Пәні:
Математика
|
|
Мектеп:Қ. Өскенбай атындағы
Қима орта мектебі.
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Қызықты есептер
шығару
|
Күні
: 13.04.17ж.
|
|
Мұғалімнің
есімі:
Биримжанова
Л.А.
|
СЫНЫП:
1
|
Қатысқандар саны:
13
|
Қатыспағандар
саны:
|
Оқумақсаты:
|
Әртүрлі есептер құрастырады
және шығарады;
есепті сызба, сурет,
теңдеулер, логикалық есептер
шығарады.
Оқушылардың көбі жасай
алады:
Теңгелермен есептер
шығарады.
|
Барлық
оқушылар:
Оқушылардың басым
бөлігі:
Кейбіроқушылар:
|
Ресурстар:
|
Әр түрлі есептер
шығару.
|
Тірек
сөздер
|
Әр оқушыға арналған: ламинатталған қағаз
парағы;
маркер;
сан
кестесі;
0-ден 20-ға дейінгі сандар жазылған сандық
сәуле. Әр топқа арналған:
лото ойын алаңының жиынтығы (5есеп 2 ойын
алаңы, есептің жауабы көрсетілген
10парақша);
А 3 парағы. А 4
параы
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Берілген есептерді құрастыру
дағдысын қалыптастыруға жағдай
жасау.
Әр тапсырма сайын
оқушыларды бағалап отыру
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы:
Қызығушылықты
ояту
|
А) Оқушыларды
отырғызу; Ә) Сабаққа көңілдерін
аудару; Б) Шаттық
шеңбері тренингі.
-
Қайырлы таң,
ұстазым!
-
Қайырлы таң,
достарым!
-
Шеңберге
тұрайық,
-
Жылулық
сыйлайық!
-
Доброе утро,
учитель!
-
Доброе утро,
друзья!
-
Посмотрите друг на
друга,
-
Пожелайте всем добра!
-
Good morning, good
morning,
-
Good morning to
you,
-
Good morning, good
morning,
-
We are glad to see
you!
-
Ширату
жаттығуы:
1-Тапсырма
Ауызша есеп
шығару.
Ауызша жұмыстар жүргізу барысында
оқушылардың дайындық деңгейін
анықтау.
(ЖЖ) Жеке жұмыс: «Киндер» ойыны
ойнату арқылы өткізу.
Көлшіктің үстінде балықтар
жаттады. Балықтарда есептің нөмірлері берілген. Аулап алған
балықтарының шешуін ауызша
айтады.
-
5 суықторғай жем жеп отыр,
оған 5 торғай ұшып келді. Барлығы неше торғай? (10
торғай)
-
Жем салғышта 7 қарға отырды.
Біраздан кейін 2 қарға ұшып кетті. Жем салғышта неше қарға қалды?
(5 қарға)
-
Алмагүл мен Ербол қол бұйым
жасау үшін қарағай бүршіктерін терді. Алмагүл 12 бүршік, ал Ербол 8
бүршік терді. Балалар барлығы қанша бүршік жинады? (20
бүршік)
-
Біздің сыныпта 8ұл,8 қыз бар
барлығы қанша оқушы? (16 оқушы)
-
Себеттен 5 алма алынды.
Себетте тағы 5 алма қалды. Себеттің ішінде қанша алма болған? ( 10
алма)
-
Мектеп ауласында 25оқушы
доппен ойнап жүр, 13-і ұл, нешеуі қыз
бала?
(12
қыз)
-
Нұржанның 8 жеңіл және 4 жүк
мәшинасы бар. Нұржанда барлығы неше мәшина бар? (12
мәшина)
-
Әжем 2 сиырдан 20 литр сүт
алды.Ал бір сиырдан қанша литр сүт алар
еді?
(10
литр)
-
Көлде 7 үйрек және 8 балапан жүзіп жүр. Көлде
барлығы неше құс жүзіп жүр? (15
құс)
-
Айнұрда 14 қызыл және 4 көк шар
бар. Айнұрда барлығы қанша шар
бар? (18
шар)
-
Марат 12 жолды дәптер және 12 торкөз дәптер
сатып алды. Марат қанша дәптер сатып
алды?
(24
дәптер)
-
Жалғаста 18 шар бар еді.Ол 7- еуін Бануға
берді. Жалғаста неше шар қалды? (11
шар)
-
Олжастың 19 кәмпиті бар еді,ол 19 – ын
жеді.Олжаста неше кәмпит
қалды?
(0
кәмпит)
БАҒАЛАУ
-
Тапсырма бойынша оқушыларды
бағалау.
|
Шаттық
шеңбері
Смайлингтер
|
Жұпқа
бөлу
Сабақтың
ортасы
|
2-
тапсырма
(ЖЖ) Жұптық
жұмыс:
-
Есеп шығару. Есеп
құрастыр.Есептің бөліктері мен оған сәйкес атауларын сызық арқылы
қос. Есептің шешуін аяқтау.
1-тапсырма
-
Шарты:
-
Сұрағы:
-
Шешуі:
-
Жауабы:
Ақгүлдің 10 теңгелік және 5
теңгеліктен 2 монеталары бар.
Ақгүлдің қанша ақшасы
бар?
Есеп
құрастыру.
2.-тапсырма
-
Шарты:
-
Сұрағы:
-
Шешуі:
-
Жауабы:
Нұргүл дүкеннен жұмыртқа
мен нан сатып алды. Наның бағасы 60 теңге. Жұмыртқаның бағасы 20
теңге. Нұргүл қанша ақша
жұмсады?
2-Тапсырма бойынша оқушыларды
бағалау.
|
Слайд
Смайлингтер
|
Мағынаны тану
|
Оқушыларды топқа бөліп
отырғызу
1-топ 10
000
2-топ 5
000
3-топ 1
000
3-
тапсырма
(ТЖ) Топтық жұмыс 3 топқа
бөлу.
-
Сурет
бойынша.Салыстыру.
5+5+10<
20+10
20+20+20
>10+1+1+1+1+1
20+10+10<
20+20+10+10
3-Тапсырма бойынша оқушыларды
бағалау.
|
Смайлингтер
|
Сергіту
сәті
|
4 қадам
алға
|
АКТ
|
Жеке дара
жұмыс
Сабақтың
аяғы
|
4-тапсырма:
Өздік
жұмыс.
Оқушыларды тақтаға шығару.
Теңдеу шешу.
У –
20 =10
X
-20
=70
У
+20
=100
a
+40
=80
4-Тапсырма бойынша оқушыларды
бағалау
5-тапсырма: «Лото»
ойыны
Әр оқушыға сандар таратылады.
Мұғалім өрнектерді көрсетеді. Балалар жауаптарын
көтереді.
14 –
4=10
40 –
20=20
30 –
30=0
17 – 2
=15
25 +5
=30
10 – 5
=5
9 - 6
=3
10
+3=13
16 +
2=18
30+
20=50
5-Тапсырма бойынша оқушыларды
бағалау
қортынды
жасау.
|
Смайлингтер
Смайлингтер
|
|
-Рефлексия.
- Балалар, сабағымызға
қорытынды жасау сәті келді.
Бәрін жақсы түсіндім деген
оқушы №1, әлі де сұрақтарым бар деген оқушы №2, ешнәрсе түсінбедім
деген оқушы №3 суретті қасына бару арқылы сабаққа кері байланыс
жасайды.
|
|