Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
0-3
мин
|
(БЫМ)
Берілген оқиғаны қалай сипаттауға
болады?...
Сурет арқылы тақырыпты анықтау
Сабақ тақырыбын, мақсаттар және бағалау
критерийлерін анықтау
|
Презентация
Macartney Mission To China 1793 Climbing The Great
Wall
http://www.pinsdaddy.com/mccartney-mission-china_t*b7SH5LKoW6OJM1r61wKb98W07BPvf8gGWqtbBk1y8
|
Сабақтың ортасы
Жеке жұмыс түрі (мәтінді
оқу)
3-20
мин
20-25 мин
|
Ж.
Мәтінмен
жұмыс
Мәтінді оқу арқылы ,мәтіннің
мазмұны туралы шағын бейнематериалды тыңдап,
Тақырыптың жағымды
жағы.Неге? Тақырыптың жағымсыз
жағы.Неге?
1-апиын соғысы
-
1840-1842 жылдары болған І-апиын соғысында
ағылшындар жеңіп ,Қытай үшін әділетсіз «НАНКИН» келісімшартына қол
қоюға мәжбүрледі.
-
Шарт бойынша Қытай бес портты ағылшындар үшін
ашық деп жариялады.
-
Гонконгты шектеусіз уақытқа иеленуге, орасан зор
шығынды өтеуге мәжбүр болды.
-
Отаршылдарының қысымымен «Гунхан» сауда
монополиясы жойылды.
2-апиын соғысы
-
Англия ,Франция,АҚШ Қытайды отарлау үшін екінші
апиын соғысын бастады.
-
1850 жылы Гуандун, Гуанси провинцияларында
шаруалар көтерілісі басталып,халық күйзеліскеұшырап Цинь
империясының елді дағдарыстан шығаруға дәрменсіздігі шаруалардың
наразылығын туғызды.
-
1858 жылы ағылшын-француз әскерлері Дагу
бекінісін басып алған соң,америка билігі де ,Қытаймен жеке- жеке
ТЯНЬЦЗИНЬ келісіміне қол қойды.
-
Шарт бойынша, Қытай жерінде апиынды шектеусіз
сатуға, саудаға салынатын салық мөлшері азайтылып,сауда кемелері
порттарға емін еркін сауда жасауға рұқсат алды.
Сабақты бекіту:
|
Презентация
Қосымша
1
Қосымша 3
|
Сабақтың соңы
25-30мин
|
Сабақты
қорытындылау:
Бағалау:
Үй
тапсырмасы:
-
«Нанкин» ,«Айгун» келісімшартарын
салыстыру.
-
Дескриптор
-
1.
5 -ерекшелігін жазыңыз
-
2.
3 -ортақ белгісін жазыңыз
Рефлексия:
|
презентация
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Саралау іріктелген
тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес
қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке
қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиынтық зият
теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды
пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде
қолданылады. Әсіресе топтық жұмыста оқушылар деңгейіне қарай
тапсырмалады орындау барысында.
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында
үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді
жазасыз
Сабақта бағалаудың түрлері қолданады: өзін өзі,
бірін бірі, топтық және мұғалімнің бағалауы.
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет
түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл
бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз
сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Мұғалім сабақ барысында кері байланыс беріп
тұрады.
|