау | Мақсаты: Жаңа тақырыпты қорытындылау және тұжырымдау жасау.Топтық жұмыс «Төр көрпе» әдісі (Оқушыларға екі түрлі сткиер беріледі сол стикерге сұрақ жазады, келесі стикерге жауабын жазады) сұрақ-жауап құрастыру.
Бағалау: Топтар бірін-бірі «Үш шапалақ» тәсілі арқылы бағалайды
Үй жұмысы: & 60-61оқу. Әлеуметтік инфрақұрылымның қажетілігін №1 кестені толтыру 136 бет.Рефлексия: «Алма ағашы» әдісі • Оқушыларға екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі. – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.
|
Оқушыларғаекі түсті стикер таратылады
Рефлексия |