Ұзақ мерзімді
жоспар
|
Мектеп
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
Сынып:
3
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген
оқу тақырыбы
|
Графикалық редактордағы
фигуралар
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.1.2.1 - компьютерлік
программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін
түсіндіру;
3.1.2.4 - компьютерлік
программаларда меню командаларын
қолдану..
3.2.2.1 - қарапайым графикалық
редактор құралдарын қолдану;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлығы:
Басым
бөлігі:
Кейбірі:
|
Бағалау
критерийі:
|
-
Paint графикалық редакторын
түсіндіру; файлдарды ашу, сақтау және меню командаларын
пайдаланады;
-
Суретпен жұмыс істеу
дағдыларын қалыптастырады;
|
Тілдік
мақсаттар:
|
Диалог
ұйымдастыру:
Paint графикалық
редакторы
Ашу – Открыть
– Open;
Бояу – Краска
– Paint;
Сақтау – Сохранить –
Save;
Мәзір – меню
– menu
|
Құндылықтарға
баулу
|
Ынтымақтастыққа, патриоттыққа,
ұқыптылыққа, бәсекелестікке, талпынысқа және ынталануға, ойлау
қабілетінің дамытуға, өмір бойы білім алуға бағыттау. Бірін- бірі
бағалау;
|
Пәнаралық
байланыс
|
Бейнелеу, ағылшын тілі, орыс
тілі, математика
|
Тақырып бойынша алдыңғы
білім
|
Компьютерлік программаларды
меню командаларын қолдануды, дыбыс өңдеуді
біледі;
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
1
мин
1
мин
2
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі;
-
Психологиялық ахуалды
қалыптастыру.
«Ұшты-ұшты, не ұшты?» ойыны
арқылы оқушыларымыздың көңілін сергітіп
аламыз.
Ұшты-ұшты, не
ұшты? Көбелек
ұшты.
Ұшты-ұшты, не
ұшты? Қоян
ұшты.
Ұшты-ұшты, не
ұшты? Арба
ұшты.
Ұшты-ұшты, не
ұшты?
Кеме
ұшты.
Топқа
біріктіру.
Оқушыларға тінтуір мен
пернетақтаның суреттері беріледі. Тінтуірлер бір топқа ал
пернетақталар бір топқа бөлінеді.
І
топ –
тінтуір;
ІІ
топ –
пернетақта
Өткенге
шолу "Ойлан, жұптас, бөліс"
әдісі
Қима қағаздарда
сұрақтар жасырылған. Топтан бір оқушы сұрақты таңдап, топпен
ойласып, жауабын көппен
бөліседі.
Дыбыс жазу
бағдарламасын ашу?
Пуск – Все программы
---- Развлечения---
Звукозапись
-
Дыбыстық файл
түрлері?
Табиғи дыбыс және
жасанды дыбыс.
-
Дыбыс белгішесі қандай?
А. Б.
В. Г.
-
Дыбыс жазу ұзақтығы
неше минут?
60
секунд
Жауаптың дұрыс, дұрыс
еместігін топтар өзара бір-бірін смайлик арқылы
бағалайды.
|
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
«Ойлан, жұптас,
бөліс»,
«Домино» ойыны, жеке
практикалық жұмыс, «Жұптық жұмыс», «Венн»
диаграммасы әдіс-тәсілдерді қолдана отырып
оқушылардың жеке қабілеттері мен қажеттіліктерін қанағаттандыруда
деңгейлік тапсырмалар орындатамын. Соның бірі
«Ойлан, жұптас,
бөліс» ойынын алғаным қабілеті жоғары
оқушылармен қабілеті төмен оқушылар бірге жұмыс жасап, ойларымен
бөлісіп, қарама қарсы топпен бәсекелестікте боп, жақсы құндылыққа
баулиды. Қабілеті жоғары оқушылар үшін қосымша тапсырма
әзірледім.
|
Оқушылар бағдаршам арқылы бағалау әдісін
пайдаланады. Жұмысына сенімді оқушылар жасыл , түсінуге жақын болса
сары , сенімді болмаса қызыл түспен бағаланады. Егер
қызыл түс
көтерсе тапсырма барысында кері
байланыс жасау арқылы сұрақ-жауаппен қолдап
отырамын.
Қалыптастырушы бағалау
балаға сабаққа белсене қатысуына талпыныс
береді.
|
Денсаулық сақтаушы
технологиялар.
Пайдаланылатын жаттығу
минуттары және белсенді қызмет
түрлері.
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінен осы сабақта қолданылатын
тармақтар.
1) информатика зерттеуде
қауіпсіздігі ережелерін сақтауға.
2) білім алушылардың қалыпты
гигиенасы турал
|