Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Артемида ғибадатханасы"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп: «Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||
Күні: 09.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Султанбаева А.К. |
||||||||||||||||
Сынып: 6 «А,Ә,Б,В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Әл-Фарабидің «Қашықтасың, туған жер», «Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңдерінің көркемдік сипаты |
||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
А/И3. Шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: метаформа, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтайды |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: шығармадағы көркем ауыстырулы ойларды анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығармадан троптардың түрлерін іріктейді. Оқушылардың кейбірі орындай алады: анықталған бейнелеу құралдарын мағынасына талдайды. |
||||||||||||||||
Жетістік критерийі |
|
||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ислам дәуірі, трактат, санскрит, мәдениет ренессанс. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас», «Туған жер – алтын бесік», «Атамекен анаң екен, Қысылғанда панаң екен», «Бақыр қазан қайнаса, бәріміздің бағымыз, Туған жердің әр тасы – біздің алтын тағымыз». Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Тағдыр дегенді қалай түсінесіңдер? 2. «Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңінің тақырыбы мен идеясы қандай? 3.!л-Фараби өз өлеңінде өмір сүрудің мәнін қалай суреттейді? |
||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлтжандылық, елжандылыққа тәрбиелеу, туған жерді дәріптеу, өмірдің мәнін ұғындыру |
||||||||||||||||
Пән аралық байланыс |
Қазақ тілі (мақал-мәтел) |
||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
«Қашықтасың, туған жер», «Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңдері |
||||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
|
||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Сергіту сәті. «Мен қандаймын?» әдісі Әр оқушы бір бет параққа сол қолының сұлбасын сызып түсіреді де, бас бармағына өз есімін жазып, әр саусаққа өзінің мінезін жазады. Оқушылар өздерінің қандай екенін достарына оқып береді. |
Ақ парақ |
|||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут |
Ыстық орындық Талқылау сұрақтарын, үйге берілген тапсырмаларды қорытындылап, бекітеді. 5-тапсырма. Өлеңдердегі тілдік көркемдегіш құралдарының әрқайсысына дәлел табыңдар. Өлеңдегі қолданылу мағынасына талдау жасаңдар.
Дескриптор:
«ПОПС формуласы» арқылы пікірлерін білу: Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,.....» Екінші сөйлем: «Себебі мен оны былай түсіндіремін....» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім.....»
|
ОӘК материалдары, ақ қағаз, жұлдызшалар Дәптерде орындау |
|||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Қоқыс жәшігі» әдісімен сабақты бағалайды. Үйге тапсырма. Өлеңді өлең құрылысына талдау |
«Екі жұлдыз, бір тілек» Стикерлер |
|||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма: «Тағдырыңды ешқашанда жазғырма?» дегенді қалай түсінесің? Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма: «Тағдыр дегенді қалай түсінесің?» |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Бағдаршам» арқылы |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Сыныпта қауіпсіздікті сақтап отыру қажеттігін ескерту. |
|||||||||||||||
Рефлексия |
|
||||||||||||||||
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп: «Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||
Күні: 10.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Султанбаева А.К. |
||||
Сынып: 6 «А,Ә,Б,В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Египет пирамидалары |
||||
Оқу мақсаттары |
6.2.1.1 – мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; |
||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтін мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіндегі қосымша және детальді ақпаратты анықтайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: анықталған негізгі және қосымша детальді ақпаратты шығармашылық жұмыстарында қолдана алады. |
||||
Жетістік критерийі |
|
||||
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: саркофаг – мәйіт салынатын табыт, известняк тас – әктас. Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша, ...салыстырғанда, өзгелердің пайымдауынша. |
||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды ұқыптылыққа, сауатты, таза жазуға, табиғатты қорғауға тәрбиелеу |
||||
Пән аралық байланыс |
Тарих (Мысыр елі) |
||||
Алдыңғы оқу |
Египет пирамидаларын біледі |
||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Видеожазба |
||||
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. Оқылымалды тапсырма 1.Әңгімеден нені ұқтыңдар? 2.Пирамидалардың салыну мақсаты туралы қандай ой түйдіңдер? 3.Перғауындардың сәулет өнері таңғалдырды ма? 4.Ақпарат туралы қандай тұжырым жасадыңдар? Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
Қима қағаздар |
|||
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жұптық жұмыс. Мәтінді оқып, негізгі, қосымша, детальді ақпараттарды табады. Ашық сұрақ құрастырады. Жеке жұмыс. Анықталған негізгі және детальді ақпарат бойынша «Мысыр пирамидалары» тақырыбында эссе жазады. Сөзжұмбақты шешу 1.Египет пирамидасын салу саласында жетілген, жақсы дамыған ғылым саласы? 2.Египеттің таңба жазулары қалай аталды? 3.Египетте пайда болған әлемдегі жеті кереметтің бірі? 4.Египетте қағаз орнына пайдаланылған материал? 5.Египет билеушісінің титулы? 6.Аспан әлемін зерттеу нәтижесінде дамыған ғылым саласы?
|
ОӘК материалдары, «Түртіп оқу» әдісі |
|||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. Бұлттарға сабақ туралы пікір қалдырады. Үйге тапсырма. Эссе талаптарына сай оқылым және тыңдалым мәтіндері негізінде «Мысыр пирамидаларынң жұмбақ сыры» таөырыбында келіспеу-келісу эссесін жазады (сөз саны – 80) жазады. |
Таратпа қағаздар |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма: Пирамидаға ұқсас ғимараттар бар ма? Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма: Пирамиданың қанша бұрышы бар? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Бағдаршам» арқылы |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Сыныпта қауіпсіздікті сақтап отыру қажеттігін ескерту. |
|||
Рефлексия |
|
||||
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Сабақ: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: «Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||||
Күні: 11.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Султанбаева А.К. |
||||||
Сынып: 6 «А,Ә,Б,В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Доспамбет жыраудың «Қоғалы көлдер, қом сулар», «Айналайын, Ақ Жайық» толғаулары |
||||||
Оқу мақсаттары |
Т/Ж1. Өлеңдердің жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау |
||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: өлеңдердің жанры мен сюжетін, тақырыбы мен идеясын анықтай алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өлеңдердің жанры мен сюжетіне талдау жасайды, сыни ойлай алады Оқушылардың кейбірі орындай алады: өлеңдердің тақырыбы мен идеясына, сюжетіне талдау жасай отырып, жанрлық ерекшелігін ажырата алады |
||||||
Жетістік критерийі |
|
||||||
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: толғау, жырау, мақам Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Доспамбет жыраудың толғауларына сүйенер болсақ... Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Жырау деген кім? 2. Қандай қазақ жырауларын білесіңдер? 3.Жыраулар өз поэзиясына қандай тақырыптарды арқау еткен деп ойлайсыңдар? |
||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлтжандылық, елжандылыққа тәрбиелеу, туған жерді дәріптеу |
||||||
Пән аралық байланыс |
Қазақ тілі (мақал-мәтел), Тарих (хандық дәуір) |
||||||
Алдыңғы оқу |
«Қашықтасың, туған жер», «Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңінің авторына хат |
||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Жыраулар туралы мәлімет |
||||||
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Сергіту сәті. «Мен қандаймын?» әдісі Әр оқушы бір бет параққа сол қолының сұлбасын сызып түсіреді де, бас бармағына өз есімін жазып, әр саусаққа өзінің мінезін жазады. Оқушылар өздерінің қандай екенін достарына оқып береді. |
Ақ парақ |
|||||
Сабақтың ортасы 25 минут |
Тапсырмалар «Ой шақыру» стратегиясы 1.Жырау деген кім? А)ақын Б).... В)..... 2.Жырауларға қандай қасиеттер тән деп ойлайсыңдар? А)..... Б)..... В)...... 3.Жыраулара поэзиясына тән тақырыптар? А)...... Б)..... В)........ Өлеңдерге сатылай кешенді талдау жасау
Сөздікпен жұмыс ҚБ: «Келісемін», «Келіспеймін» Дескриптор:
Талдау жұмысы «Негізгі идеяны суреттеу» стратегиясы Толғаулардың мазмұнын тірек сызба немесе сурет, сөз арқылы көрсетіңдер және мазмұндаңдар |
ОӘК материалдары
Дәптерде орындау |
|||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Кішкентай адам» Бас – қандай мағлұмат алдың? Жүрек – саған ұнады ма, ұнамады ма? Қол – бүгінгі сабақта не істей алдың? |
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма: «Тағдырыңды ешқашанда жазғырма?» дегенді қалай түсінесің? Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма: «Тағдыр дегенді қалай түсінесің?» |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Кішкентай адам» |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Сыныпта қауіпсіздікті сақтап отыру қажеттігін ескерту. |
|||||
Рефлексия |
|
||||||
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп: «Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||||
Күні: 12.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Султанбаева А.К. |
||||||
Сынып: 6 «А,Ә,Б,В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Семирамида бағы |
||||||
Оқу мақсаттары |
6.3.4.1 – эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп («келісу-келіспеу» эссесі) жазады. |
||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтін мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: «келісу-келіспеу» эссесін жаза алады Оқушылардың кейбірі орындай алады: абзац түрлерін жүйелі құрастыра алады |
