Материалдар / Ашық сабақ. 3-сынып қазақ тілі. Хронологиялық даталардың көмегімен өмірбаянымды жазамын
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ
Осы тақырыптағы материалдардың барлығын көріңіз!

Ашық сабақ. 3-сынып қазақ тілі. Хронологиялық даталардың көмегімен өмірбаянымды жазамын

Материал туралы қысқаша түсінік
Түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасап, түбірлес сөздердің мағынасын ажырата алады. Берілген мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қойып, мәтін бойынша кестені жүйелейді
Авторы:
25 Қараша 2024
95
0 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

2 Talant білім беру мектебі

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Хронологиялық даталардың көмегімен өмірбаянымды жазамын

Педагогтің аты-жөні:

Ералы Ақшолпан Саматқызы

Күні:

13.11.2024ж

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

43 Түбірлес сөздер. 22 - 25 жаттығу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.2.1* негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату

3.2.5.1* берілген тақырып, сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін, кесте) алған ақпараттарда кездесетін кесте арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау

Сабақтың мақсаты

Түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасап, түбірлес сөздердің мағынасын ажырата алады

Берілген мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қойып, мәтін бойынша кестені жүйелейді

Құндылық

Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут









Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

25 минут












































Сергіту сәті

5 минут






















Сабақты қорыту

3 минут













Рефлексия

5 мин

Психологиялық ахуал

« (Күн, аспан» әдісі

Қуанамын менде,

Қуанасың сенде.

Қуанайық достарым,

Арайлап атқан күнге.

Топқа бөлу

«Молекула атом» әдісі




Үй тапсырмасын тексеру

«Сырмақ» әдісі

-шы, -гер, -хана, -паз жұрнақтары бар сөздерді тауып, сырмақты үзіп алмау қажет.






Жаңа тақырып

Айтылым. Оқылым

ФС тапсырмасы

«Көгершіннен хат» әдісі.

1. Мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қояды.

Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.

1. Ә. Қастеев кім?

2. Ә. Қастеев қай жерде дүниеге келген?

ЕББҚ

Ә.Қастеев туралы не білдің?



2. Кесте бойынша мәтінді әңгімеле. Сұрақтар таратылып беріледі

«Алтын сандық» әдісі

1904 жылы

1928 жылы

1929-1932 жылдары

1944 жылы

1945-1956 жылдары


3. Тыңдалым

Түбірлес сөздердің ережесін мұғалім оқып, мысалдар келтіреді.

Бір түбірден тараған сөздерді түбірлес сөздер деп атайды: біл – білім – білімді – білгіш; өнер – өнерлі – өнерпаз.



4. 23-жаттығу

«Сәйкестендіру» әдісі

Жас атауларын, суреттермен сәйкестендір және өсу ретімен жүйеле. Түбірлес сөздерді тап.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету



Сергіту сәті

Жылдамдықты анықтаймыз






5. Жазылым

24-жаттығу

Жаңылтпашты жатқа жаз.

Түбірлес сөзді тап.

Шежіреші кісі шежіре айтты,

Ішіндегі шежіресін шешіле айтты.

ЕББҚ

Жаңылтпашты көшіріп жаз





Талқылау сұрақтары

Мұғалім сұрақтар қояды.

Түбірлес сөз дегеніміз не?

Ережесін жатқа айтып беретін оқушы бар ма?


Үй тапсырмасы.

25-жаттығу.

Түбірлес сөздерді оқып, түбірлес сөздерге жататын сөздерді көшіріп жаз.





Амандасады

Жақсы тілектер айтады.









-хана, -кер, -хана, -паз жұрнақтары бар сөздерді табады.







Мәтінмен жұмыс жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Ә. Қастеев Қазақстанның халық суретшісі.

Ә.Қастеев Алматы облысы Жаркент өңірі Шежен ауылында дүниеге келген.






Тапсырманы орындайды.








Мұғалімнің айтқанын тыңдап, ережені қайталайды.







Жас атауларын, суреттермен сәйкестендіреді және өсу ретімен жүйелейді. Түбірлес сөздерді табады.














Жаңылтпашты жатқа жазып түбірлес сөздерді табады









Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді





Үй тапсырмасын орындайды








Рефлексия жасайды.








Дескриптор 2б:

«Палитра» әдісі

Бір сөз тапса-1б






Дескриптор 2б:

Палитра әдісі

Бір-біріне қойылған сұраққа жауап береді-1б

Мұғалімнің қойған сұрағына жауап береді-1б

Өте жақсы оқыдың!





Дескриптор: 1б

Сұраққа жауап береді. 1б













Дескриптор 3б:

«Палитра» әдісі

Жас атауларын суретпен сәйкестендіреді-1б

Өсу ретімен жүйелейді- 1б

Түбірлес сөзді табады-1б








Дескриптор:

«Палитра» әдісі

Жаңылтпашты жатқа жазып түбірлес сөздерді табады 2б


















«Керуен» әдісі




Басбармақ

















Оқулық

22-жаттығу

83 бет







Таратпа парақтар







Оқулық

83 бет








Оқулық

23-жаттығу

84 бет

Суреттер







Суреттер







Оқушы жұмысы



Оқулық

24 жаттығу

84 бет








Басбармақ






Оқушы жұмысы





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!