Материалдар / Аралас бездер.Ұйқыбез. Жыныс бездері. Гуморальдық және жүйкелік гуморальдық реттелу.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Аралас бездер.Ұйқыбез. Жыныс бездері. Гуморальдық және жүйкелік гуморальдық реттелу.

Материал туралы қысқаша түсінік
Биология пәнінен сабақ беретін ұстаздарға көмекке жарар деп ойлаймын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Мамыр 2019
821
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бисатова Калия Шетенқызы

химия-биология пәні мұғалімі

Уақыты:


Сыныбы:

8

Сабақ тақырыбы

Аралас бездер.Ұйқыбез. Жыныс бездері. Гуморальдық және жүйкелік гуморальдық реттелу.

Мақсаты:

Ұйқы безінің құрылысы мен қызметі, инсулин гормоны, оның адам ағзасына әсері туралы білу. Аралас бездер туралы білімді тереңдету. Ұйқыбез ауруларының алдын алу шараларын меңгеру. Гуморальдық реттелімнің мәнін ұғыну.

Оқыту нәтижелері

Оқушылар диалогтік оқыту арқылы ұйқыбез туралы мәліметтерді және бұзылу салдарынан болатын ауру түрлерін белсенді игереді, материалдан негізгі ойды жинақтай алады.

Әдіс-тәсілдері:

Сәйкестендіру, жұбыңды тап, кеңейтіп жаз, тірек сөздер, негізгі мәліметтер парағын құру, маңызды мәліметтер парағы, ыстық орындық, Автобус аялдамасы

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Көрнекі құралдар, негізгі ресурстар:

Электрондық оқулық, Биология оқулығы, А-4 қағаздары, фломастерлер

Түйінді идеялар:

Ағзадағы бездердің мөлшері аз болса да, тіршілік үшін маңызы зор.

Қамтылған модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. СТОү. ОүБжОБ. ТжДБО. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.



Сабақ барысы

Кезеңдері, уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру

кезеңі (1мин)

Атомдар мен молекулалар ойыны бойынша топқа бөлу, жапсырма қағаздар тарату, бағалау парақтарын беру.

Өз тобына отырып, топ ережесін қабылдайды.


Үй тапсырмасы (5мин)

Тестілеу, топтастыру, сәйкестендіру, жұбыңды тап, тірек сөздер

( жеке, топтық, жұптық жұмыс түрлері)

Жеке оқушыларға, топтарға, жұптарға тапсырмалар тарату, түсінік беру, уақытты белгілеу.

1-топта тест шешеді де, бірін-бірі бағалайды, 2-топ пен 3-топта жинақтау жасап, постер құрады, қорғайды, 4-топта жұптық жұмыс: сәйкестендіру, жұбыңды тап, тірек сөздермен мәтін құрастыру



Тест нәтижесі бойынша бірін-бірі бағалау парақтарына бағалау

Ассоциация бойынша топ жұмысын бағалау, Басбармақ

Жұптық жұмысты бағалау, «Жұлдызша»

Жаңа сабаққа

дайындық (1мин)

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру, табыс критерийін белгілеу.

Тақырыпты жазады,

т.к. санмен белгілеу.


Жаңа сабақ (25 мин)

1- қадам.

Тірек сөздер ұсынылады.

2 қадам.

Мәтінмен жұмысты ұсыну, стикерлер тарату.





3 қадам.

Парақтар таратады.





4 қадам.

«Стикердегі диалог» әдісін түсіндіру

1- қадам Тірек сөздермен танысады, өз беттерімен мәтін құрастырады

2-қадам.

Оқушылар мәтінді оқи отырып, материал бойынша негізгі мәліметтерді стикерге түсіріп отырады, негізгі мәліметтер парағын құрады, Маңызды мәліметтерді жапсыру

3 қадам.

Оқушылар сурет, сызба, кесте түрінде меңгерген материалды парақтарға салып, сынып бөлмесіне іледі.



4 қадам.

«Стикердегі диалог» арқылы сұраққа жауап беру


«Екі жұлдыз, бір тілек», жеке оқушыларды бағалау



Топ бойынша бағалау.

Смаиликпен белгілеу





Өздеріне ұнаған жұмысты стикермен белгілейді, ең көп стикер жиналған оқушы марапатталады. (жұлдызша беру)



Топтар бір-бірін бағалайды, «Бағдаршам»




Бекіту (5минут)

«Мен саған, сен маған» әдісін түсіндіру

Оқушылар бір-біріне жаңа сабаққа орай сұрақтар қояды, жауап береді.

Бірін-бірі бағалайды, «Жұлдызша»

Рефлексия

Мұғалім бағалауды ұсынады.

Оқушылар сабақтың ұнаған, ұнамағанын басбармақ арқылы білдіреді

Басбармақ

Бағалау

Жиынтық баға



Үй тапсырмасы

Параграф 12.

А, В, С деңгейлік тапсырмалары және жұмыс дәптерінен тапсырмалар.

Күнделікке жазу.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!