Материалдар / Ашық сабақ 1 сынып математика "10 саны"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 1 сынып математика "10 саны"

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал бастауыш сыныптың ұстаздарына математика пәні бойынша керек. 10 санының тізбегі мен құрамын білу бойынша білік қалыптастырады.Ең кіші екі таңбалы саны туралы ақпар береді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қазан 2018
1005
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Орта мерзімді жоспардың тарауы:

1 А «Сандар және цифрлар» бөлімі


Мектеп:

«Науалы орта мектебі»КММ

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Базарбаева Райгуль Амангельдиновна

Сынып:1-сынып


Қатысқандар:


Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы


10 саны

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • 1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

  • 1.1.1.3 **біртаңбалы сандардың құрамын анықтау

  • 1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау

  • 1.4.3.1 **10-ға дейінгі сандар тізбегін құру

Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар орындай алады:Оқушылар «бір таңбалы» және «екі таңбалы» сандар ұғымымен танысады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрады.

Кейбір оқушылар орындай алады:10 санының құрамын біледі.

Бағалау критерийі

  • біртаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады.

  • біртаңбалы сандардың құрамын анықтайды.

  • натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсінеді; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

  • 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: 10-ға дейінгі сандарды таниды, атайды. 10 көлеміндегі сандардың құрылу жолын түсіндіреді.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: он, бір таңбалы сан;екі таңбалы сан.

Құндылықтарға баулу

Топтық жұмыстар арқылы оқушыларды ынтымақтастыққа, ашықтыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, ағылщын тілі, орыс тілі

Алдыңғы оқу


Бір таңбалы сандар қатары.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың

басы

5 мин


3 мин







2 мин




Ж ағымды орта «Комплимент бұрқасыны»







«Себеттегі жемістер» арқылы топқа бөліну( алма, алмұрт, ананас, лимон)

Сабақтың мақсаттарымен, критерийлерімен таныстыру

Рисунок 20









-4 дана суреті

-4 дана суреті

- 4 дана суреті

- 4 дана суреті


Сабақтың ортасы

25 мин

3мин












4мин






4мин
















2мин






12 мин




Т. «Миға шабуыл» әдісі

0-ден 9-ға дейінгі сандардың орнын табу, тура және кері санау.




Кері байланыс: «Үш шапалақ» әдісі


Рисунок 20 Рисунок 20 Рисунок 20



Т. «Ой қозғау» әдісі

Өз тобындағы себетке жемістердің санын 10-ға толтыру.





Т.«Сандарды сандық сәулеге жазу» әдісі

К ері байланыс: «Бас бармақ» әдісі






«Сұрақ-жауап» әдісі.

-Затты санағанда біз қай саннан бастап санаймыз?Неліктен?

-Адамның дене құрылысында 10 санына тең қандай мүшесі бар?



Сергіту сәті: «Музыка әуенімен үш тілде 1-10-ға дейін санау»





Жеке жұмыс:

32-жұмыс парағы

1 үлгі бойынша 10 санын талапқа сай жазуды орындау;


2 10 санын қандай сандардың қосындысы арқылы алуға болады?

3 10-нан азайт.

4 Берілген сандарды салыстыр.


«Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өзін-өзі бағалау.







Ойлан тап! «Домино» әдісі. Әр тастағы нүктелердің саны тек бір таңбалы сан құрамы болатын тасты таңдап ал.



Shape1 Shape2

Синквейн

Синквейн


Қыстырғыштармен жіпке ілінген 0-ден 9-ға дейінгі сандары бар парақшалар.










-10 дана суреті

-10 дана суреті

- 10 дана суреті

-10- дана суреті




Сандық сәуле сызбасы.









1-10-ға дейінгі сандар тізбесі.


Адамның дене құрылысы суреті.



Аудио- жазылым






Математика 1-бөлім

Жұмыс дәптері
















«Домино» тастары.

Сабақтың

соңы

5 мин


Кері байланыс

«Желкенді қайық» тәсілі бойынша

ҚБжүзеге асыру



Қосымша мәлімет

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Т. «Миға шабуыл» әдісі

0-ден 9-ға дейінгі сандардың орнын табу, тура және кері санау.


Т. «Ой қозғау» әдісі

Өз тобындағы себетке жемістердің санын 10-ға толтыру.


Т.«Сандарды сандық сәулеге жазу» әдісі


«Сұрақ-жауап» әдісі.

-Затты санағанда біз қай саннан бастап санаймыз?Неліктен?

-Адамның дене құрылысында 10 санына тең қандай мүшесі бар?



Сергіту сәті: «Музыка әуенімен үш тілде 1-10-ға дейін санау»





Жеке жұмыс:

32-жұмыс парағы

1 үлгі бойынша 10 санын талапқа сай жазуды орындау;


2 10 санын қандай сандардың қосындысы арқылы алуға болады?

3 10-нан азайт.

4 Берілген сандарды салыстыр.


«Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өзін-өзі бағалау.







Ойлан тап! «Домино» әдісі. Әр тастағы нүктелердің саны тек бір таңбалы сан құрамы болатын тасты таңдап ал.


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




ҚБ сабақ барысында соңына дейін жүргізіліп отырады.

«Бас бармақ», «Үш шапалақ» әдістері және «Жетістік баспалдағы» бойынша кері байланыстар жасалды.



















Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Сергіту сәті: «Музыка әуенімен үш тілде 1-10-ға дейін санау»



Топтық жұмыстар арқылы оқушыларды ынтымақтастыққа, ашықтыққа баулу.


Дүниетану, ағылщын тілі, орыс тілі





Сабақ бойынша рефлексия

  • Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды ма?

  • Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса неліктен деп ойлайсыз?

  • Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?

  • Жоспарланған саралау дұрыс іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

  • Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

  • Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма, неліктен?

  • Осы жоспарға қандай өзгеріс енгіземін және неге?














Белсенді



Дұрыс іске асты,



Тиімді пайдаландым



Жоқ





Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):

1.ең жақсы өткен нәрсе

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.оқушылардың тиімді әрекеттері арқылы

2.


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!