Материалдар / Астана қаласы-мәдениет орталығы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Астана қаласы-мәдениет орталығы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы Астана қаласы-мәдениет орталығы Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары Мәтіндерге салыстырмалы анализ жасау Сабақтың мақсаты Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру Бағалау критерийлері • Мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән белгілерді анықтайды. • Стиль түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы танып, салыстырады. Сабақта қамтылатын құндылықтар Құрметтеу: оқушылардың жұптық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; Пәнаралық байланыс Өнер, Музыка АКТ қолдану дағдылары Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады Осыған дейін меңгерілген білім Астана-өнер ордасы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Желтоқсан 2018
733
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: қазақ тілі

Бөлім:Астана-өнер ордасы


Мектеп: «Ақбұлақ жалпы негізгі білім беретін мектебі» КММ

Күні: 09.12.2018 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Тусупова Роза Амангельдиновна

Сынып: 6 Т-1

Қатысқан оқушылар саны: 4

Сабақтың тақырыбы

Астана қаласы-мәдениет орталығы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Мәтіндерге салыстырмалы анализ жасау


Сабақтың мақсаты

Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру


Бағалау критерийлері

  • Мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән белгілерді анықтайды.

  • Стиль түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы танып, салыстырады.


Сабақта қамтылатын құндылықтар


Құрметтеу: оқушылардың жұптық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру;


Пәнаралық байланыс

Өнер, Музыка

АКТ қолдану дағдылары

Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады

Осыған дейін меңгерілген білім

Астана-өнер ордасы

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

(төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

Дереккөздер

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

10 минут



















5 минут






Сабақтың ортасы

10 минут




































15 минут

































































Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


Оқушыларды санамалау арқылы жұпқа бөлу.

Үй жұмысын талқылау

Астана қаласында қанша театр бар?

Мәліметтерді топтастыру.

Shape1









Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері таныстырылады.


Оқылым алды тапсырма.

Ауызекі сөйлеу стилі дегеніміз не?


Оқылым тапсырмасы:


1-тапсырма. Жұптық жұмыс


Мәтінді мұқият оқып, ондағы ауызекі сөйлеу стиліне тән сөйлемдер мен сөз тіркестерін теріп жазыңыз.Жауабыңызды жұбыңызбен алмасып, толықтырулар енгізіңіз.


Жәудір: Назерке, кешегі мектептегі хабарландыруды естідің бе?

Назерке: Қандай хабарландыру естімедім, Жәудір?

Жәудір: Тарих пәнінің мұғалімі біздіқаламыздағы Қалибек Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік академиялық қазақ драма театрында Д.Рамазанның "Абылайханның арманы" тарихи драмасына алып барады екен. Сен барасың ба?

Назерке: Сағат нешеде болады?

Жәудір: 18:30-да басталады.

Назерке: Жоқ. Мен бара алмайм.

Жәудір: Неге бармайсың?

Назерке: Қойш, уақытым жоқ!

Жәудір: Ал мен бармасам, бармағымды тістеп қалармын. Сондықтан барып көріп, тарихымыздан сыр шертетін қойылымды тамашалап қайтамын.


Мәтін


Ауызекі сөйлеу тіліне тән сөз тіркестері мен сөйлемдер




Дескрипор Білім алушы

- мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазады;

- жұбының жұмысымен салыстырады;

-қажеттілігіне қарай өз кестесіне толықтырулар енгізеді.


2-тапсырма

Екі мәтінді салыстырып, ұқсастығы мен айырмашылығын табыңыз.

А мәтіні

Хабарландыру


2018 жылдың 23 қарашасында Қазақстанның халық әртісі Тілектес Мейрамовтың 70 жас мерейтойына арналған шығармашылық кеш аясында орай «Қардағы көгершіннің ізі...» атты драмалық қойылымын тамашалауға шақырамыз!

Авторы: Ф.Бордон

Аударған: Тілектес Мейрамов

Режиссері: Т.Ахмет

Өтетін орны: Қалибек Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік академиялық қазақ драма театры.

Басталуы:  сағат 14:00

Мекен жайы: Астана қаласы,. Ж. Омаров көшесі, 47-үй,

Келемін деушілерге есік ашық!


Ә мәтіні

Жәудір: Назерке, кешегі мектептегі хабарландыруды естідің бе?

Назерке: Қандай хабарландыру естімедім, Жәудір?

Жәудір: Тарих пәнінің мұғалімі біздіқаламыздағы Қалибек Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік академиялық қазақ драма театрында Д.Рамазанның "Абылайханның арманы" тарихи драмасына алып барады екен. Сен барасың ба?

Назерке: Сағат нешеде болады? Азанда ма?

Жәудір: 18:30-да басталады.

Назерке: Жоқ. Мен бара алмайм.

Жәудір: Неге бармайсың?

Назерке: Қойш, уақытым жоқ!

Жәудір: Ал мен бармасам, бармағымды тістеп қалармын. Сондықтан барып көріп, тарихымыздан сыр шертетін қойылымды тамашалап қайтамын.




Формасы


Жанры


Мазмұны


Стилі


Тілі



Дескрипор Білім алушы

- мәтіннің ұқсастығын анықтайды;

- мәтіннің жанрын, формасын, мазмұнын талдайды;

- мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырады.


Бағалау. «Бес жұлдыз» әдісі

Жауапбойынша оқушылар өздерін өздері бағалайды.

А мәтіні

Ә мәтіні


Формасы

Әдеби тіл нормалары сақталған жазбаша мәтін.

Ауызекі сөйлеу стиліндегі мәтін, себебі әдеби тіл нормалары сақталмаған.

Жанры

Жанры-хабарландыру.


Диалогтен үзінді


Стилі

Ресми іс қағаз стилі, себебіхабарландыруда хабарлаумақсатындақолданылатынқұрылымдар қолданылған.


Ауызекі сөйлеу стилі, себебі екі адамның арасындағы даярлықсыз әңгіме, мұнда диалект сөздер мен қыстырма сөздер қолданылған.

Мазмұны

Қалибек Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік академиялық қазақ драма театрындағы қойылымға шақырып тұр.

Досынан Қалибек Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік академиялық қазақ драма театрына барасың ба деп сұрап тұр



Бағалау. Оқушы/ мұғалім кері байланысы және бағалау критерийлері арқылы жүргізіледі.
























































































Сабақтың соңы

5минут

Рефлексия:

1.Бүгінгі сабақта қандай жаңа ақпарат алдым?

2. Сабақ мақсатына жетуде қай тапсырманы орындау қиындық туғызды?

3.Бүгінгі сабақта сыныптастарыңыз тапсырманы қалай орындады?

Үйге тапсырма:Қ.Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық драма театры туралы қосымша ізденіс жұмысымен айналысу.


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны 1-сабақта тапсырмаларды орындауда кейбір оқушыларға қолдау көрсетіп, бағыт беру арқылы жүзеге асырамын.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін кері байланыста және тапсырма орындау барысында бақылаймын.

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға келесі мүмкіндіктер болды: оқушы өзі ойланып, идея ұсынады, алған ақпараты бойынша қорытынды жасайды.

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?























































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!