Материалдар / Ашық "Ақиқат пен жалған" 2 "ә" сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық "Ақиқат пен жалған" 2 "ә" сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
математика пәнінен жаңартылған бағдаралама бойынша сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Сәуір 2018
1954
8 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: математика

Мектеп: Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп КММ

Күні: 14.12.2017

Мұғалімнің аты-жөні:Тұмарбекова Д.Ж


СЫНЫП: 2 «Ә»


Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:


57-сабақ

Ақиқат және жалған пікір

Менің өлкемдегі жануарлар әлемі

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.4.2.1 Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған тұжырымдар құру.

Сабақ нәтижесі:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Ақиқат немесе жалған тұжырымдар деген не екенін түсіну

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Тұжырымдардың ақиқат немесе жалған екенін анықтау.

Оқушылардың кейбіреуі м ынаны орындай алады:

ақиқат немесе жалған тұжырымдар құру

Бағалау критерийі

Ақиқат және жалған пікірлерді ажыратуды үйренеді

Тілдік мақсат

Пəндік лексика жəне терминология:

тұжырым , пікір, ақиқат, жалған.

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер.

Талқылау.

Саған тұжырымдардың ақиқат екенін бағалауға жиі тура келе ме?

(мысалдар келтір).

Пікірдің ақиқат екенін қалай анықтауға болады?

АКТ қолдану

Слаид

Құндылықтарды дарыту

Қоршаған ортаны таза ұстауға, жануарларды қорғауға дарыту

Пәнаралық байланыс

Музыка, жаратылыстану

Алдыңғы білім

Жиындардың қиылысуы

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Ресурстар

Басталуы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі 2 минут

Қуанамын мен де ,

Қуанасың сен де.

Қуанайық, достарым,

Арайлап атқан күнге.

Міне, менің қолым бос,

Жылуыма жылу қос!

Қызығушылығын ояту

Балалар біз қандай ортақ тақырыппен таныстық?

-«Менің туған өлкем»

-туған өлкеміз жайлы не білеміз.

Оқушылар ойларын айтады.

Елбасымыз Н. Ә. Назарбаев «Рухани жаңғыру-болашаққа бағдар» мақаласында : «Еліңнің ұлы болсаң, еліңе жаның ашыса, азаматты намысың болса, қазақтың ұлттық жалғыз мемлекетінің нығайып көркеюіне жан теріңді сығып еңбек ет. Жердің де, елдің де иесі өзің екеніңді  ұмытпа!» - демекші, туған жеріміздің көркеюіне ат салысайық. 

Сендер «Шындық пен өтірік» ойынын білесіңдер ме?

Мен сөйлемдерді оқимын, ал сендер оның дұрыстығын анықтайсыңдар.

Шындық болса - жасыл

Өтірік болса - қызыл карточкаларды көтересіңдер.

Түйе – Қазақстанда кездесетін жануар.

Жираф – Қазақстанда кездеспейтін жануар.

Мысық – үй жануары.

«Адасқан сөздер» ойыны.

Көшеде түтін тұр,

Мұржасынан үй шығып.

Шатырға шықты қасық,

Үстелден құлады мысық.

Бұл тақпақ шындыққа жанаса ма?

Неліктен?

Оларды дұрыс пікірге (тұжырымдарға) айналдырыңдар.

Жауап:

Көшеде үй тұр,

Мұржасынан түтін шығып.

Шатырға шықты мысық,

Үстелден құлады қасық.

Оқушылар билейді









Рухани жаңғыру

аясында слаид







Слаид



Қызыл, жасыл карточкалар

Ортасы

20 минут






Білу

Мақсат қою (проблемалық жағдаят).

Сендер біздің сабағымыз неге арналатынын түсінген боларсыңдар?

Оның тақырыбы қандай?

Бүгінгі сабақта біз шындық, математикада оны «ақиқат» дейді, жəне өтірік – «жалған» деп аталатын түсініктермен танысамыз жəне «пікір» деген не екенін білеміз.








Түсіну

(Т.Ж) 1 тапсырма. Суретте бейнленген жануарларды қандай топтарға бөлуге болады?

Ақиқат па?

І топ Суретте тек үй жануарлары бейнеленген

ІІ топ Суретте тек жабайы жануарлар бейнеленген

ІІІ топ Суретте жабайы және үй жануарлары бейнеленген

Оқулық дәптерлер


(Т.Ж) 2 слайд. «Ойлан, тап!» ойыны. Бір жануарды таңдап алып, топ мүшелеріне жасыр. Қандай жануар екенін анықтау үшін, басқа топтың балалары 5 сұрақтан қоя алады. Сұрақтарға тек «Иә» немесе «Жоқ» деген жауап беріледі. Содан соң әр топ қарсыластарының қандай жануарды жасырғанын анықтайды.

Ереже:

«Пікір» - дегеніміз-өмірдегі заттар мен құбылыстар туралы көзқарас, пайымдау. Ол ақиқат (шындық) немесе жалған (шындыққа жанаспайтын) болады.



«Ойлан – жұптас - бөліс» стратегиясы.

(Ж.Ж)Әр жұп пікірді оқып, ақиқат немесе жалған екенін анықтайды

Аю – жабайы жануар

Сілеусін-үй жануары

Қазақстанда кірпі тіршілік етпейді

Сиыр сүт береді

Ит үйретуге көнбейді.

Жылқыдан қымыз аламыз.

Мысық-төрт түліктің бірі

Дарынды төрт оқушы өздері ақиқат немесе жалған пікір құрастырады.

Жұптық тапсырма







С деңгейі

Сергіту сәті

2 минут

Сергіту сәті

«Бет-әлпет» ойыны

Қағаз,

қарындаш

Аяқталуы

Сабақты бекіту

10 минут

Қолдану

Дәптермен жұмыс

Тапсырма. Ақиқат пікірлерді суретімен қос.

Бұлан орманда тіршілік етеді.

Қар басында – шөл даланың жануары.

Түлкі – жабайы жануар.

Ит – адамның досы.

Аю – жабайы аң.

Мысық тышқан ұстайды.

Дәптер


Қалыптастырушы бағалау. Ақиқат пікірдің тұсындағы торкөзді ғана боя.

Барлық құстар жыл құстары

Кейбір құстар ұшпайды

100 және 58 сандарының айырмасы 22 тең

Барлық жануар жабайы емес.

65 және 14 сандарының қосындысы 79

10-нан артық барлық сандар екі таңбалы

Бағалау критерийі

АShape1 қиқат және пікір дегеннің не екенін білемін

АShape2 қиқат және жалған пікірді таба аламын.


тапсырма

Кері байланыс

3 минут

Рефлексия.

Не білдік?

Нені үйрендіңдер?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады



Тақтада ілінген баспалдаққа стикерді іледі

Үйге тапсырма: аяқтау

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!