Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім: Визуалды өнер |
Мектеп: №7 мектеп -гимназиясы |
||||
|
Күні:9.10 |
Мұғалімнің аты-жөні:Рахымберлина Кызгалдак Орынбаевна |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны: жоқ |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар).
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Материалды ұсыну барысында сабақта қозғалған жаңа терминологияларды қолдану. Сұрақтарды қою және мысалдарды келтіре отырып, оларға аргументті жауап беру. Пән лексикасы, терминология және диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мультфильмдерде қозғалатын адамгершілік қасиеттердің маңыздылығын қарастыру. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет, тарих, ағылшын тілі, геометрия. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||
|
Бастапқы білім |
Анимация, мультфильм түсініктерімен танысу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы 5( мин) |
Оқушылармен амандасу, түгендеу сыныптың ахуалын бақылау .Арнайы киімдерін тексеру бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары таныстырамын. М:Салематсыздар ма қонақтар оқушылар, біз бүгін топтасып жұмыс жасаймыз. Олай болса мына жерден үш бұрышты және төрт бұрышты фигура жатыр осыдан таңдап аламыз да топтасып отыра қаламыз.Онда топтың аты мен бүгінгі сабаққа арналған тірек сөз жазылған осыны пайдаланып сабаққа өз тілектерін білдіреді. 1 Өткір қайшы.Қайшыдай өткір сөздерді ойымызға тоқып алайық.. 2 Жіптер. Сабақтан үйренгенімізді жіпке тізгендей айтып берейік. М:Осы тілектер орындала берсін деген тілекпен сабағымызды әрі қарай жалғастырайық. Дескриптор. Білім алушы. -Сабақта топтасып жұмыс жасайды; -Өз ойын еркін жеткізеді; |
Мадақтау Өте жақсы, тамаша
|
|||
|
Сабақтың ортасы (25мин) |
М; Бүгінгі сабағымыздың тағырыбы. Анимация. Қозғалатын элементтер. Сабағымыздың мақсатын айтып өтемін және анимация ережесіне түрлеріне тоқталаиын. Кейіпкерлер элементтердің қозғалу үрдісін кадр бойынша құруға назар аударыңыз.Анимацияға түсініктеме беру.Анимация сөзі латын тілінен шыққын жан беру тірілтіу дегенді білдіреді.Анимация туралы алғашқы дерек б.з.б. 1 ғасырда пайда болған.Негізінен үш топқа бөлінеді. Олар ермексаз анимациясы, сұлба анимациясы, және қуыршақ анимациясы. Осыдан келе қозғалыс илюзиясы туады. Қарапайым оптималық иллюзия екі түрлі болады. 1.Тауматроп, 2.Флипбук. Енді бейнежазбаға назар аударайық. Бейне жазба https://ok.ru/video/9 Жұмысты бастамас бұрын бізге қандай құрал- жабдықтар керек болады, оқушылар қайшы жіп ине деп жауап береді қауіпсіздік ережелерін қайталап алайық. Қайшы. Қайшыны ашық тастауға болмайды. Қайшыны жолдасыңа ұшы жағымен бер ме Жолдасың қайшымен жұмыс істеп жатқан кезде көңілін бөлуге болмайды. Қайшының ұшын жоғары көтерме. Қайшы өткір болуы керек. Ине. Иненің арнайы қобдишасы болуы керек. Инені киімге қыстыруға болмайды,арнайы жастықшаға түйреу керек. Ине жібін тіспенүзуге болмайды. Инемен жұмыс кезінде оймақ киген дұрыс. Инемен ойнап отыруға болмайды. Нұсқау карта таратылады, оны әр топтан бір оқушы оқып таныстырады. Тапсырманы орындау: Енді екі топқа екі тапсырма беріледі. 1 топ Тауматроп жасайды.Ол үшін қағаз карандаш сызғыш, қайшы қолданылады. 2 топ. Флипбук жасайды. Оқушыларды сергіту. Бір, екі, үш. Бойға жинап күш. Қолды сермеп аламыз. Іске ісмер боламыз. Дескриптор Білім алушы: -Нұсқау карта бойынша жұмыс жасайды. -Жұмысты қадағалаймын. -Ережені ұстанады. |
Слайд Құрал-жабдықтар Стикерлер, фломастер, қарындаштар. жіп, қайшы.
Бейне жазба https://ok.ru/video/9
Н |
|||
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Бағалау кртийтериі.
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды. Тапсырманы таныстырып болған соң, оқушыларға стикерлерге алдын ала жасалған дискрипторлар бойынша "Екі жұлдыз, бір тілек" тәсілімен бір-бірінің бағалайды. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сұрақтарға жауап бер:
Үйге тапсырма. Ермексаз алып келу |
|
|||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анимация. Қозғалатын элементтер.
Анимация. Қозғалатын элементтер.
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім: Визуалды өнер |
Мектеп: №7 мектеп -гимназиясы |
||||
|
Күні:9.10 |
Мұғалімнің аты-жөні:Рахымберлина Кызгалдак Орынбаевна |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны: жоқ |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар).
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Материалды ұсыну барысында сабақта қозғалған жаңа терминологияларды қолдану. Сұрақтарды қою және мысалдарды келтіре отырып, оларға аргументті жауап беру. Пән лексикасы, терминология және диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мультфильмдерде қозғалатын адамгершілік қасиеттердің маңыздылығын қарастыру. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет, тарих, ағылшын тілі, геометрия. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||
|
Бастапқы білім |
Анимация, мультфильм түсініктерімен танысу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы 5( мин) |
Оқушылармен амандасу, түгендеу сыныптың ахуалын бақылау .Арнайы киімдерін тексеру бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары таныстырамын. М:Салематсыздар ма қонақтар оқушылар, біз бүгін топтасып жұмыс жасаймыз. Олай болса мына жерден үш бұрышты және төрт бұрышты фигура жатыр осыдан таңдап аламыз да топтасып отыра қаламыз.Онда топтың аты мен бүгінгі сабаққа арналған тірек сөз жазылған осыны пайдаланып сабаққа өз тілектерін білдіреді. 1 Өткір қайшы.Қайшыдай өткір сөздерді ойымызға тоқып алайық.. 2 Жіптер. Сабақтан үйренгенімізді жіпке тізгендей айтып берейік. М:Осы тілектер орындала берсін деген тілекпен сабағымызды әрі қарай жалғастырайық. Дескриптор. Білім алушы. -Сабақта топтасып жұмыс жасайды; -Өз ойын еркін жеткізеді; |
Мадақтау Өте жақсы, тамаша
|
|||
|
Сабақтың ортасы (25мин) |
М; Бүгінгі сабағымыздың тағырыбы. Анимация. Қозғалатын элементтер. Сабағымыздың мақсатын айтып өтемін және анимация ережесіне түрлеріне тоқталаиын. Кейіпкерлер элементтердің қозғалу үрдісін кадр бойынша құруға назар аударыңыз.Анимацияға түсініктеме беру.Анимация сөзі латын тілінен шыққын жан беру тірілтіу дегенді білдіреді.Анимация туралы алғашқы дерек б.з.б. 1 ғасырда пайда болған.Негізінен үш топқа бөлінеді. Олар ермексаз анимациясы, сұлба анимациясы, және қуыршақ анимациясы. Осыдан келе қозғалыс илюзиясы туады. Қарапайым оптималық иллюзия екі түрлі болады. 1.Тауматроп, 2.Флипбук. Енді бейнежазбаға назар аударайық. Бейне жазба https://ok.ru/video/9 Жұмысты бастамас бұрын бізге қандай құрал- жабдықтар керек болады, оқушылар қайшы жіп ине деп жауап береді қауіпсіздік ережелерін қайталап алайық. Қайшы. Қайшыны ашық тастауға болмайды. Қайшыны жолдасыңа ұшы жағымен бер ме Жолдасың қайшымен жұмыс істеп жатқан кезде көңілін бөлуге болмайды. Қайшының ұшын жоғары көтерме. Қайшы өткір болуы керек. Ине. Иненің арнайы қобдишасы болуы керек. Инені киімге қыстыруға болмайды,арнайы жастықшаға түйреу керек. Ине жібін тіспенүзуге болмайды. Инемен жұмыс кезінде оймақ киген дұрыс. Инемен ойнап отыруға болмайды. Нұсқау карта таратылады, оны әр топтан бір оқушы оқып таныстырады. Тапсырманы орындау: Енді екі топқа екі тапсырма беріледі. 1 топ Тауматроп жасайды.Ол үшін қағаз карандаш сызғыш, қайшы қолданылады. 2 топ. Флипбук жасайды. Оқушыларды сергіту. Бір, екі, үш. Бойға жинап күш. Қолды сермеп аламыз. Іске ісмер боламыз. Дескриптор Білім алушы: -Нұсқау карта бойынша жұмыс жасайды. -Жұмысты қадағалаймын. -Ережені ұстанады. |
Слайд Құрал-жабдықтар Стикерлер, фломастер, қарындаштар. жіп, қайшы.
Бейне жазба https://ok.ru/video/9
Н |
|||
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Бағалау кртийтериі.
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды. Тапсырманы таныстырып болған соң, оқушыларға стикерлерге алдын ала жасалған дискрипторлар бойынша "Екі жұлдыз, бір тілек" тәсілімен бір-бірінің бағалайды. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сұрақтарға жауап бер:
Үйге тапсырма. Ермексаз алып келу |
|
|||

шағым қалдыра аласыз



ұсқау
карта













