Материалдар / "Анимация жасау. Жобаны жасау кезеңдері "5 сынып

"Анимация жасау. Жобаны жасау кезеңдері "5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5 сынып жаңартылған білім бойынша сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Маусым 2018
1310
8 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Күні:12.04.2018Мұғалімнің аты-жөні: Жагай Ажар
Сынып: 5әСабаққа қатысқан оқушылардың саны: 20Қатыспағандар:1
Сабақ тақырыбыАнимация жасау. Жобаны жасау кезеңдері
Осы сабақта жететін мақсаттар (оқу жоспарына сілтеме)5.3.2.2 алгоритмді табиғи формада беру
Сабақ мақсаттары
  • Алгоритмді жазу жолдарын білу
  • Жобаның тақырыбын, мақсатын және міндеттерін айқындау
  • Жетістік критерийлері

    Тілдік мақсаттар

    Сабақтың тілдік мақсаттары:жобаны жасауда тиісті терминология мен тілді пайдалана алады

    Пәндік лексика және терминология:алгоритм, табиғи тілде ұсыну, программалау ортасы, жоба, жобаны жасау кезеңдері, жұмыс жоспары

    Диалог/жазба жұмыстары үшін пайдалы сөз тіркестеріАлгоритмді …. түрде ұсынуМен бұл тақырыпты таңдадым, себебіМенің жобамның өзектілігіБұл тапсырманы шешу үшін мен келесі бағдарламаны таңдадым…. Мен келесі жобаны жасау кезеңдерін таңдадым...
    Құндылықтар



    Бұл сабақта келесі құндылықтар дарытылады: ынтымақтастық, өз бетімен білім алу Құндылықтарды дарыту жұпта және топта жұмыс жасау арқылы іске асады
    Пән-аралық байланысЖобаны жасау үшін таңдалған әртүрлі пәндер
    Алдынғы білім

    Оқушылар осыған дейін біледі: ойын программалау тілі Scratch және Logo программалау тілінде бағдарламалау


    Сабақ барысы
    Жоспарланған кезеңдеріСыныпта жоспарланған іс-шараларРесурстар
    Сабақтың басы2 минБелсендендіру және сыни ойлауды дамыту Мұғалім мысалдар келтіреді, оқушылар алгоритм типін анықтайды:
  • Саңырауқұлақ жинау
  • Үй тапсырмасын орындау
  • Жорыққа рюкзак дайындау


  • (С) Сабақ тақырыбы және мақсаттарымен таныстыру. Сабақтың міндеттерін бірлесіп анықтау


    (С)сынып(И)жеке, индивидуалды(Ж)жұпта

    Сабақтың ортасы 5 мин









    10 мин











    5 мин







    10 мин













    5 мин











    5 мин





    Алгоритм жазылу түрлері

    (С) Негізгі алгоритмдік құрылымдарды қайталау: сызықтық, тармақталған және цикл. Аталған алгоритмдерді құрастыруда пайдаланылатын кілттік сөздерді айқындау.

    (С) Сыныппен бірлесіп алгоритмнің жазылу түрлерін талқылау және сараптау. Алгоритмнің табиғи және программалық код арқылы өрнектелу түрлеріне тоқталу.Бағдарламалық әдісбұл алгоритмнің бағдарламалау тілінде өрнектелуі (компьютерлі бағдарлама түрінде). Бадарлама (Программа)алгоритмнің тізбектелген оператор-командалар арқылы қандай да бір бағдарламалау тілінде жазылуы. Мысалы: Logo бағдарламалау тілінде «Тасбақа» орындаушысы арқылы шаршының суретін салу немесе Scratch ойын-бағдарламалау тілінде бағдарлама кодын жазуЖобаны жасау кезеңдері

    (И) Scrath ойын бағдарламалау ортасында жасалған мини-жобаны көрсету және талдау: алгоритмдік құрылымдардың жүзеге асуы, фон қосу/ауыстыру, дыбыс қосу және тб

    (С) Жобаны жасау кезеңдерін талқылау1) Тапсырманы қойылуы2) Жобаның дизайны 3) Жобаны құрастыру4) Құжаттарды рәсімдеу5) Жобаны ұсыну (презентация)



    (И) Жобаны жасау бойынша жеке жұмыс
  • Жобаның тақырыбы мен сюжетін таңдау, құрастыру
  • Жобаның мақсатын анықтау
  • Жобаның өзектілігін айқындау


  • (Ж) Белсенді жұмыс: Екі шеңберде талқылауОқушылар екі шеңбер жасайды: бірі – ішкі, екншісі - сыртқы. Белгі бойынша ішкі шеңбердің мүшелері өзінің жобасының тақырыбы, мақсаты, міндеттері және өзектілігі туралы айтады, ал қарама-қарсы тұрған адам өзгеріс енгізуге тілек немесе жобаны жақсарту үшін қандай да бір ұсыныс айта алады, содан соң олардың ролдері ауысады. Белгілі уақыттан соң белгі бойынша сыртқы шеңбер сағат тілі бойынша бір адамға ауысады және алдыңғы әрекет қайталанады.

    Таратпа материал















    Оқулық: Информатика 5 класс

    Презентация #5_4 №1 Создание анимации. Этапы работы над проектом_каз
    Сабақ соңы3 минРефлексия (жазбаша)Бүгінгі сабақта не сәтті болды? Қандай қиындықтар кездесті?

    Дифференциация – Сізоқушыларға көбірекқолдау көрсету үшін неістейсіз? Қабілеті жоғарыоқушыларға қандайтапсырма беруді 770 ₸ - Сатып алу
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