||||||
Жетістік критерийі |
|
||||||
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Бабыл бағы, керемет, аспалы бақ. Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша, ...салыстырғанда, өзгелердің пайымдауынша. |
||||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды ұқыптылыққа, сауатты, таза жазуға, табиғатты қорғауға тәрбиелеу |
||||||
Пән аралық байланыс |
Тарих (Вавилон патшалығы) |
||||||
Алдыңғы оқу |
Семирамида бағы туралы біледі |
||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Видеожазба |
||||||
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. Оқылымалды тапсырма 1.Әлем ғажайыптарының бірі саналуының себебі не? 2.Мәтін авторының негізгі ойын анықтаңдар. 3.Ақпаратты өз ойларыңмен түсіндіріңдер. Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
Қима қағаздар |
|||||
Сабақтың ортасы 25 минут |
Жұптық жұмыс. Мәтін мазмұнын түсініп, рөлге бөліп оқиды. Жеке жұмыс. Мәтіннен тірек сөздерді анықтап «Аңызға айналған ғажайып» тақырыбында келісу-келіспеу» ээсесін жазады «Микрофон» әдісі 1.Египеттің таңба жазулары қалай аталды? 3.Вавилонда пайда болған әлемдегі жеті кереметтің бірі? 4.Аспалы бақтың тепкіштері қалай салынған? 5.Бақты салуға не себеп болған? 6.Бақта қандай жеміс-жидектер өскен?
|
ОӘК материалдары, «Түртіп оқу» әдісі Семантикалық карта, постер, маркер, бағалау стикерлері |
|||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма. Әлемдегі тағы басқа ғажайыптар туралы ақпараттар жинап, сілтемесін көрсетеді |
Таратпа қағаздар |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма: Аспалы бақты кім үшін салған? Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма: Бақ жылдың қай мезгілінде жайлы болған? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Сыныпта қауіпсіздікті сақтап отыру қажеттігін ескерту. |
|||||
Рефлексия |
|
||||||
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп: «Абдолла Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
||||
Күні: 15.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Султанбаева А.К. |
||||
Сынып: 6 «А,Ә,Б,В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Артемида ғибадатханасы |
||||
Оқу мақсаттары |
6.2.1.1 – мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру |
||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтін мазмұнын түсініп оқиды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннен негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды іріктеп көрсете алады Оқушылардың кейбірі орындай алады: негізгі және детальді ақпарат бойынша ойтолғау жазады |
||||
Жетістік критерийі |
|
||||
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Эфресс, Гера храмы, Вуду Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша, ...салыстырғанда, ескерткіштерді сақтап қалғанда |
||||
Құндылықтарға баулу |
|
||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих (5-сынып) |
||||
Алдыңғы оқу |
4, 5 сынып |
||||
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Қызығушылықты ояту. Оқылымалды тапсырма 1.Эфресс қаласының аты әлемге кең таралу себебі неде? 2.Артемида храмы қашан салынды? 3.Артемида храмы неліктен біздің заманымызға дейін жетпеді? Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
|
|||
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма. «Түртіп алу» стратегиясы. Жұптық жұмыс (3мин) Мәтінді оқып, негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтайды. Дескриптор
ҚБ: «Бағдаршам» 2- тапсырма. «ПОПС формуласы». Жеке жұмыс (5 мин) Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы формулаға салып өз ойларын жазады Бірінші сөйлем: «Менің ойымша....» Екінші сөйлем: «Өйткені.....» Үшінші сөйлем: «Тағы да бір айта кетерлігі, ....» Соңғы сөйлем: «Қорытындылайтын болсам, ....» Дескриптор
ҚБ: «Отшашу» |
ОӘК материалдары, «Түртіп алу» әдісі Бағалау стикерлері |
|||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Стикердегі диалог» Бүгінгі сабақ туралы ойларын жазады Үйге тапсырма. Бөлек жазылатын 5 сөзді қатыстырып сөйлем құрастырып келу |
Таратпа қағаздар |
|||
Қосымша ақпарат |
|||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Стикердегі диалог» әдісі арқылы |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Сыныпта қауіпсіздікті сақтап отыру қажеттігін ескерту. |
|||
Рефлексия |
|
||||
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|