Пән: қазақ тілі | Мектеп: 24 |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Нуркаскаева Н.С |
Сынып: 6 «В» | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Астананың көрікті жерлері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Т/А6. Сөйлеу мәдениетін дамыту.6.1.6.1 - коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысу, ойын анық жеткізу. |
Сабақтың мақсаттары | Тақырыпқа байланысты ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысуға, ойын анық жеткізуге үйренеді. |
Бағалау критерийі | - диалогке қатыса алады;- ресми сөздер мен тіркестерді орынды қолдана алады;- ойын анық жеткізе алады. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология:Көрікті жерлер, сүйікті орындар, отбасылық демалысты жоспарлау, теңіз фаунасы, әр түрлі діндер мен этностар, т.б.Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше....Олай ойлауға ... себептер бар. |
Құндылықтарды игерту | Өз еліне, жеріне сүйіспеншілік, отансүйгіштік қасиеттерін дамыту. |
Пәнаралық байланыс | тарих, география |
Бастапқы білім | Астана – мәдениет пен өнер ордасы |
Жоспар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер |
Сабақтың басы0-5
| Қызығушылығын оятуОқушыларға буындар жазылған қағаз қиындылары беріледі (конвертке салынады), олар осы буындардан сөйлем құрастырып, сабақтың тақырыбын анықтайды. (АС- ТА- НА- НЫҢ КӨ- РІК- ТІ ЖЕР- ЛЕ- РІ)Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып, сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді. |
1-таратпа
|
Сабақтың ортасы5-10
10-20
20-25
25-35
| Тыңдалым алды тапсырмаЖ Оқушылар бұл тапсырманы жеке орындайды, яғни «БББ кестесін» толтырады: «Мен елордамыз Астана туралы не білемін?»
«Білемін» деген жерге Астана туралы білетін мәліметтерін, «Білдім» дегенге жаңадан білгендерін, «Білгім келеді» дегенге Астана туралы не қызықтыратындықтарын атап қана жазып өтулері тиіс. Өткен сабақта алған білімдері негізінде Астана қаласының өткені, орналасқан жері туралы мәліметтерді жазуға болады. Саралау ретінде мұғалім кейбір оқушыларға бағыт беруіне болады.Кестені толтырып болғаннан кейін мұғалім оқушыларды 4 адамнан тұратын топқа бөледі. Оқушылар толтырған кестесін топта оқып, талдайды. Тыңдалым тапсырмасыЖЖТоп ішінде жұпқа бөлінеді.Оқушылар «Астананың көрікті жерлері» атты бейнежазбаны тыңдап, тірек сөздерді анықтап жазып алады. Бейнебаян мазмұны бойынша ресми сөздер мен тіркестерді қолданып, жұппен диалог құрастырып сөйлеседі. (Тірек сөздер: әдемілігі бар шаһар, баламасыз, экоғимарат, тиімді демалыс орны, конгресс, бірліктің белгісі, Астананың нышаны, оқушылар сарайы)Тыңдалымнан кейінгі тапсырма ЖЖ«Сандықтағы сұрақтар» Әр жұп сабақ тақырыбына, тыңдалған материалдарға байланысты бір сұрақ құрастырады. Ооны қағазға жазып сандыққа салады. Содан кейін әр жұп сандықтан 1 сұрақ суырып, сол сұраққа жауап береді. Ықтимал сұрақтар:«Хан шатыр» ғимараты әлемдік деңгейдегі қандай тізімге енгізілді?Астанада отбасылық демалысты қай жерде өткізуге болады?Океанариумның қандай ерекшелігі бар?
Өзіндік бағалауОқушылар «БББ» кестесіне оралып, «Білгім келеді» бөлігі бойынша бүгінгі сабақтан алған білімдері бойынша кері байланыс жасайды. Мұғалім мүмкіндігінше оқушылардың көп бөлігін қамтуы тиіс. Дескриптор:- диалогке қатысады;- ресми сөздер мен тіркестерді орынды қолданады;- ойын анық жеткізеді. |
2-таратпа
«Астананың көрікті жерлері»
|
Сабақтың соңы35-40
| Рефлексия
Менің білетінім ...Мен үйрендім ...Маған ұнады ...Мен қиналдым ...Менің көңіл-күйім ...
|
|
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау
|
| Топтық бағалаудың нәтижесінде оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін анықтауға болады. | Топтық жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет. |
ОйлануСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |