|
Пән: қазақ
тілі
|
Мектеп:
24
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Нуркаскаева Н.С
|
|
Сынып: 6 «В»
|
Қатысқан
оқушылар
саны: Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Астана –
мәдениет пен өнер ордасы.
Неологизм
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Т/А 6.1.2.1 - әлеуметтік-мәдени,
ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі
(хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені
талдау
6.4.3.1. неологизм, термин,
диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата
білу
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Тақырыпқа байланысты
мәтіннің мазмұнын игереді, көтерілген
мәселені түсінеді, талдау жасайды. Неологизм сөздер туралы білетін
болады.
|
|
Бағалау критерийі
|
Мәтіндегі көтерілген мәселені
түсінеді, талдай алады, тақырыпқа байланысты неологизм сөздерді
орынды қолданады.
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен
терминология: елорда, руханият, заманауи технология,
халықаралық деңгей, мәдениет және білім ошақтары, жаңа
белес
Диалог пен жазу үшін
пайдалы сөздер мен тіркестер:
Мен мынадай дәлелдер
келтіремін...
Оның себебін... деп
түсіндіремін.
Біздің
пікірімізше....
Олай ойлауға ... себептер
бар.
|
|
Құндылықтарды
игерту
|
Бірін-бірі сыйлауға,
тыңдауға, әділ бағалауға тәрбиелеу.
Отансүйгіштік қасиеттер әр
адамның жүрегінен орын алуға тиіс.
|
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану,
география
|
|
Бастапқы
білім
|
«Әлемнің жеті кереметі»
тақырыбындағы сабақтар
|
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Жоспар
|
дереккөздер
|
|
Сабақтың басы
0-5
|
Сабақ дайындалған
презентацияны көруден басталады.
-
Бұл ғимараттарды бұрын
көрдіңдер ме?
-
Ол туралы не айта
аласыңдар?
-
Астанада қандай қызықты
жерлерге бардыңдар?
-
Не
көрдіңдер?
-
Ең танымал қандай ғимаратты
білеміз?
-
Мәдениет пен өнер саласы
туралы не білеміз?
Мұғалім қорытындылап,
оқушылардан сабақ тақырыбын анықтауларын
сұрайды:
–Астана - біздің елордамыз.
Әр қазақтың жүрегінен орын алған қала. Өздерің айтқандай қазіргі
уақытта Астана мәдениет пен өнер ордасына айналып
отыр.
Сабақ тақырыбымен,
мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен
таныстыру.
|
|
|
Сабақтың
соңы
35-40
|
Рефлексия: Бүгінгі жұмысыңыз туралы
ойларыңызды түстер арқылы
көрсетіңіздер.
Жасыл
түс: өзіме ризамын
Қызыл түс:
көмекті қажет еттім Көк
түс: жаңа ой салды, өзгертер едім
(нені?)
Кері
байланыс. Мұғалім бағалау критерийлері
бойынша не сәтті, не сәтсіз болғанына тоқталып, сындарлы кері
байланыс береді.
|
|
|
Саралау–оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
Саралау іріктелген
тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес
қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке
қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият
теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды
пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде
қолданыла алады
|
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттерімен белсенді
іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта
қолданылатын Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
|