Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1 В Рационал сандар жане оларға амалдар қолдану |
Мектеп«Ш.Құдайбердиев атындағы №32» комуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Зұлпыхарова И |
||||||||||||||||
СЫНЫП:6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды салыстыру |
||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.12 рационал сандарды салыстыру |
||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Рационал сандарды салыстыра алады. |
||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Рационал сандарды координалық түзудің көмегімен және ережеге сүйене отырып салыстыра алады; |
||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||
Рационал сан, координаталық түзу, санның модулі. |
|||||||||||||||||
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: - Қай сандар 0- ден үлкен? - Қандай сандар 0- ден кіші? - Координаталық түзудің анықтамасы? - Берілген қандайда бір теріс сан мен оң санның қайсысы үлкен? |
|||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. |
||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика (температура ) |
||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Рационал сандар. Санның модулі. |
||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы 8 мин |
1мин 4мин 3мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу оқушыларды түгелдеу. II. Топқа бөлу. «Сиқырлы сандықша» тәсілі. Шарты : Оқушылардың алдарына құпия сандықшасын ұсынамын. Сандықшадан әр түрлі қағаз қиындыларын суырады. Суырған қағаздардың артында оң сандар, теріс сандар, рационал (бөлшек) сандар жазылған үлестірме қағаздарын суырады. Сол бойынша 3 топқа бөлінеді. 1 топ: 5; 9; 3. 2 топ: -3; -9; -12. 3 топ: ; ; «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы өтілген тақырыпты қаншалықты меңгергенін байқау мақсатында сұрақтар қоямын.
1.Қандай сандар қарама қарсы сандар? 2.Қандай сандар жиыны рационал сандар жиынын құраиды? 3. Санның модулі дегеніміз не? ҚБ. Берілген жaуaптaрынa қaрaй oқyшылapға көңіл-күй cмaйликтepiн тарату арқылы саралаймын, дер кезінде түзетулер енгізе отырып, дұрыс жayапқa бaғыттaймын |
«Оң сандар», «Теріс сандар», «Рационал (бөлшек) сандар» деп жазылған қағаздар. Смаилик |
||||||||||||||
Сабақ ортасы 27мин |
3мин 7мин 12мин 5мин |
Жеке жұмыс . «Ойлан тап» әдісі а)5*9*;ә)*71*;б)**41;в)6*7*. а)30*4*;ә)2**71; б)*4*21; в)6*23*.
Шарты: Мына есептердің қайсысы дұрыс? - > ; 6.9>0 ; -25>10; 0.75> - ; -7<7;-n>0? ҚБ: Мадақтау тәсілін қолданамын. (жарайсың тақырыты жақсы меңгеріпсін, рационал сандар ережесін қайтала) Саралау тәсілі : «Қарқын» /Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам жұмыс істеу/ Жұптық жүмыс. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі, мұнда әрбір оқушы берілген тапсырма бойынша жеке жұмыс арқылы өз ойын қорытып жұп болып пікірлерімен бөліседі 1тапсырма. Температураны салыстырып,кестені толтырыңдар:
2тапсырма. Сандарды өсу ретімен жазыңдар: - ; 3; -2 ; 1,7; -8; 9,5; -4;
Саралаудың «Бағалау» тәсілін негізге ала отырып, оқушылардың қажетілігіне қарай түзетулерді енгіземін және ынталандыру мақсатында мадақтау,қолпаштау арқылы бағалаймын.
Топтық жұмыс . «Кір жаятын жіп» әдісі арқылы оқушыларға деңгейлік тапсырмалар. Тақтаға әр үш түрлі түсте тапсырмалар жазылып тұрады. Әр оқушы деңгейіне байланысты түс парақтарды таңдап тапсырмаларды орындайды. Қызыл түс-А Сары түс- В Жасыл түс-С деңгейлерге
A – деңгейі 1. Кеше күн 3 градус суық, бүгін 2 градус жылы. 2. Координаталық түзудегі А және В , С және D, К және L нүктелеріне сәйкес сандарды салыстырыңдар:
В – деңгейі 4. Мына сандарға қарама-қарсы сандарды жазыңдар: -3; 9; 0,3; -1/7. 5.Сандарды салыстырып, жұлдызшаның орнына < немесе > белгісі арқылы жазыңдар.
)*( -3 ); (- ) *( - )
С – деңгейі Қай суретте (53- сурет) m және n сандары үшін: 1) m және n – оң сандар, мұндағы |m| <|n|; 2) m және n – теріс сандар, мұндағы |m| <|n|; 3) m– теріс сан , n – оң сан, мұндағы |m| >|n|; 4) m– теріс сан , n – оң сан, мұндағы |m| <|n| орындалады?
ҚБ «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі. (Өзін-өзі бағалау арқылы өзінде жоқты табу немесе өзгенің жетістігі арқылы өз кемшілігін тауып оны түзетуге бағыттау)
Саралау: Тапсырма (білім деңгейі әртүрлі оқушыларңға арналған тапсырма)
4. Дискриптор арқылы қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. (дискриптор қосымшада)
1.тапсырма Салыстырыңдар.
2тапсырма. Теңсіздік тура болатын цифрларды тауып * -ның орнына қойыңдар.
- >- Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |