Тақырып бойынша 11 материал табылды

:«Ән репертуарын таңдау және оған қойылатын талаптар. Ән үйрету кезіндегі дирижердің ролі»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Музыка және оқыту әдістемесі» пән бағдарламасындағы әрбір бөлім арнайы тақыраптарға бөлінеді. Атап айтсақ; Дыбыстың музыкалық негізі. Музыкалық дыбыстар. Нота сауаты. Метр. Ырғақ. Екпін. Өлшем. Акцент. Интервалдар және олардың түрлері. Лад, мелодия және олардың түрлері. Аккордтар, түрлері, орын алмасуы. Мектепке дейінгі ұйымдардағы музыкалық тәрбие әдістемесінің мақсаттары мен міндеттері.Мектепке дейінгі ұйымдардағы музыкалық іс-әрекет түрлері. Музыка жетекшісінің міндеттері мен ролін түсіндіріп, оқытып үйретеді.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Cабақ жоспары № 1


ПәнМузыкалық білім беру әдістемесі»

Сабақтың тақырыбы:«Ән репертуарын таңдау және оған қойылатын талаптар. Ән үйрету кезіндегі дирижердің ролі»

Сабақта қарастырылатын құндылық: Қиянат жасамау.

Қалыптастырылатын қасиеттер: қамқорлық, құрмет көрсету, зиян келтірмеу

Сабақтың типі: Жаңа білім,білікті және дағдыны игерту.

Сабақтың мақсаты:Оқушыларға пән туралы түсінік беріп, пәннің оқыту дағдыларын қалыптастыру.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік:Музыка пәнінің оқыту әдістемелерін оқытып үйрету.

Тәрбиелік: Мамандыққа бағдарлау,оны құрметтеу, көзқарасын,сенімін қалыптастыру.

Дамутышылық: Білімдарлығын,ақыл- ой даму қабілеттерін жоғары деңгейге жеткізу.

Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар: Лекция жинақтары, бағдарлама.

Сабақтың түрі: Жаңа білімді хабарлау.

Оқыту әдістері: Оқулықпенжұмыс, түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: оқулықтар, карточкалар, клавиатура.

Әдебиеттер:Р.Сүлейменова «Музыка пәнін оқыту әдістемесі» Л.К.Аббасова «Мектепке дейінгі ұйымдағы музыкалық тәрбие әдістемесі».Жусупова М.М «Мектептегі музыкалық тәрбие»

Пәнаралық байланыс: Педагогика.

Сабақтың барысы:

    1. Ұйымдастыру кезеңі

    2. Үй тапсырмасын тексеру.

    3. Жаңа тақырып түсіндіру.

    4. Жаңа тақырып бойынша сұрақтар.

Үй тапсырмасы


II. Мамандыққа сәйкес өткізілген пәндер туралы түсініктерін әңгімелесу арқылы сұрау.

а) Қандай жаңа пәндер оқып жатырсыздар?

б) «Педагогика» пәні нені оқытады,не үйретеді.

в) «Әдістеме» пәндерінің мақсаты қандай?

б) Мектепте «Музыка» пәнінен қандай тақырыптар өттіңіздер?

в) Бұл пәннің басқа пәндерден айырмашылығы қандай?


III. Пән туралы түсінік.

  1. Музыка туралы түсінік.

  2. Музыканың тәрбиелік мәні.

  3. Пәннің мақсаты.

  4. Оқу бағдарламасында енгізілген тақырыптар мен бөлімдер.

  5. «Музыка және оқыту әдістемесі» пәнінің басқа пәндермен өзара байланысы .

  6. Сабақтың оқыту түрлері.

  7. Үйге берілетін қосымша тәжірибелік тапсырмалар өз бетімен орындау және жинақтау.

Музыка - табиғаттың, адам өмірінің сан алуан ішкі және сыртқы құбылыстарын нәзік үн, ерекше тіл арқылы суреттеп беретін өнердің бір түрі. Яғни, музыка адамның ішкі сезім дүниесін (эмоциясын), ашып айтқанда оның жеке басының көңіл-күйін, қуанышы мен ренішін, аңсаған арманын, өмір сүрген қоғамын, тіршілік дүниесін, қоршаған табиғат- анасын, өзен –суын, орман-тоғайын, асқар таулары мен байтақ даласын жырлайды, осыларды өзінің нәзік тілі- көркем үнімен баяндайды.Shape1

«Музыка және оқыту әдістемесі» пән бағдарламасындағы әрбір бөлім арнайы тақыраптарға бөлінеді. Атап айтсақ; Дыбыстың музыкалық негізі. Музыкалық дыбыстар. Нота сауаты. Метр. Ырғақ. Екпін. Өлшем. Акцент. Интервалдар және олардың түрлері. Лад, мелодия және олардың түрлері. Аккордтар, түрлері, орын алмасуы. Мектепке дейінгі ұйымдардағы музыкалық тәрбие әдістемесінің мақсаттары мен міндеттері.Мектепке дейінгі ұйымдардағы музыкалық іс-әрекет түрлері. Музыка жетекшісінің міндеттері мен ролін түсіндіріп, оқытып үйретеді.

Пән бағдарламасы білімдарлық және іскерлік бағыттыры бойынша оқытылыды.

Білімдер бағытында:

- музыкалық дыбыстар, нота сауаты және музыкалық өлшемдер мен ұғымдар туралы;

- мектепке дейінгі ұйымдардағы музыкалық тәрбие әдістемесінің мақсаттары мен міндеттерін;

-мектепке дейінгі ұйымдардағы музыкалық іс-әрекет түрлерін;

- музыка жетекшісінің міндеттері мен ролі туралы оқып үйренсе,

Іскерліктер бағытында:

-балаларға арналған әндер мен әуендерін нотамен сауатты орындау;

-балаларға ән үйретудің әдістерін, музыкамен жеке аспапта сүйемелдеу;

- мектепке дейінгі ұжымдардағы музыкалық іс – шараларды ұйымдастыру жолдарының әдіс-тәсілдерін менгередіү


IV.Үйге тапсырма. Ән туралы түсінік. Буклет жасау.





Қорытынды



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.03.2021
2148
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12