Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Әртүрлі бұйымдарды ілмек бізбен тоқу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
|
||||||||
Қысқа мерзімді жоспар |
Мектеп: Бейнеу ауданы |
|||||||
Сәндік қолданбалы өнер |
Мұғалімнің есімі: Онайбаева К |
|||||||
Күні: |
Пән: Көркем еңбек (қыз балалар) |
|||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі бұйымдарды ілмек бізбен тоқу (сулық, сөмке,ұялы телефонның қабы) |
|||||||
Оқу мақсаты |
6.1.6.4-материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете к-рсете отырып техникалар,көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау. |
|||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:тоқу өнерінің тарихы туралы біледі,қажет құрал-жабдықтарды анықтай алады,қауіпсіздік ережелерін сақтайды,ілмек бізбен тоқып үйренеді. Басым бөлігі:ілмек бізбен шалма тоқып үйренеді. Кейбір оқушылар: шартты белгілерді оқып өз бетінше тоқи алады. Бұйымның материалдық шығынын анықтайды |
|||||||
Бағалау критерийлері |
Біледі. Тоқу өнерінің тарихын біледі,ілмек бізбен тоқу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Түсінеді. Ілмек бізбен шалма түрлерін тоқып үйренеді. Қолданады. Шартты белгілерді оқып, өз бетінше тоқи алады. |
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: қолөнершілердің, дизайнерлердің жұмыстарындағы идеялар мен тақырыптарды салыстыра әңгімелейді. Талқылау сұрақтары: Ілмек біздің қандай түрлері бар? Ілмек бізбен тоқыма біздің айырмашылығы неде? Тоқыма бұйымдардың ерекшелігі неде? Шартты белгілерге сүйеніп тоқып үйрену мүмкін бе? Диалог: Мен ... материалдар мен құралдарды қолданғанын білдім. Тоқыма бұйымдар ... ерекшеліктерден тұрады. Мен ілмек бізбен шалудың ... түрлерін үйрендім. Мен ... шартты белгілерді оқи аламын. Маған ілмек бізбен жұмыста ... қиындықтар кездесті. Мен ілмек бізбен тоқуда ... жаттықтыру керекпін. Терминология: тоқу-вязание-кnitting ; бастапқы шалма-воздушная петля; столбик, шалмасыз бағанша - столбик без накида, жартылай шалма-полустолбик ; бір шалмалы бағанша - столбик с накидом. |
|||||||
Құндылықтарды дарыту |
- Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікті бойға сіңіру, - шығармашылыққа баули отырып, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы ұлттық идеяларды бойға сіңіруіне , достық қарым-қатынас орнатуына ықпал ету. - өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды, жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады; - қарым-қатынаста ашық және ықыласты - АКТ тиімді қолдана біледі; - Өмір бойы білім алуға және өзін-өзі жетілдіру. |
|||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих ,информатика,математика,сызу |
|||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Видео сабақ қарайды. |
|||||||
Бастапқы білім |
Көркем өнер идеяларын іске асыру.Дыбыстау. |
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 2 мин Білу 3 мин 2 мин |
Ұйымдастыру. Қызығушылықты ояту. Сұрақ-жауап әдісі. 1.Алдарыңдағы тоқыма бұйымдары қандай тәсілмен тоқылған деп ойлайсыңдар, атап өтіңдер?. 2.Тоқылған киімдерің бар ма? Ілмек бізбен және тоқыма бізбен тоқылған бұйымдарда қандай ерекшелік бар? «Білетініңіздің барлығы» әдісі. 1. Ілмекбізбен жұмыс кезіндегі қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек? 2.Ілмек бізбен және тоқыма бізбен тоқылған бұйымдарда қандай ерекшелік бар? ҚБ : Оюлар арқылы бағалау |
Тоқыма бұйымдар (ілмек бізбен және тоқыма бізбен) |
||||||
Сабақтың ортасы 5 мин Түсіну . Пәнаралық байланыс тарих Белсенді оқу АКТ қолдану Информа тика 5 мин Қолдану. АКТ 8 мин сызу Саралап оқыту. |
1. «Сурет сал»әдісі бойынша тоқу өнерінің тарихына шолу. Оқушылар мәтінді оқып түсінігін айтады. Дескриптор: Мәтіннен кілтті сөздерді табады,топта талқылайды; Тоқу өнеріне қажетті құралдарды анықтайды; Тоқу өнерінің тарихы туралы терең мағлұмат береді. 2.Видеосабақты тамашалайды, топта талқылайды. Дескриптор: Тоқу түрін анықтайды; Тоқып жатқан кезде қол қимылы мен жіптің қалпына назар аударады. Ілмек бізбен тоқуда кездесетін терминдерді атай алады. Сарамандық жұмыс. Ілмек бізбен шалма түрлерін тоқу. 1.Ілмек бізбен шалма түрлерін тоқу. 2.Шартты белгілер арқылы «Гүл» тоқу. Жұмыстың орындалу реттілігі:
Дескриптор: 1. Ілмекбізбен бастапқы шалма түрлерін тоқып үйренеді. 2.Суретке қарап отырып түрлі шалулар түрлерін берілген реттілікпен орындайды. |
Мәтін. Флипчарт, түрлі-түсті қалам. АКТ.интербел сенді тақта. Видео сабақ Суреттер (оқулық тың 38-39 -беті) Жарайсың! Керемет! Талпын! Ілмек біз, түрлі-түсті жіптер, видео сабақ |
||||||
Сабақтың соңы Белсенді оқыту 5 мин 3 мин Бағалау 2 мин |
Кері байланыс. Тоқу кезінде ілмекбізді қалай ұстау керек? Ілмекпен тоқу кестесін дайындау үшін қандай шартты белгілер мен атаулар қолданылады? Жіп қалың болса ілмек біздің қай түрін қолданамыз? |
|||||||
Қосымша ақпарат. |
||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушылар- ға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||||||
Бұл сабақта оқушылар екі деңгейлі дифференцациялық тапсырманы орындайды. Қабілеті жоғары оқушылар сарамандық жұмыста шартты белгілерді оқи алады,ал қабілеті орта оқушылар қарапайым шалу түрлерін үлестірме қағаздардағы суретке сүйеніп немесе мұғалімнің көмегімен орындайды. |
Бастапқы кері байланыс. «Сұрақ-жауап» Кейінгі кері байланыс Өзара бағалау түрі Комментарийлер арқылы |
Тарих пәні бойынша тоқу өнерінің тарихын біледі.АКТ видеосабақты тамашалау арқылы жүзеге асады.Математика пәні оқушылардың орындалатын жұмысқа кететін құралдарға кететін шығынды есептейді. Ілмек бізбен жұмыс кезінде бізді арнайы қорапта сақтау.Жіпті ауызға салмау. Топтық жұмыста жолдастық көмек беруді, тоқуды үйреніп ,өмірге керекті дағдыны меңгереді. |
||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы? ОМ қол жеткізді ме?Жеткізбесе неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы болды. Бүгін оқушылар тоқу өнерінің тарихымен танысты,ілмек бізбен тоқудың әдістерін білді. Сыныптағы ахуал жайлы болды. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды. Мен берілген уақыт ішінде үлгердім. |
|||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сұрақ –жауап. 2: Мәтіннен тоқу қажетті мағлұматтарды алды Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:Видео сабақ көрсетілімі. 2:Тоқу элементтері бейнеленген суреттер жинағы.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |